ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

adris grupa/sastavnice, kako financ.funkcionira grupa

https://www.dalmacijadanas.hr/hotel-marjan-nece-biti-otvoren-ni-do-pocetka-sezone-2024/


neto dobit i neto dobit sveobuhvatna

https://www.mojedionice.com/dionica/MAIS-R-A















Neto dobit28,20 M 3/2222,32 M-16,48 M
Neto dobit sveob.28,20 M 3/22

neto dobit i neto dobit sveobuhvatna

https://www.mojedionice.com/dionica/ADRS-R-A

























Neto dobit50,93 M 3/2239,29 M-3,53 M
Neto dobit sveob.2,47 M 3/2257,97 M-6,36 M
Kapital i rezerve1.201,53 M 3/221.213,71 M1.180,23 M

Zašto nema sveobuhvatne dobiti na adrisu a dobiti ima. 

Na maistri je dobit jedna i druga dobit ista. Adris izgleda podcijenjen ali treba čekati izvješće i dali i koliko planiraju dividendu. Financije adrisa imaju kreativne akrobacije i ja sam lajbek za njih a znalci se ne žele zamjerati. No pred postavljam da zaposlenici i bivši radnici koji imaju dionice nisu oduševljeni da im dionica umjesto 100 eura vrijedi 55 eura i dali će biti dividende jer Split i Zagreb gutaju veliku lovu. Vrijeme je za bijeli dim iz Rovinjazagreba

Adris rezultati čudo!Molim vas pogledajte pa napišite vaše mišljenje!

Ovo je sigurnije od narodne obveznice no dali će se i što zaraditi na dionici koja ima pad već godinama

rezultat bolji od2021 ,a cijena se začahurila,narod ce u obveznice za 3%  ,svašta

Rast u svim poslovima Adris grupe, evo i kakve su brojke po sektorima


Adris je ostvario rast ključnih pokazatelja poslovanja u sva tri svoja posla: turizmu, osiguranju i zdravoj hrani.



ali cijena dionice i dividenda to ne pokazuju a otvara se nova rupa bez dna/hotel marjan za koji se ne zna koliko je do sada koštao ni koliko će koštati do završetka./otvorenja


 

narod upisuje obveznice umjesto da kupuje adris grupa  fond. dionica koja godinama ima financijski top a svake godine doživljava sve lošiju izvedbu na cro burzi. tko je za to odgovoran u upravi adrisa. pa netko bi već jedamput morao postaviti to pitanje na skupštini pa i u javnosti.

https://slobodnadalmacija.hr/split/hotel-marjan-rusi-se-skoro-do-temelja-predstavljen-projekt-vrijedan-preko-100-milijuna-eura-znamo-kad-ce-prvi-gosti-1266759

netko treba biti odgovoran za sve ovo što se godinama događa adrisu sa pričom hotela marjan

Hotel Marjan bez obzira na cijenu nije rupa u financiskom dijelu.Problem ove dionice kao i cijele zse su nelikvidnost a na depozitima u bankama ima 35mil eura.Velik dio novca odlazi u obveznice a burza čami zbog malverzacija sa agrokorom i nekim drugim firmama i zbog poreza na kapitalnu dobit.Tržiste je plitko i zbog toga je taoc i adris toga kao neke druge dionice!

Nečinjenje/činjenje adris grupe/država koči cijelu burzu. Končar grupa pokreće stvari u svojoj grupi a adris nema pomaka u upravljanju.

Meni je nerazumna ovolika razlika u cijeni između oba adrisa2.Jasno mi je da adris 2 nema pravo glasa na skupštini ali ima sva druga prava tako i pravo na dividendu .Ova razlika od 10tak eura mi nema logike .Ako je adris 62 eura onda adris2 nebi smina bit ispod 56-57eura.Molim drugo mišljenje?

Ne samo pravo na dividendu, nego pravo i prvenstva prilikom isplate dividende.

Znači nema divke za redovne dioničare ako ju povlašteni nisu dobili.

O extra porezu ni riječi? 40 % veća dobit. Tu će Adris stradati. Ili neće platiti, možda nisam u toku.

Tangarina, 23.02.2023. u 21:02

Ne samo pravo na dividendu, nego pravo i prvenstva prilikom isplate dividende.

Znači nema divke za redovne dioničare ako ju povlašteni nisu dobili.

Tako da taj raspon cijene ne opravdava ovo sad.Neznam ko plaća 61 a moze platiti 53,to mi nema nikakve logike.Svasta danas trguje pa svašta je moguće na zse

Ima logike, razlog je vlasnička struktura.

Stvarno nevjerojatno da P-A nakon ovakvog izvješća već nije barem na 60 EUR.

Ove godine će izvješće biti vjerojatno još bolje.

Dividenda bi trebala biti dosta dobra ove godine.

New Report

Close