Brodograditelji hrvatskog brodogradilišta Brodosplit stvorili su najsofisticiraniji jedrenjak i najsloženiji putnički brod ikad izgrađen. Flying Clipper je, ne samo najveći, nego vjerujem i najljepši, a sa svojim najvećim jedrima i jarbolima vjerojatno i najbrži jedrenjak na svijetu, koji će biti upisan u Guinnessovu knjigu, objavio je Tomislav Debeljak, predsjednik Uprave Brodosplita i DIV grupe.
Brodosplit je prepoznat kao rijetko brodogradilište u svijetu koje je u stanju izgraditi jedan ovako jedinstveni brod od projektiranja, gradnje i opremanja složenom opremom i luksuznim interijerom, koji će zbog svoje duljine od 162 metra ući i u Guinnessovu knjigu rekorda.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Najvažnijih podataka nema – s obzirom da je naručitelj u lipnju ove godine raskinuo ugovor za Flying Clipper, tko je novi kupac i koliko će brodogradilište zaraditi na prodaji?
nisam baš neki stručnjak za jedrenjake ali meni izgleda fenomenalno. ako je bar pola od napisanog istina onda je to za svaku pohvalu.
Svaki put kad vidim novinara koji ne razlikuje kW i kWh zajecam u sebi i dođe mi suza na oko.
Prosječno 7 puta dnevno.
Nadam se da ovoliko pohvala nije uvod u traženje pomoći od države ili nedajbože neke nove krize
Uključite se u raspravu