31. prosinac 2011.

Barem netko vidi pomake: Plitvička jezera 8 posto bolja nego lani

Najljepši hrvatski nacionalni park Plitvička jezera ostvario je u ovoj godini 8,1 posto bolje rezultate u poslovanju u odnosu na 2010. godinu i zabilježio ukupnu finacijsku dobit od 51 milijun kuna.

U ukupnoj turističkoj posjeti strani gosti sudjeluju s 95 posto, a 5 posto su domaći gosti, izvijestio je ravnatelj tog nacionalnog parka Branislav Šutić. Nacionalni park Plitvička Jezera u slijedećoj godini planira drugu fazu uređenja najstarijeg hotela "Plitvice" koja predviđa sve sadržaje za kategoriju pet zvjezdica. "Za novogodišnje blagdane Plitvice ugošćavaju oko 1000 gostiju, a ispraćaj stare i doček Nove godine organizira se u hotelima "Jezero" i "Grabovac".

Za goste se sutra priređuje tradicionalni novogodišnji piknik na otvorenom uz poznate domaće specijalitete: ličku janjetinu, zelje i meso te druge ličke delicije, a gosti će moći uživati na snijegu u poznatom skijališnom centru Mukinje, rekao je Šutić.

(Hina / pd)

Niste pretplatnik?

ključne riječi

Moje pretplate

komentari (1)

Moller13:06
31.12.11.

Ovdje smo stvarno imali sreće što nitko nije ukrao niti jedno jezero,
SRETNA NOVA GODINA !
Citiraj Ubaci link Podebljaj tekst Nakosi tekst Podcrtaj tekst
broj znakova: 4000 Pošalji poruku