ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je, samo sto vise nema dividende jer si Adris vise ne može priustiti 50 milijuna eura za tu namjenu. Rezerve su potrošene na preskupe hotele u Rovinju. Tek slijedi pržiona love u Splitu, za prilično dvojbene buduće rezultate. Osiguranja ne daju očekivane rezultate, riba raste, al financijski rezultati nisu tako dobri kako se očekivalo.
Nekkao mi se cini da bi Adris ponovno mogao na bubanj. A i vrijeme je da firma dobije nove vlasnike i poštenu upravu.

Hm… Bit će da je kolega ichweiss daleko od vatre i da se slabo grije… Već poput proroka “zna” gdje će biti “pržiona love”…

Bella_Ana, 01.08.2020. u 19:21

Hm… Bit će da je kolega ichweiss daleko od vatre i da se slabo grije… Već poput proroka “zna” gdje će biti “pržiona love”…

 

Pitam se zašto onda ne ode na burze gdje se može short sellat, kad zna tko će jače gubit?Ne znam zašto je ovdje.

Bella_Ana, 01.08.2020. u 19:21

Hm… Bit će da je kolega ichweiss daleko od vatre i da se slabo grije… Već poput proroka “zna” gdje će biti “pržiona love”…

Bit će da Bella Debella pišeš gluposti. Jasno je da se bliži kraj vladavine gubernatora iz Komina. Nadajmo se da će nakon njega Adris dobiti kompetentnu i profesionalnu upravu, a ne još jednog u nizu uhljeba kakvima je Adris premrežen. Nema tu nikoga od formata da povede kompaniju. Svi samo gledaju kako će uzeti, a ništa pritom ne daju, ni kompaniji, a ni dioničarima.

 

Bit će da kolega ichweiss postaje pomalo nervozan… A da on postane predsjednik Uprave? 😉

https://www.seebiz.eu/tvrtke/adris-grupa-i-the-bank-of-new-york-mellon-postigli-nagodbu/239138

 

Nisu objavljeni podaci o nagodbi…

Ako je to sudska nagodba, onda će se Adris moći puno brže naplaćivati nego da prolazi kroz dugi put to pravomoćnosti u parničnom postupku. Pitanje je samo za koji iznos je postignuta nagodba, tj. koliko je Adris popustio.

yieldchaser, 20.08.2020. u 11:52

Ako je to sudska nagodba, onda će se Adris moći puno brže naplaćivati nego da prolazi kroz dugi put to pravomoćnosti u parničnom postupku. Pitanje je samo za koji iznos je postignuta nagodba, tj. koliko je Adris popustio.

Da, to je jedino i bitno, uvjeti nagodbe. Da li je Adris popusti, koliko, ili je možda u potpunosti odustao za neku pravičnu naknadu.

Šteta što je ovo pitanje ovoliko netransparentno.

https://www.seebiz.eu/tvrtke/cromaris-ostvaruje-rekordnu-prodaju/239507

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Poštovani,

Kolika bi otprilike bila cijena za cromaris kada bi ga Adris htio prodati

Da se razumijemo ovime ne mislim da je Adris u bilo kakvom škripcu

Sve mi se nekako čini po prometu magistre da bi Adris mogao doći u cijelo vlasništvo maistre

Je li ovome trenutku redovna dionica možda i bolji odabir od povlaštene? Cijelo vrijeme je tako jeftina, 30-40kn razlike u cijeni, u usporedbi s uobičajenih ~80kn razlike.

https://capital.com.hr/dionica/ADRS-R-A

2016                              2017                         2020








313.724,00              177.590,00             332.303,00  kom










kupnja/prodaja omjer 0,49

https://slobodnadalmacija.hr/split/bivsi-radnici-marjana-smanjili-su-vrijednost-hotela-i-ignoriraju-nas-u-stecajnoj-masi-se-ne-spominje-60-milijuna-koje-je-izvukla-kerum-grupa-1045094

evo noviji članak, od jučer.

