BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Misle li ovi grobari objaviti Utjecaj COVIDA na poslovanje. Svi su drugi na ZSE već objavili davno… i više puta. Da znamo na čemu smo.

I jeli bio neki fin. izvještaj u međuvremenu?

Nije moguće da je ovaj iz siječnja 2019 zadnji… kakav grob majko mila.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/BCIN/COI-BCIN-a8472fd196eefa5d7218950238cd9283.pdf

 

Zadnja vijest s njihove strane u ožujku…

Jeli izašlo izvješće za 2019?

Ove godine bi zbog korone poslovanje trebalo biti bolje. Poljoapoteke i distributeri rade punom parom ko nikad do sada. Svi nešto sade jer se svi boje gladi. Plus im je također što je konkurencija ( pioneer, kws itd…)imala poteškoća sa uvozom robe z bog svih onih restrikcija i zatvaranja granica.

Bilo bi i vrijeme da se malo probude.

Zasigurno jedna od boljih dionica na ZSE, imaju više keša nego li dionica vrijedi.

Ali zadnje dvije godine se povlače neki nepotrebni gubici. Problemi sa revizorom a i Upravu općenito boli kita za male dioničare i transparentnost. Konkurencija uzima sve veći dio kolača. Treba se malo trgnuti. Može to puno bolje. Stvarno vjerujem da BCIN vrijedi minimalno 5 puta više nego li se trguje njome.

Šteta, mogla je biti jedna lijepa priča. Lijepi dobitak. Možda i bude jednog dana. Ali će trebati čekati. Možda neki i ne dožive. Do tada ovo ZSE mrtvilo.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Uz manje pomake i dalje uspavana ljepotica. Trguje se na cca 25% BV, nakon smanjenja revalorizacijskih rezervi i dalje daleko podcijenjena. Posluju pozitivno, ostaje vidjeti efekt corone, no u njihovoj industriji bi trebalo biti i pozitivnih efekata.

Temeljni kapital+zadržana dobit+rezerve iz dobiti – sve obaveze = 412kn po dionici??!

Vezano uz ovu Skupštinu krajem kolovoza.

Ex dividend day je prošao, no zna li se kad bi trebala biti isplata?

I da li se treba štogod slati u BC Institut ili ide sve automatski preko SKDD.

Imam BCIN tek par mjeseci pa nemam iskustava s njima još.

 

Ne znam da li je se štogod mjenjalo od 2013 godine. Pretpostavljam da jest. Ali 2013 kad sam prvi put kupio BCIN sam trebao slati kopiju osobne i IBAN račun u BCIN..

Ova letargija i mrtvilo na ZSE me nekako totalno uspavalo da nisam ni vidio obavijest o dividendi.

Seeker, 22.09.2020. u 19:56

Ne znam da li je se štogod mjenjalo od 2013 godine. Pretpostavljam da jest. Ali 2013 kad sam prvi put kupio BCIN sam trebao slati kopiju osobne i IBAN račun u BCIN..

Ova letargija i mrtvilo na ZSE me nekako totalno uspavalo da nisam ni vidio obavijest o dividendi.

Danas je sjela dividenda. Ako vama nije onda im trebate dostavit podatke.

 

Jeli sjela kome dividenda za 2021?

Nisam dobro shvatio iz Odluke Glavne Skupštine ali mislim da je trebala već..

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Djubre, 06.08.2021. u 16:42

Jeli sjela kome dividenda za 2021?

Nisam dobro shvatio iz Odluke Glavne Skupštine ali mislim da je trebala već..

Da je, sjela je danas.

Mislim da je sjelo 7,8 kn po dionici.

Stvarno steta ovako dobrih fundamenata.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Ova dionica kao Vukovar i Knin, sjetimo je se jednom godisnje, kad dode dividenda, onda opet padne u zaborav i tako godinama, a vrijedi vise.

Prošlu i pretprošlu godinu se je stvarno moglo jako jeftino nakupovat BCIN-a (ja jesam) i sada pomalo skupljamo dividendu i čekamo ponudu kojom će nas izut iz cipela. (koliko ćemo čekat)

New Report

Close