ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Argosy 79222 2012

Jadran 79335 2012

Zagreb 79898 2008

Miho P 79964 2008

Sva 4 nemaju ugrađen BWTS

lapad, 30.03.2021. u 10:43

30.3.2021.

King Peace 79.600 dwt 2011

BWTS fitted

Prodan za 10.95m$

Ovo je brod blizanac( isti tip broda), 4 Ice panamaxa Atlantske.

Pitanje je kako će revizor reagirati na ovakve info?

lapad, 30.03.2021. u 12:20

 










 

Pitanje je kako će revizor reagirati na ovakve info?

Hahahaha.
Revizor će reagirati kako gazda (onaj koji ga plaća) kaže !

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Kolega lapad, pa sto Vam bi odjednom???…godinama ste pisali pozitivno o ATPL, a sad kad je situacija kudikamo bolja sama negativa…situacija je kriticna i dalje, ali je puno bolja nego prije godinu, dvije…

Sto se dogodilo u medjuvremenu?

P.s. stvarno me zanima jer mislim znatno pojacat poziciju u ATPL, a Vi ste odlican znalac brodarskog sektora…tnx

Rastimo zajedno...

Parica, 30.03.2021. u 19:56

Kolega lapad, pa sto Vam bi odjednom???…godinama ste pisali pozitivno o ATPL, a sad kad je situacija kudikamo bolja sama negativa…situacija je kriticna i dalje, ali je puno bolja nego prije godinu, dvije…

Sto se dogodilo u medjuvremenu?

P.s. stvarno me zanima jer mislim znatno pojacat poziciju u ATPL, a Vi ste odlican znalac brodarskog sektora…tnx

Lapad je samo cinjenicama potkrijepio ono sto ja duze vrijeme navodim, a to je da je materijalna imovina u bilanci debelo precijenjena. ispravak vrijednosti je neminovan, a kakav ce utjecaj imati svatko neka procijeni sam. ocito je da je book o kojem tu mnogi tupe zapravo potpuno nerealan.

palindrom, 31.03.2021. u 09:49

 





z





palindrom, 31.03.2021. u 09:49

 





Parica, 30.03.2021. u 19:56



 

Kolega lapad, pa sto Vam bi odjednom???…godinama ste pisali pozitivno o ATPL, a sad kad je situacija kudikamo bolja sama negativa…situacija je kriticna i dalje, ali je puno bolja nego prije godinu, dvije…

Sto se dogodilo u medjuvremenu?

P.s. stvarno me zanima jer mislim znatno pojacat poziciju u ATPL, a Vi ste odlican znalac brodarskog sektora…tnx

 



 

Lapad je samo cinjenicama potkrijepio ono sto ja duze vrijeme navodim, a to je da je materijalna imovina u bilanci debelo precijenjena. ispravak vrijednosti je neminovan, a kakav ce utjecaj imati svatko neka procijeni sam. ocito je da je book o kojem tu mnogi tupe zapravo potpuno nerealan.

Book zapravo uopće nije nerealan. A Lapad je mogao biti i malo objektivniji pa izvući npr:

Supramax Melati Laut abt 56,643/2011 Qingshan, China, Cr 4x30t (SS/DD 12/2021) – sold for excess USD 13m

Može se izvući još x drugih koje bi realnije prikazale book Atlantske. Prilično tendenciozno….

palindrom, 31.03.2021. u 09:49

 





Parica, 30.03.2021. u 19:56



 

Kolega lapad, pa sto Vam bi odjednom???…godinama ste pisali pozitivno o ATPL, a sad kad je situacija kudikamo bolja sama negativa…situacija je kriticna i dalje, ali je puno bolja nego prije godinu, dvije…

Sto se dogodilo u medjuvremenu?

P.s. stvarno me zanima jer mislim znatno pojacat poziciju u ATPL, a Vi ste odlican znalac brodarskog sektora…tnx

 



 

Lapad je samo cinjenicama potkrijepio ono sto ja duze vrijeme navodim, a to je da je materijalna imovina u bilanci debelo precijenjena. ispravak vrijednosti je neminovan, a kakav ce utjecaj imati svatko neka procijeni sam. ocito je da je book o kojem tu mnogi tupe zapravo potpuno nerealan.

