Besplatno zdravstveno osiguranje moglo bi izgubiti čak 300.000 ljudi, a jedna skupina je najviše na udaru

Naslovnica Forum Komentari članaka Besplatno zdravstveno osiguranje moglo bi izgubiti čak 300.000 ljudi, a jedna skupina je najviše na udaru

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sve im to naplatiti. I tko je kriv što im je to bilo omogućeno?

Kad će kontrola liječenja fiktivno prijavljenih, koji ne koriste zubara, nego skupe lijekove i liječenja, za koja u njihovim državama ne žele čuti. Recimo dođu autobusom ujutro, prime lijek koji košta

18 000,00 kn, i odu kući u drugu državu jer tamo su redovno zaposleni, dok se nama niti ne kažu mogućnosti. Ili polovicom rujna dobijete rješenje konzilija kako dalje, a u prosincu još ništa od liječenja, evo sad će polovica sjećanja, još ništa, u međuvremenu napravljeni još 1 konzilij u prosincu, sad će još jedan u sjećnju,sad za koji dan, ako nisu na skijanju. Ne opravdavam niti ove, tamo gdje su plaćaju zdravstveno, pa ga tamo neka i koriste, naravno ako su tamo prijavljeni. Mnogi samo rade za naše firme i tu im se sve uplaćuje.

Kak možete reći da će netko izgubiti nešto što nije ni smio moći koristiti??? Prestat će se krasti nas ostale koji i za njih plaćamo doprinose.

Nevjerojatna je činjenica da su ljudi bili prijavljeni na HZZ samo zato da bi imali zdravstveno osiguranje. Toga nema nigdje. Ako si nezaposlen a imaš pravo na naknadu za nezaposlene od HZZ-oa, onda ti oni u tom periodu plaćaju zdravstveno osiguranje. Kad nemš više pravo na naknadu, onda plaćaš sam. Ako si socijalni slučaj onda ti zdravstveno plaća socijalna kasa. Kad odeš u mirovinu pola zdravstvenog plaćaš ti a pola mirovinsko osiguranje i tako sve do smrti! O čemu ja to pišem? Pa pišem o njemačkom načinu funkcioniranja zdravstvenog osiguranja. Nema neosiguranih ali nema ni onih koji na bilo koji način ne plaćaju zdravstveno osiguranje. 

konacno 🙂

point, 12.01.2022. u 18:29

 

Nevjerojatna je činjenica da su ljudi bili prijavljeni na HZZ samo zato da bi imali zdravstveno osiguranje. Toga nema nigdje. Ako si nezaposlen a imaš pravo na naknadu za nezaposlene od HZZ-oa, onda ti oni u tom periodu plaćaju zdravstveno osiguranje. Kad nemš više pravo na naknadu, onda plaćaš sam. Ako si socijalni slučaj onda ti zdravstveno plaća socijalna kasa. Kad odeš u mirovinu pola zdravstvenog plaćaš ti a pola mirovinsko osiguranje i tako sve do smrti! O čemu ja to pišem? Pa pišem o njemačkom načinu funkcioniranja zdravstvenog osiguranja. Nema neosiguranih ali nema ni onih koji na bilo koji način ne plaćaju zdravstveno osiguranje. 


 

Po takvom ja bih odavno bila mrtva. Da li bi bio sretniji? Ovo što pišeš je upitno, raspitati ću se kod kuma koji je mirovinu zaradio u D, više od 20 godina liječi rak debelog crijeva u D, prije par godina je bio 2x operiran. Još uvijek je u D prijavljen i ima njihovo zdravstveno osiguranje. Da doplaćuje pola sigurno se ne bi u D liječio, jer nema neku mirovinu.  Da se ovdje liječi, već ga ne bi bilo.

New Report

Close