ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.04.2024. u 11:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
43,02
12.217
284
43,00
44,40
-0,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Strašno, navodno da će sve brodove vezati u Gruž dok vozarine ne porastu. Neki će biti brodovi apartmani u Lapadu. Najgore je kad kupis po skuplje nego si prodao.

mislim da je BE oko 12000$ a kako kamate rastu godišnji troškovi financiranja mogli bi bit bitno veći……..spot supri je oko 7000$ a moglo bi još i niže i dugo vremena ostati nisko i jako daleko od BE…….

Bit ce rast vozarina..ali sa odgodom..vjerovatno iduci mjesec pošto je sad i pored covida i Nove Godine Kinu i zahvatio polarni val pa se smrzava more na sjevernoj obali🙈

ovo s vozarinama ne miriše na dobro…ranijih godina već se osjećala pozitiva u ovo doba, ali sada je i dalje mrak i crno na horizontu…zato sada samo izdaleka promatram, cijena dionice je još previsoka

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 26.01.2023. u 19:02

ovo s vozarinama ne miriše na dobro…ranijih godina već se osjećala pozitiva u ovo doba, ali sada je i dalje mrak i crno na horizontu…zato sada samo izdaleka promatram, cijena dionice je još previsoka

 

Molim navedite godine kad ste to osjetili a da nije bilo novo normalno i koje su to vozarine po kojima voze brodovi atpl pa da je cijena previsoka? Ne kažem da je previsoka niti preniska samo bih volio znati na osnovu čega imate osjećaj za feeling. Ne znam komu da vjerujem.

https://www.tradewindsnews.com/bulkers/dry-bulk-the-best-trade-of-2023-says-clarksons-securities/2-1-1394176

Ja sam sam danas pojačao poziciju,ako padne uzet ću još..čim ugrije ide to up..doduše očekivao sam i ja da će se već sada počet oporavljat,ali malo kasne zbog covida,ali zaraženih je sve manje i manje,završetak praznika i onda ćemo znati stvarno stanje,mada nisam očekivao da će BDI uopće pasti ispod 1000 bodova,al evo..pričekajmo još 7-8 dana pa ćemo vidjet hoće li vozarine i dalje stagnirat ili će odmah ići up…

https://www.bimco.org/news-and-trends/market-reports/shipping-number-of-the-week/20230125-snow

Tema je više BDI ali eto s obzirom na vizionare prošlosti i budućnosti…

ups……što nam to supre kažu?…….nema snjega, nema leda a kad ono klizalište……..

 

no good…..

 

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

hugh, 26.01.2023. u 21:57

ups……što nam to supre kažu?…….nema snjega, nema leda a kad ono klizalište……..

 

no good…..

 

 

Pa koliko je za vidjeti iz priložene tablice, sve brodarine su oko 25 – 30 % iznad rentabilnosti dnevne plovidbe.

FI za 4Q svakako će biti daleko iznad hugovih očekivanja i nažalost nešto manji od priželjkivanih očekivanja nas ostalih.

Sačekajmo i vidjet ćemo.

Očekivanja u NJemačkoj od izvoza u Kinu su naglo porasla,raste cijena nafte,,bakra,,željezne rudače..sve nauštrb toga da će Kinezi sad naglo povući up,jer se otvaraju nakon 3 godine strogih restrikcija,pa pretpostavljam kad se i otvore,čitaj idući tjedan da će up i vozarine,sad je samo pitanje hoće li vozarine naglo ići up ili će taj rast ići postupno,i pitanje je koliko će taj rast trajati pošto imaju problema sa nekretninskim sektorom?sve u svemu,dosta šaroliki podaci i očekivanja,dok su jedni pesimistični..drugi su optimisti..kad smo se mi otvorili naglo nam je porastao turizam,nadam se da će i oni povući poprilično unatoč problemima koje imaju..

Odlična vijest su trenutni period time charteri koji su puno veći od spot vozarina,npr;

Panamax 82k 2010

15.000 USD period 6 mjeseci,iako je spot niskih cca 9.500 usd

PZ Cadiz je ime broda,charter MOL

To je non-eco brod,a moderni Eco može dobiti još 2-3.000 USD veću vozarinu.

 

 

 

 

 

Uskoro će izvještaji sve pokazati do tada je sve gatanje… S obzirom na trenutne vozarine tržište se zeleni, ostaje nada da nakon proslave Kina nastavlja sa rastom a time i oporavak vozarina. Znam da atpl ne vozi sa gubitcima, tako da i ova cijena je premija. Uskoro će malo optimizma i za bulkere kad se kinezi nafeštaju. U fokusu im je zarada od nafte koju kupuju jeftino i prerađuju i vracaju nama u europu tako da kad dobro zarade lovu će preliti u ono gdje im sad zapinje. Socijalu, gradnju, ugljen, žito kako bi partija održala se na vlasti. Dolazak 4 nova broda sa manjim zagađenjem, manjim troškovima održavanja nadam se da će do tada i vozarine biti puno bolje…

@mitkko

 

molim te nemoj vše qotati @trial postove jel sam ga blokirao da to više ne gledam a kad ga qoutaš gledam to htio ne htio…..

 

piše o nekakvom q4 o kojem ja ni rijeći rekao nisam……u q1 smo i nije dobro a kako će bit dalje bumo vidjeli……

 

uz to i dalje pravi sok od jabuke sa kruškama….

@BabaLuji

Stvarno svašta. Čitam ove prepiske, kako na ovom tako i na onom forumu, pa se ne mogu načuditi činjenici da ljudi ulažu u ovu dionicu a ne znaju sami izračunati break-even. Pa sve ti piše u RDG, nemamo šta čekati novo izvješće.

.

Ako nikako drugačije, uzmi kompletan rashod, podijeli sa brojem brodova i brojem dana i eto ti break-even. Sve ostalo su nijanse.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

ovako im je lakše…….bar neznaju koliko se novca gubi ugovaranjem vožnji na trenutnim vozarinama…….

New Report

Close