Rukometaši kompletirali ‘berbu’ medalja

Autor: Stjepan Škramić , 12. kolovoz 2012. u 22:00

Još jedan veliki uspjeh hrvatskih rukometnih reprezentativaca. Nakon što su osvojili zlato u Atlanti i Ateni, “Kauboji” su u krenuli u nadmetanje s Mađarima za svoju treću medalju na Olimpijskim igrama.

Za razliku od utakmice s Francuskom, Hrvatska je znatno bolje izgledala i na kraju prvog poluvremena vodila s pet pogodaka razlike. Tijekom drugog poluvremena razlika se uglavnom kretala oko pet golova u korist Hrvatske, na

kraju je rezultat bio 33:26, a Mađarska ima razloga za plakanje jer je do ovih Olimpijskih igara čak četiri puta ostajala četvrta, a sad je i peti, jubilarni put, osvojila “drvenu medalju”. S broncom hrvatskih rukometaša Olimpijske igre u Londonu naše su najuspješnije igre. U Ateni i Pekingu hrvatski sportaši osvojili su po pet medalja, u Londonu je osvojeno šest, s tim da dosad hrvatski predstavnici nikada nisu osvojili dvije zlatne medalje.