 

Adris je hotel kupio za 324 milijuna kuna u stečajnom postupku. Ali ta zvarzlama nije okončna u potpunosti, bar što se tiče određenih potreažiavanja a na prvom mjestu radnička potraživanja:

“- Dakle, sadašnji vlasnik s bivšima se mora dogovoriti kako isplatiti potraživanja radnicima, a nadam se da će poštivati dogovoreno, a to je još 65 posto naših potraživanja – poručio je Ledenko, koji je kazao da se zbog dugogodišnje agonije osjećaju tužno i bijesno.”

 

Adria Resorts iz sastava Adris grupe još je koncem 2017. godine od austrijske Heta Asset Resolution grupe otkupila potraživanja osigurana hipotekama nad hotelom Marjan, a prethodno je isto učinila i s potraživanjima nad hotelskim aneksima te tražbinama 72 bivša radnika hotela.

Koliko je love za to potrošeno nije u potpunosti jasno?

No ta lova bi trebala biti stvarni trošak uvećana za troškove namirenja stečajnog postupka kao 1 razlučnog vjerovnika iz stečajne mase u koju je došlo 324 milijuna kuna koje je Adris uplatio za otkup hotela. 2 razlučni vjerovnik je postao sam Adris otkupom potraživanja od Hete, dok su potraživanja radnika (a i Adrisova steknuta otkupom potraživanja od 72 ranika ) u 3 redu naplate i ona se zasigurno neće naplatiti. Tako da dio love koju je uplatio sam Adris će i povratiti.

Komplicirano za popratiti ali takav je naš stečajni postupak.

Sumirano, Adrisov trošak jako ugrubo: trošak otkupa od HETE i 72 radnika + troškovi stečajnog postupka. Plus naravno svi upsutni odvjetnički i manpilativni troškovi koji su milijunski iznosi naravno.

 

Sve u svemu, Marjan smatrma vrlo kompliciranom pričom te kao mali dioničar Adrisa definitvno nisam zadovoljan što je Adris ušao u to.

Jako duga i financijski izdašna investicija..

U članku je sve to napisano s dosta emocija, pogotovo ovo što pričaju radnici.

Po novom Stečajnom zakonu bi bili u prvom višem isplatnom redu…

Treba vidit tu nekretninu zk povijesni izvadak kako su izgledali ti tereti. A kupac je bio Adria Resorts(doo kontroliran od Adrisa), a Adris d.d. prvi razlučni vjerovnik s upisanih preko 500 milijuna i Adria Resorts kupio za 324 milijuna… Velika većina od tih 324 ide Adrisu na račun nakon kupnje… Kad se podmire javna davanja i troškovi postupka. Tako je bilo po starome… Radnici bi redovito izvisili, a banke bi sve popapale kroz razlučna prava. Sad je ipak je puno bolja pozicija za radnike, ali samo u kasnije pokrenutim postupcima. Pa ja sâm imam razlučno pravo na jednoj velikoj nekretnini koja se prodaje u stečaju. A stečajni upravitelj tu nekretninu daje u zakup odraslome djetetu(tj. njegovom d.o.o.-u) od pokojnog osnivača i vlasnika stečajnog dužnika. A nekretnina se prodaje po pravilima ovršnoga postupka zbog ranijeg sukoba nadležnosti te cijeli postupak traje već duže od 8 godina. S obzirom da sam upisan u teretovnici na drugome mjestu, makar tražbina prvoga nije tako velika, s kamatama to naraste so stratosfere, a ja mogu biti sretan ako dobijem samo glavnicu.

Ovdje Adris u biti plaća ‘sam sebi’, prema ovome što sam pročitao. Izgubit 180 milijuna u novcu, a dobit nekretninu koja vrijedi možda i 600 milijuna za svega 324 milijuna nije tako loš posao. Naravno pod pretpostavkom da nekretnina vrijedi toliko. Koliko zapravo vrijedi, to će tek vrijeme pokazati, kroz to koliko će se od nje moći uprihoditi. Hotel u centru Splita je po meni dugoročno jako dobra investicija. Tu se može održavati svašta. Ali u ovom ‘novom normalnom’ je teško biti pametan. Dionica im klizi iz dana u dan. Ili igre fondova ili neće biti dobro na kraju mjeseca.

New Report

Close