ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.04.2024. u 13:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,84
10.673
238
44,20
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja sam svoje prodao na +3K kn i sad cekam ono sto sam vec odavno govorio cijenu ispod 100 kn onda cemo lagano u kupnju …nece me vrag odnijeti za par desetaka tisuca kuna …. transparentnost je stara boljka ove dionice,vidimo sto se sve izdogađalo zadnjih dana bez ijedne crtice objasnjenja .

 

Kolega Feniks,

Trebao sam ja prodati na 400 kad mi je kolega @salt ili @Neo govorio, ali ispao budala…ali šta ćeš…bitno da naučim nešto iz toga..valjda…

Ali dobro, ako se ne iskoroniramo preživjet ćemo…uglavnom sve najbolje Vam želim i bez ljutnje..

 

Ovo se slažem s vama o transparentnosti, a svesrdno sam se nadao da će se nešto promijeniti na bolje u tom smjeru:

”transparentnost je stara boljka ove dionice,vidimo sto se sve izdogađalo zadnjih dana bez ijedne crtice objasnjenja .”

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Are the darkest days over – for Panamax freight at least?

Zanimljivo

Odluka o privremenoj zabrani izvođenja građevinskih radova na području Grada Dubrovnika (“Službeni glasnik Grada Dubrovnika”, broj: 23/18)


 

Evo za ove pametne kako se odustalo od projekta pa neka i dalje navlace

BabaLuji, 04.04.2020. u 13:22

 

Odluka o privremenoj zabrani izvođenja građevinskih radova na području Grada Dubrovnika (“Službeni glasnik Grada Dubrovnika”, broj: 23/18)


 

Evo za ove pametne kako se odustalo od projekta pa neka i dalje navlace

Ne znam kakve veze ima ta odredba sa ap jer se po ovoj odrebi zabranjuju radovi ljeti kao i svake godine.Ocito je 15.lipnja u AP nastupio 31.ozujka kada je jos pod nerazjasnjenim okolnostima razrijesen Surkovic.

Indikativno je da zeljezna rudača nije nesto puno pala. Očito ni neće jer Kineska potražnja raste iz dana u dan. Općenito je ožujak najgori mjesec za brodare jer Brazil mao toga isporučuje radi sezone velikih kiša. Al travanj donosi svjetlo na kraju tunela. Brazil treba svoj jaki izvoz. Prognoze su rast BDI-a do srpnja cca 100%.

Usporedite cijenu željezne rudače 2016 i sada. Trenutni pad BDI-a i nije sada takav radi korone vec Brazila. Al situacija će se uskoro bitno promijeniti.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

jel napokon probjeno prema gore??? otvoren put prema 220

Meni se čini da ovdje traje akumulacija uz strogu kontrolu cijene, gledajući

knjigu dioničara. Stigla je informacija od strane kolege koji je pogledao knjigu

od RIVP, da je  g. Bilbija prodao RIVP, pa tko ima knjige dionica od obje dionice

može provjeriti.

 

Jel se to samo meni čini ili bi se mogla desiti repriza 2016. godine na ovoj dionici, uz

rast BDI-a od preko 100% do srpnja, kojeg najavljuju analitičari, kako gore piše

kolega @salt.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

2016. i 2020. su burzovno ekstremno različite godine, po meni mogu biti slične jedino po tome sto su parne i prijestupne godine. svi ostali parametri ih razlikuju…

 

BudFox3, 06.04.2020. u 12:55

Meni se čini da ovdje traje akumulacija uz strogu kontrolu cijene, gledajući

knjigu dioničara. Stigla je informacija od strane kolege koji je pogledao knjigu

od RIVP, da je  g. Bilbija prodao RIVP, pa tko ima knjige dionica od obje dionice

može provjeriti.

 

Jel se to samo meni čini ili bi se mogla desiti repriza 2016. godine na ovoj dionici, uz

rast BDI-a od preko 100% do srpnja, kojeg najavljuju analitičari, kako gore piše

kolega @salt.

 

Ne znam za vas ostale…

Na 155kn sam pazario preko 1300kom. Zasad cca 30.000 kn plusa. Trebalo je samo vjerovati u Atpl. A kako je cijena veca moja vjera je jos jaca. A lijepo sam pisao kupujte na 150kn.

Brodari traže žurno donošenje mjera za zaštitu i pomoć pomorcima po uzoru na mjere koje su već donijele druge članice EU u pomorskom sektoru, te mjera koje je Vlada RH donijela za zaštitu statusa zaposlenika ostalih industrija. Od Vlade će se tražiti porezne olakšice zbog financijskih gubitaka izazvanih epidemijom i pada vozarina, osiguravanje financijske potpore i likvidnosti brodara i moratorij na otplatu kredita na period od barem 12 mjeseci.

 

https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/4-kantuna/muke-zadarskih-pomoraca-prijete-im-virus-i-pirati-pola-ih-ne-moze-kuci-a-druga-polovina-ne-moze-na-brod-evo-sto-traze-od-premijera-plenkovica-1013711

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

ovo je tipičan primjer wash tradinga. deseci tisuća dionica prometa, a bez promjena u top 10. posao za regulatora

Ne znam tko me znao pitati kada je u zadnjih par mjeseci cijena dionice bila u silaznoj putanji znao pitati koliko sam kupio taj dan pa evo I ja da  postavim pitanje kolegi percepcii I /ili palindron – da li ste vi nesto kupili zadnjih dana?

Ne znam tko se sjeca 2016. godine, ali ovo me jako podsjeca na tu godinu…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ja nisam nit ne mislim. Teško da bi ovu dionicu kupio iznad 40-50kn. Pa vani dionice 20x jeftinije, i to ne samo ovaj sektor. Jos nisam oduzet, hvala bogu. Ajmo jos jednom za one koji ne shvacaju. NMM ima sličnu flotu kao ATPL: vecinom su panamaxi i postpanamaxi itd. Nosivost tih brodova je 6x veca od ATPL-a. Ima i 7 kontenjerasa. 5 misli prodati za 35 mil $. Imaju niži dug od ATPL-a. Imaju scrubbere. E sad, cijela ATPL vrijedi 42 mil $, dok cijeli NMM vrijedi 52 mil $. Šta mislite šta bi racionalan i imalo inteligentan investitor rađe kupio??? Baš pitanje od milijun $

Kolega Percepcia, a nista samo malo iz branse o kojoj pises:

Kupiti brod/tvrtku koju vodi Grcki menadzment? – doista sa srecom!!

New Report

Close