Zdravko Pevec: Sve što dosad nisam smio reći

Naslovnica Forum Komentari članaka Zdravko Pevec: Sve što dosad nisam smio reći

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Lupeta…u trgovini većinu tržišta imaju domaći lanci Konzum,Plodine….kako njih nisu ekonomski okupirali stranci?

Problem Peveca je bila Zdravkova megalomanija, kupio je 500 kamiona a od toga 100 kom je uvijek bilo parkirano u Bjelovaru, a rate kredita su se morale plaćati bez obzira što stoje. Ovaj ostatak je vozio nekada ispod svake cijene samo da ne leži.
U Kutini je sagradio centar kojega se nebi ni posramio Zagreb, ne znam koja banka mu je za to odobrila kredit jer se tu nemože nikako isplatiti takva investicija.

Djelatnost trgovine neprehrambene robe je u krizi doživila veliki pad jer je velikim dijelom povezana s stanogradnjom i diskrecijskom potrošnjom, dokaz je propast gotovo svih trgovaca, Hg Spot, Vemil, Renoprom (Texnomax), Konikom, Ecos i brojni manji a ni ovi što su ostali ne stoje baš najbolje.

Mene zanima dali se Zdravko ikad zapita što je s svim onim dobavljačima kojima je ostao dužan i koji su radi njegovih ambicija morali zatvoriti vrata?

Toliko je toga nalupetao, a niti jedan konkretni podatak. Dovoljno bi bilo da je dao samo jedan: omjer neto duga i operativne dobiti (tzv. EBITDA) u trenutku pokretanja stečaja. Vjerojatno je bio debelo preko 5, a tu negdje oko 5-ice vjerovnici zapravo postaju ekonomski vlasnici društva. Rate stižu, likvidnosti nema, a nitko ne da novi kredit. Naravno da te vjerovnici onda žele izgurati iz većinskog vlasništva i maknuti iz uprave da bi spasili svoje uloge u obliku duga. Ali, kada vlasnik posao shvaća osobno i ne vidi razliku između sebe i firme s 4.000 zaposlenih i tko zna još koliko više drugih dionika, tj. dobavljače, vjerovnike, kupce, državu itd., onda se bori rukama i nogama protiv predavanja kontrole drugome. I zato je Pevec završio u stečaju. Ni zbog čega drugoga.

Nije Pevec jedini kojega je lihvario HDZ, ima njih i više, a politika je bila takve da vam HDZ- ova bagra izmisli nekakav prekršaj i da morate uplaćivati u HDZ ovu blagajnu određenu svotu novca, što Pevec vjerojatno nije pristao, pa su ga blokirali, pa on opet nije htio a oni su nastavili s blokadama e to je poduzetništvo u nas Hrvata, a zašto nisu Todorića blokirali…možete sami zaključiti…

Zdravko, što je bilo- BILO JE ! Zaboravi tu gorčinu oko firme, nepravdu i štetu koja ti je nanesena, jer je
previše njih htjelo i više od onog što mu je pripadalo….. Smiri se , otiđi u inozemstvo, jer ti je ovdje sve još
uvijek preteško prihvatiti…. Kad se pomiriš s nastalom situacijom, prihvati se , INDIREKTNO, preko svojih sinova
manjih poslova i dokaži da si IZUZETAN POŠTEN I SPOSOBAN PODUZETNIK, kakvog smo uvijek poznavali………

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kriva mu je država jer je loše poslovao.Otvarao je centre u regiji,a dobavljače nije platio.Bitno je širit tržište.

Hm, sve je on to lijepo objasnio i opisao…no zaboravio je da je megalomanski ugušio sebe i sve oko sebe hvatajući se za slamku spasa gdje je utopio mnoštvo oko sebe…zaboravio je napisati kako mu je politika nekada pogodovala samim tim što mu se izašlo u susret da kupi zemljište koje je vrijedilo mnogostruko više i samim tim je podigao vrijednost firme sa nekoliko stotina tisuća na nekoliko miliona…zaboravio je napisati kako je od banaka dobivao iznose na hipoteke mnogostruko više novaca nego mu je hipoteka vrijedila…a sve to je netko morao “blagosloviti” i negdje si se zadužio i taj dug moraš vratiti. Počeo si priču kako je poštenje oličje tvog poslovanja. Te kad si bio “Bog” i smatrao se nedodirljivim su te ugasili kao da nikada nisi postojao…Bio si kralj dok su te banke pratile, te si prelivao i taj netko tko je davao zeleno svjetlo da ti se odobri kredit za sve tvoje ideje koje si kreirao rekao je dosta, očito da ti dosta nije puno značilo u tom trenutku nego si nastavljao dalje topiti sebe i sve oko sebe…netko je spomenuo kamione koje si nakupovao naravno novcem bankarskim, kredite nisi plaćao, spuštao si cijene prijevoza u bezvrijednost samim tim ugasio mnogo privatnih prijevoznika kojima je taj kamion bio kruh.Sad bi te trebalo žaliti? Sve si dobio po zaslugama, točno onako kako ti je trebalo biti. Nasmijao si me sa izjavom da si u zatvor smješten gdje je mjesto za narkomane i pijanice…hahahah ne, nego su te trebali poslati u zatvor u sheraton u luxory apartman sa tri crnke da te masiraju cilu noć hahahaha


