ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 17:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
55,58
33.572
604
55,50
56,00
0,90%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Trebali su oni, u nekoj suradnji s Podravkom i Adrisom(Cromarisom) preuzeti Ledo. To bi bio pravi posao.

Ali sile koje su tu igrale iz Moskve i Londona su bile prejake.

Još samo danas i sutra se može kupiti da se dobije 50 kn dividende.

forumas., 20.06.2022. u 09:07

Još samo danas i sutra se može kupiti da se dobije 50 kn dividende.

I preksutra još .

Ne, danas je već bez prava.

Današnji kupci su platili 50 kn previše tj. kupovali su kao što bi u utorak po 1650 kn.

Forumaš.

Je.Istina .Blagdan tj.neradni dan bio jučer…

Ovo nije palo jer nije ni naraslo. Tj.je do 1660 pa su ga pesimisti , inflatičari i stagflatičari spustili do ovih razina. Padaju nekvalitetna izdanja a za ono što vrijedi nema straha.


Vrijednosni papir je u segmentu za promatranje zbog neprovjerenih medijskih napisa o mogućoj prodaji


A nitko ništa ne komentira, a trgovina također još uvijek stagnira?

Po koliko bi moglo ići u slučaju prodaje, mislim da je ovih 400 kn gotovo smiješna cijena u tom slučaju?

TAJKUN EMIL TEDESCHI KREĆE U INTRIGANTNE POSLOVE! Poslovni svijet sve glasnije šuška: Kreće prodaja velikog poslovnog carstva – Dnevno.hr

Šta se događa sa ovom dionicom? Od zadnjeg puta kad sam ju gledao i crtao graf (u svibnju) cijena je fino zaronila. Tada je graf izgledao kao “leaky faucet”, bearish pattern čest u kriptu (kao slavina za vodu – cijena zna nastaviti kapati 🙂 ), i stvarno je cijena nastavila “kapati”.

 

Trenutno je na targetu, trebali bi valjda uskoro vidjeti nekakav odbijanac, ali daleko je to još od sigurne kupnje.

.

Ne znam ništa o fundamentima, ali planiram naučiti ponešto o ovoj dionici. Ona mi je jedna od onih na listi dionica koju planiram kupiti kada/ako pošteno rokne i držati u dugoročnom portfoliu.

.

Koje tu trebam gledati pokazatelje? U kojem slučaju biste ovu dionicu smatrali da je “za džabe”.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Meni bi dobar Target bio 323 kune.

U korona krizi je potonula na 250kn, a tada nije bilo razloga za pad prehrambene industrije, za razliku od sada kada je cijena plina otišla gore 10-15 puta, a cijena struje 5-6 puta. Postoji razlog zašto ovako polako pada, a to je da smart money polako izlazi. Dakle, target je ispod 300 kn, samo ne znam točno na koliko.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Privredna izlazi iz ATGR,HT,RIVP…kupuju neke druge pozicije

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

 

Marielena, 12.10.2022. u 23:16

Meni bi dobar Target bio 323 kune.

 

Više sam mislio na target u smislu fin. pokazatelja pa sam iz toga mislio projicirati neku target cijenu.

 

Recimo da gledamo P/E koji je trenutno skoro 16. Je li to za firmu iz ove branše puno, malo ili taman fer? Sa kojim firmama je ATGR usporediv – što na našem,što na stranom tržištu? Dalje, je li u slučaju recesije izgledno da će firmi pasti prihodi? Možda se istovremeno i povećat troškovi? Ako da, koliko je za očekivati?

.

Kakav P/E je za očekivati u slučaju recesije? Je li to možda recimo 10 (bacam brojke napamet, nemojte zamjeriti, ne znam ništa o firmi)? Kako su se firme iz ove branše ponašale u prijašnjim recesijama? Takav P/E se može dostići na tri načina – može pasti cijena, može rasti dobit, ili oboje. Koliko je izgledno da će u recesiji rasti dobit? Ako smo zaključili da je očekivani P/E u uvjetima recesije recimo 10, i da nije za očekivati da će rasti dobit, odnosno u najboljem slučaju da neće padati, to znači da bi cijena u ovom slučaju za P/E 10 trebala pasti 30-ak%.

.

Ako dobro gledam povijesne podatke, u korona padu je P/E na dnu iznosio oko 9? Kasnije se ustabilio na oko 11,50? Jel ima netko točne podatke? Koliko bi ovo sve bilo lakše kada bi nam svi ovi podaci bili negdje lako javno dostupni. Pa mi nemamo javno dostupne niti cijene pojedinih dionica u periodu starijem od 2008. godine, a gdje još sve ovo drugo. Uz ove pretpostavke koje sam dao ka primjer bi recimo bilo za očekivati da će u slučaju veće rasprodaje uslijed recesije cijena pasti do nekih 250 kn pa se ubrzo potom stabilizirati na nekih 300 kn.

.

Nakon svega ovoga bih ovako dobivene target cijene usporedio sa TA projekcijama, i ako bi se ti targeti međusobno dobro preklapali, eto nam dobar target.

.

Ovakve nekakve projekcije sam si planirao napraviti za sve naše bluechipove, da pouzdano znam što je u kojim uvjetima povoljna kupnja.

.

Ovo se da vrlo brzo i lako napraviti ako dobro poznaš branšu. Ja kao investitor amater nemam dovoljno znanja ni vremena da ovo sve sam izanaliziram, zato bi bilo odlično kada bismo mogli mi zajedno ovdje na forumu doći tako do nekih zaključaka. Svatko od nas neku branšu prati detaljnije od drugih, vjerojatno već ima kod sebe nekakav skup ovakvih podataka za tu branšu, pa bismo mogli pomoći jedni drugima. Ja se odmah mogu ponuditi da popratim brodare i TA.

.

Ubacimo u jednu excelicu popis naših bluechipova i možda par drugih zanimljivih perspektivnih firmi, detektiramo koji pokazatelji su najznačajniji za pojedinu branšu i začas napravimo nekoliko scenarija projekcija cijene.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

ako nekome pomogne… mislim da sada nikako nije vrijeme za kupovati ovaj papir jer vjerujem da ide još dosta dolje. q3 možda još bude koliko toliko OK, ali dalje…. prihodi vjerovatno još neće imati ozbiljniji pad, ali na dobiti bi se moglo poprilično osjetiti zbog porasta i inputa i troškova. kad tome pridodamo i sam asortiman proizvoda bez kojih se može… u nekom ružnijem scenariju recesije ljudi će se najprije odreći takvih proizvoda i još tome prilično skupih.

Mislim da je do pada došlo zbog dogovorenih prekrcaja na 326 i 328.

Kad to završi moglo bi opet natrag na 350, jer je uistinu previše palo, a rezultati su i dalje jako dobri, jer porast troškova je bio već od proljeća, pa vidimo da ipak dobro zarađuju i u ova zadnja 2 kvartala.

A sto ih je sprijecilo da to odrade  mimo burze ?

New Report

Close