Pa BV je bio cca. 20 mil EUR precijenjeniji prije 4 mjeseca, a tada je kolega (i godinama prije) bio jako pozitivan u vezi ATPL.

Nelogicno obzirom da se sad, nakon 5 godina, precijenjenosti, NAV skoro izjednacio sa BV…

Ili zna nesto sto mi neznamo…

Rastimo zajedno...

kako mi nedaju komentirati na dionice.net jedan forumas je usporedivao JDPL i ATPL a nesto sitno je zaboravio a to je da koliko ja znam JDPL nije niti u jedan brod ugradilo BWT-s pa bi i to trebalo ukljuciti u cijenu dionice

lapad, 30.03.2021. u 12:20

 









lapad, 30.03.2021. u 10:43



 

30.3.2021.

King Peace 79.600 dwt 2011

BWTS fitted

Prodan za 10.95m$

Ovo je brod blizanac( isti tip broda), 4 Ice panamaxa Atlantske.

 



 

Pitanje je kako će revizor reagirati na ovakve info?

 

Ja nigdi ne vidim da je taj brod double hull i ice class, primjer istog broda bi bio ovaj

 

Kamsarmax Wanisa 79.401 2012 Jiangsu,China 11/2021 Wartsila – $ 13,65m  Date of build 23 Mar 2012 ICE CLASS: 1D

 

Ignore : renči

palindrom, 31.03.2021. u 09:49

 





Parica, 30.03.2021. u 19:56



 

Kolega lapad, pa sto Vam bi odjednom???…godinama ste pisali pozitivno o ATPL, a sad kad je situacija kudikamo bolja sama negativa…situacija je kriticna i dalje, ali je puno bolja nego prije godinu, dvije…

Sto se dogodilo u medjuvremenu?

P.s. stvarno me zanima jer mislim znatno pojacat poziciju u ATPL, a Vi ste odlican znalac brodarskog sektora…tnx

 



 

Lapad je samo cinjenicama potkrijepio ono sto ja duze vrijeme navodim, a to je da je materijalna imovina u bilanci debelo precijenjena. ispravak vrijednosti je neminovan, a kakav ce utjecaj imati svatko neka procijeni sam. ocito je da je book o kojem tu mnogi tupe zapravo potpuno nerealan.

Imovina je precjenjena to svi vec znaju, a vec otprilike i znaju koja je normalnija vrijednost pa prema tome nece imat utjecaj i da isprave jer to vec svi znaju, na cijenu ne utjece nesto sta vec svi znaju

Ignore : renči

Slabo pratim ovaj sektor ali ne znam otkud tolika negativa. Povijesno gledano cijena je prilično nisko, BDI je prilično visoko i očekuje se da će se tu zadržati, refinanciranje će isto valjda dati pozitivne efekte jer ga inače ne bi radili…

Jako često forumaši znaju stvari puno bolje nego uprava, ali kada to sve zbrojiš mislim da nas ovdje čeka dobar prvi kvartal, a ako vozarine neće imati značajnijih korekcija i dobra godina.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Mene ovo jako podsjeca na Optimu 2019, to sam vec par puta napisao, ali evo opet, ne mogu si pomoci…:-)

Izlazak institucionalnih, ulazak smart money-a, sad vec i dokumentiran u knjizi dionicara.

Samo je razlika u tome sto je ovdje debelo pozitivan, book takodjer, a i puno vise zaradjuje.

To su te male sitnice koje cine razliku, hehe.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Ne valja ova Atlanska ništa , evo i ovi hvalospjevi su prenapuhani 🙂

Sve staro , precjenjeno blabla

 

Revelin Revels in Dirty Water with Thordon’s Compac Solution (maritime-executive.com)

 

8.4.2021.

Cerp 139.376

-223 dionice

Cerp 138.569

-796

New Report

Close