Registracija na portal Poslovni.hr je besplatna. Registracijom postajete dio najveće regionalne poslovne i financijske internet zajednice. Članovi se mogu povezivati s drugim članovima portala koristeći komunikacijske alate (forum, privatne poruke, liste prijatelja i dr.)
Kako bismo Vam poslali novu lozinku, molimo Vas da unesete e-mail adresu koju ste koristili prilikom registracije na portalu.
9. studeni 2010.
Osječka je mljekara osnovana još davne 1949. uz pomoć Međunarodne udruge UNICEF-a, a u sklopu Industrijsko-poljoprivrednoga kombinata (IPK).
Prvotno je osječka mljekara imala naglasak na proizvodnju mlijeka u prahu te je kao jedina u široj regiji bivše Jugoslavije postala izuzetno važan gospodarski subjekt Osijeka. IPK je svojim članicama obuhvaćao sve najbitnije gospodarske grane i time predstavljao bazu prehrambenog sektora cijele bivše države, a mljekara, kao perjanica holdinga, bila je jedna od najuspješnijih poduzeća u njegovu sastavu. Devedesetih godina poduzeće počinje mijenjati smjer poslovanja: ukida se proizvodnja mlijeka u prahu, ime se mijenja u IPK MIA Mljekarska industrija d.o.o. No uzlet osječke mljekare počinje s ulaskom MEGGLE-a, još sredinom 90-ih, dok je tek potpunim preuzimanjem 2005. započelo pravo "zlatno doba" na Zelenom polju. Nekoliko desetljeća duga tradicija osječke mljekare odlično se uklopila u 130 godina dugu tradiciju mljekarstva u obiteljskoj mljekari u vlasništvu obitelji MEGGLE, koja je danas jedna od vodećih europskih mljekara. Od preuzimanje osječke mljekare, MEGGLE je uložio više od 87,5 milijuna kuna te su investicijska ulaganja u 2008. i 2009. veća od 12 milijuna kuna.
Facebook Croportal MySpace Delicious
Komentiraj članak Podijeli s drugima Pošalji članak Rss Ispiši članak Smanji slova Broj glasova: 0 | Prosjek: 0%