ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.04.2024. u 20:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,20
1.122
85
13,05
13,20
0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bumo vidjeli…

Uvijek je nezahvalno predvidjat kretanje cijene, ali ja mislim da ce rast ako ne krene neselektivni pad burze…jer je izvjesce, obzirom na okolnosti, jako dobro…

 

Rastimo zajedno...

Nidam baš siguran da je 70 % pada dobiti dobar izvještaj i da bi cjena trebala rasti jer i sami najavljuju tešku i neizvjesnu ovu a i sljedeće god. Realno ako je prošle god cijena bila 190-200 kn za 70% bolji prinos onda je ova od 135 kn za ovu situaciju i više nego dobro. I neki veliki rast nije realan ali ovdje je sve moguće

Pa nije samo dobit bitna…treba “skicnut” i ostale stavke bilance…smanjene obveze za oko 135 mil (obveze prema bankama za 26 mil kuna) od cega KO za 120 mil; KI se skoro nije smanjila te je kof. likv. znatno poboljsan; novac na racunu 80 mil, smanjena potrazivanja od kupaca i obveze prema dobavljacima, zalihe na istoj vrijednosti (nema gomilanja, ni zastoja)…ukratko, u ovim okolnostima najvaznija je likvidnost i sto manja zaduzenost sto je drustvo i napravilo u ovih pola godine…i uz sve navedeno je jos i ugovorilo skoro 100 mil EUR novih poslova…sad samo treba pratit prodaju auta u EU i potrosnju…ako se to stabilizira i bude u normalnim okvirima (pad do 20%) onda je za ADPL najgore proslo…jedino lose je sto nema divke ni iduce godine

Rastimo zajedno...

Parica, 28.07.2020. u 07:25

Pa nije samo dobit bitna…treba “skicnut” i ostale stavke bilance…smanjene obveze za oko 135 mil (obveze prema bankama za 26 mil kuna) od cega KO za 120 mil; KI se skoro nije smanjila te je kof. likv. znatno poboljsan; novac na racunu 80 mil, smanjena potrazivanja od kupaca i obveze prema dobavljacima, zalihe na istoj vrijednosti (nema gomilanja, ni zastoja)…ukratko, u ovim okolnostima najvaznija je likvidnost i sto manja zaduzenost sto je drustvo i napravilo u ovih pola godine…i uz sve navedeno je jos i ugovorilo skoro 100 mil EUR novih poslova…sad samo treba pratit prodaju auta u EU i potrosnju…ako se to stabilizira i bude u normalnim okvirima (pad do 20%) onda je za ADPL najgore proslo…jedino lose je sto nema divke ni iduce godine

 

Slažem se. Očekivano su troškovi za sirovine prepolovljeni, to sam također primjetio. Išla im je na ruku niska cijena nafte i ići će im i dalje, dok god se zadrži na ovim razinama.

Kako znate da ni iduće godine neće biti dividende?

Mislim (skoro da sam siguran) da je to bio uvijet za dobivanje potpora da se ne smije isplatit dobit u 2020. i 2021…

Rastimo zajedno...

parica

mislim da si puno preoptimističan kad spominješ željeni pad do 20%! sudeći prema zadnjim podacima o padu u europi od cca 50% u H1, bojim se da je to nemoguće.

Hvala kolega.

Slazem se, ali pad od 20% sam pretpostavio bez podataka za q2 jer je bio lockdown i to se ne bi trebalo ponovit.

Prema pdf izvjescu pad u H1 u EU je 38% odnosno 23% u Rusiji.

A navode i da je u lipnju pad u EU oko 22%…

 

Rastimo zajedno...

Vidim, pada cijena AD PLASTIKE.

Ode plastika u papir.

maneken, 28.07.2020. u 13:59

Vidim, pada cijena AD PLASTIKE.

Ode plastika u papir.

po toj logici ako raste cijena Đure Đaka, onda će Gjuro prosperirat…

Od svih zadnjih vijesti meni je najtragičnija ta što se Došen svježe istovario.

Pravi kapetani ne rade takve stvari, osim ako …

3,000 komada od prijašnjih 17,000. Puno. Moguće je da mu treba novac za nešto. Ali ovo nije dobar znamen.

Nema apsolutno nista cudno u tome da uprava prodaje svoje dionice. Pa to je potpuno normalan slijed dogadaja, cak je u vecim kompanijama to unaprijed uvijek rijeseno, menadzeri unaprijed sklope ugovor o kontinuiranoj prodaji svojih dionica jer zasto bi oni bili zakljucani vecinom svoje imovine u jednoj kompaniji, pa makar radili u njoj?

znaci.

1. Placa ti se veze za performanse firme i dionice, znaci dio bonusa dobijas u dionicama

2. Ako si odradio dobar posao i ako dionica kompanije bude visoka dobit ces i dosta novca kad prodas te dionice

Tako da to sto netko iz uprave prodaje svoje dionice koje je uglavnom dobio kao kompenzaciju ne znaci apsolutno nista, likvidiranje tih dionica je njihova placa.

Ne znam koji je povod necije konkretne kupnje ili prodaje, ali znam da se na temelju toga ne mogu bas izvlaciti snazni zakljucci

Dobro, bar je to radio nakon objave Q2 pa je u tom dijelu ok. Nije ništa iskrcavao od kroz svibanj lipanj i gotovo cijeli srpanj. Jer tada je mogao i po iznad trenutnih 130kn…

znacajni prometi i blok transakcija u zadnjih par dana, a nitko nista ne komentira… kako to? pa nije valjda da je splasnuo interes za ovu kvalitetnu dionicu, neovisno o ovim cudnim vremenima?

A random walk down Wall Street...

Strijela, 22.09.2020. u 20:14

znacajni prometi i blok transakcija u zadnjih par dana, a nitko nista ne komentira… kako to? pa nije valjda da je splasnuo interes za ovu kvalitetnu dionicu, neovisno o ovim cudnim vremenima?

 

Hrpa ljudi je razočarana pesimizmom koji dirigira i njezinu cijenu, a i cijene drugih dionica toga sektora. Došen je pred koji tjedan dao poveći intervju, gdje je trenutnu cijenu obrazlagao i neefikasnošću hrvatskog tržišta kapitala.

Ja sam unutra dugoročno, s jednom omanjom količinom.

New Report

Close