ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.03.2024. u 06:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,87
8.943
695
12,85
12,90
-0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

brzo će se to okrenuti,ljudi su puni love i masovno žele nove aute. dakle potražnja postoji i to ogromna!

kodiaq, 27.10.2021. u 22:11

brzo će se to okrenuti,ljudi su puni love i masovno žele nove aute. dakle potražnja postoji i to ogromna!

bogami se cijena dionice brzo oporavlja…ne bi me čudilo da se u roku od par dana vrati na 175-180 kn…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Trebati ce jos neko vrijeme da svi pogledaju Q3 izvijesce i vide je firma u gubitku. Sa Q3 kvartalnom u gubitku ne vidim da ce se cijena tako brzo opraviti.

To sto masovno ljudi zele nove aute nece njima pomoci. Ako proizvodjac smanjuje narudzbu zbog manjka cipova. Sve ide JIT, just in time. Koliko cipoca toliko i plasticnih branika.

Nitko nije predvidio ovakav rasplet covid krize, pa mislim da je isto tako teze previdjeti kada ce se vratiti na prije covid razdoblje. Neka bude sljedeca tri kvartala ovakva, nece biti neke zarade.

https://tradingeconomics.com/euro-area/car-registrations

Evo na grafu vidljivo od sijecnja ove godine znacajan pad u registracijama novih automobila.

zorangutan, 28.10.2021. u 12:51

 





kodiaq, 27.10.2021. u 22:11



 

brzo će se to okrenuti,ljudi su puni love i masovno žele nove aute. dakle potražnja postoji i to ogromna!

 



 

bogami se cijena dionice brzo oporavlja…ne bi me čudilo da se u roku od par dana vrati na 175-180 kn…

 

Neke bi i veselilo, koji su se dobrano nakrcali.

yieldchaser, 29.10.2021. u 13:35

 





zorangutan, 28.10.2021. u 12:51



 

 





kodiaq, 27.10.2021. u 22:11



 

 

brzo će se to okrenuti,ljudi su puni love i masovno žele nove aute. dakle potražnja postoji i to ogromna!

 

 



 

bogami se cijena dionice brzo oporavlja…ne bi me čudilo da se u roku od par dana vrati na 175-180 kn…

 



 

 

Neke bi i veselilo, koji su se dobrano nakrcali.

Nema čipova, nema potrebe za plastičnim dijelovima. Pottrajat će to još puno mjeseci, nažalost ali istini se mora pogledati u oči. Jedini spas od još većeg pada je da se svi strpe i ne prodaju. Ali znamo da to nije moguće.

redizajnlos, 01.11.2021. u 12:55

 





yieldchaser, 29.10.2021. u 13:35



 

Vidis kako je dobro kad svi ne razmisljaju isto. Ja bi osobno htio da se sto vise prodaje. Kamo srece da se spusti na oko 100kn ili manje. Unatoc tome sto sam vec dobrano u adpl-u. Govorim najiskrenije.





zorangutan, 28.10.2021. u 12:51



 

 

 





kodiaq, 27.10.2021. u 22:11



 

 

 

brzo će se to okrenuti,ljudi su puni love i masovno žele nove aute. dakle potražnja postoji i to ogromna!

 

 

 



 

bogami se cijena dionice brzo oporavlja…ne bi me čudilo da se u roku od par dana vrati na 175-180 kn…

 

 



 

 

Neke bi i veselilo, koji su se dobrano nakrcali.

 



 

Nema čipova, nema potrebe za plastičnim dijelovima. Pottrajat će to još puno mjeseci, nažalost ali istini se mora pogledati u oči. Jedini spas od još većeg pada je da se svi strpe i ne prodaju. Ali znamo da to nije moguće.

 

hmmm

U EU prodano 30% manje novih auta nego lani, evo i zašto

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

AD Plastik Grupa ugovorila je nove poslove u Rusiji s VW Grupom u vrijednosti 16,2 milijuna eura, s predviđenim trajanjem projekta od sedam godina. Za ovo tržište ugovoreni su i novi poslovi s Alijansom Renault-Nissan-AvtoVAZ u vrijednosti 1,9 milijuna eura, a predviđeno trajanje projekta je šest godina.

netko se iskrcava jučer i danas…vidjet ćemo fi za 2021., možda ono da odgovor …

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Fiat odlazi iz Kragujevca jer radnicima nudi posao u drugoj državi?

 

Jugoslav Ristić, predsjednik Saveza samostalnih sindikata Kragujevca (SSSK), ocijenio je da se iz ponude kompanije Fiat Chrysler Automobili Sr­bi­ja (FCA) radnicima da odu na tromjesečni rad u Slovačku jasno vidi da Talijani nemaju namjeru dalje raditi u Srbiji i da neće biti ništa od proizvodnje novog modela, kojeg se dugo čeka.

zorangutan, 25.01.2022. u 12:58

netko se iskrcava jučer i danas…vidjet ćemo fi za 2021., možda ono da odgovor …

 

Što se očekuje? Ja očekujem srednju žalost, a možda nas q4 sve iznenadi.

@yieldchaser

ne znam što očekivati ovdje…ako 4q bude odličan, potegnut će vjerojatno na 170 kn..ako bude loš, moglo bi zaroniti na 140-150 kn, pogotovo što ni sada najave za auto industriju nisu najbolje zbog problema s čipovima pa su veliki zastoji u proizvodnji i isporukama i normalizacija bi mogla biti tek u drugoj polovici ove godine ili 2023., a to je jako puno vremena…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ja ocekujem opet negativan kvartal kao Q3, pa tek neka normalizacija u Q1, i Q2 i mozda onda Q3 2022 ce biti dobar. Ali ajde mozda nas mogu iznenaditi.

 

U svakom slučaju je bolje sačekati u kloniti se trejdanja uoči financijskih izvješća… gle samo kaj se dogodilo s Facebookom… dugoročne igre su druga priča, ali i za to treba opreza, strpljenja…

hmmm…

https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/potraznja-za-automobilima-pala-i-na-pocetku-2022-acea-777324

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close