Zdravko, što je bilo- BILO JE ! Zaboravi tu gorčinu oko firme, nepravdu i štetu koja ti je nanesena, jer je
previše njih htjelo i više od onog što mu je pripadalo….. Smiri se , otiđi u inozemstvo, jer ti je ovdje sve još
uvijek preteško prihvatiti…. Kad se pomiriš s nastalom situacijom, prihvati se , INDIREKTNO, preko svojih sinova
manjih poslova i dokaži da si IZUZETAN POŠTEN I SPOSOBAN PODUZETNIK, kakvog smo uvijek poznavali………

fakat pričate gluposti, ovdje samo jedna stvar je bitna.
a to da je zdravkec MEGALOMAN i da je zaj…. puno,puno ljudi.
a prem svojim radnicima je bio više nego bezobrazan.
ovo je sve iz prve ruke.

Što nije rekao koliko je malih tvrtki i obrtnika upropastio neplaćanjem i to prije nego je sve krenulo nizbrdo? Isto to radi i Agrokor, ali se zna tko je Todor Veliki.

To je naša država. sve je moguće. A kažu da je amerika zemlja mogučnosti (nekad bila). Nije istina, to je Lijepa naša…

iskreno, ništa me ne čudi – da su se svi obrušili na njega to je istina – ako je mogao stečajni upravitelj riješiti problem, ne vidim zašto ne bi mogao i Pevec, zajedno sa bankama, dobavljačima,… nisu ga banke i dobavljači blokirali, to je učino Šuker

Vjerujem Pevecu u potpunosti ali mislim da to nisu pokrenule europske, vanjske veletrgovine nego da je za to u potpunosti krivac HDZ i Sanader po nalogu Todorića

Ovdje ima par komentara koji su vrlo blizu biti. Ono što je sigurno jest da je Pevec namamljen da bi bio eliminiran. Njegova je greška što je nasjeo. No da je nekome smetao jest i taj je dobrano bio zainteresiran da se P makne. Naravno da je sve to omogućeno uz politiku. No ono što mene u svemu tome smeta što neki imaju prava na nešto a neki nemaju uz svesrdno odobravanje s vrha.

PRIJE SVEGA, ja se najviše od svih zahvaljujem Poslovnom. hr
što je , iako presuda još nije pravomoćna- odvojio prostora, vremena i truda
za objavu ovakve HRVATSKE ŠOKANTNE PODUZETNIČKE PRIČE….

Mene ta priča o obitelji PEVEC , naročito boli kao čovjeka, jer u njemu
vidim sličan vlastiti početak, neiskistvo, neznanje, naivnost i
poštenje…

Poptuno je jasno svima- da je BJELOVAR , mjesto, gdje je gazovao HDZ. a
a tako je i sada . DRago mi je čuti imena ministara ŠUKERA, kojeg može biti sram, jer nije teško zbrojiti dvai dva – i sagledati
PROTISAK MINISTARSTVA FINANCIJA , u nastojanju, da se uništi PEVEC GRUPA.

Državno odvjetništvo BJELOVARA- policija Bjalovara, SUD BJELOVARA – sve
je to H D Z …… koji je namirisao NOVAC , od čovjeka koji je
odbio IZNUĐIVANJE I REKET….

Ono , što bih ja željela je- da VLADA REPUBLIKE HRVATSKE, shvati-
da je SUDSTVO I DRŽAVNO ODVJETNIŠTVO KORUMPIRANO, i da zločinačka organizacija HDZ-a djeluje i danas , kako je djelovala i prije…

UNIŠTENO JE stotike poduzetnika, nalijepljene su im kaznene prijave,
pokrenuti stečajevi iz kojih su izašli BOGATI STEČAJNI UPRAVITELJI,
a stvarni vlasnivi – HDZ . rakvih poduzeća….i dalje izvlače novac
na OTETIH firmama…

Obitelji PEVEC , je nanesena NEOPISIVA NEPRAVDA, a vrijeme će pokazati
IMAMO LI MI SVI – SNAGE ISKORIJENITI HDZ – zločinačku organizaciju,
koja još uvijek djeluje i čije ćemo žrtve biti uskoro, dok se još imati
što opljačkati….

SVAKO DOBRO gosp. PEVEC ….dokazali ste da ste pošten čovjek….

ŠUKERU, SRAM TE BILO ……. ne samo da nisi htio pomoći, nego si
pomogao , da se firma preotme , i da tvoje sluge, rade za HDZ, na
obiteljskim vrijednostima JEDNE POŠTENE BJELOVARSKE OBITELJI.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close