Zatvor do čak pet godina za neisplatu plaća?

Naslovnica Forum Komentari članaka Zatvor do čak pet godina za neisplatu plaća?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

ha ha divno, hrvati su zbilja neumorni u smišljanju inovativnih načina plašenja potencijalnih investitora.

…zanimljivo,kako ovakve prijedloge donose u pravilu oni koji su stalno živjeli na državnim jaslama i život u privredi probali nisu…

…koji će to opravdani razlozi biti i tko će ih utvrđivati?…možda Uskok,d.o.o.

…umjesto da se privredi omogući da diše i stvara,treba poslodavce još na lomaču…

…baš me zanima kako će ovakvo krivično djelo pozitivno utjecati na zapošljavanje…

…ako je isplata plaća u pravilu povezana sa ostalim,ili kao rezultat drugih kaznenih djela,onda je ovo kazneno djelo doista nepotrebno…

Pitanje što je opravdani razlog bit će najveći problem u sudskoj praksi”, kaže Novoselec te navodi da treba razmisliti da se taj dio isključi iz nacrta rješenja.

…a Bože,ovo je vrhunac,pa gdje ti ljudi žive…treba njih na bar godinu dana poslati u privredu da vide kako se krv bljuje,pa da stanu nogom na zemlju…

dakle ako sam dobro razumio:
“Ja sam poduzetnik i imam zaposlenog sebe i ženu vlastitoj firmi. *ebem se da zaradim od jutra do mraka – samo za primjer trebam zaradit 20000 mjesečno da sebi i ženi isplatim po 4000 netto plaću. Mogu samog sebe u dupe jer nemogu dobit poso od države pa onda odem u zatvor jer nisam sam sebi isplatio plaću a niko mi ne plaća jer je KRIZA”
Ovi briljantini na državnim jaslama koji žive od mog PDV i ostalih nameta iz prije spomenutih 20000 nikad nisu ni kunu digli sami s poda i još su tolko bezobrazni da idu mene kažnjvat. Trebalo bi ih 50% poslat doma i ponudit da postanu poduzetnici – potencijalni kriminalci, jer šta je poduzetnik u hrvata nego lopina – majko mila.

Uz svo postovanje prema radnicima,problem nije u neisplati placa ,nego sto ne postoji trziste radne snage.Dakle ako neki poslodavac ne isplacuje placu ,u kratko vrijeme nece vise moci naci nikog da mu radi.Druga stvar,ne treba ljude trpat u zatvor nego mu treba leci na sve moguce racune i privatnu imovinu.Isad imamo naj rigidnije zakone ali ih ne primjenjujemo.Uvedite telefone za anonimno prijavljivanje rada na crno i ostalih nepravilnosti u odnosu poslodavac ,posloprimac te ostale nepravalnosti u firmama.Za kratko vrijeme imat cete 50% manje nezaposlenih.

A tko ce meni kao poslodavcu osigurati naplatu, cekam vise od godinu dana na datum 1. rocista zbog nepodmirenih dugova za izdane racune za koje sam vec platio PDV, porez na dobit i sudske pristojbe za pokretanje postupka, TKO JE TU LUD, kad pravni sistem ne funkcionira, npr. trgovacki sud u Pazinu nije imao imenovanog ovrhovoditelja vise mjeseci, pa sam cekao rjesenje o pljenidbi pokretnina na temelju pravomovcne presude 7 mjeseci ??????? ALO, STO VI LUPETATE ?

Naš najveći Hrvatski problem je prevelik broj zaposlenih u Javnom sektoru koji smišljaju razne psine Realnom sektoru koji stvara nove vrijednosti .
U Hrvatskom javnom sektoru previše je 50 % ljudi , a oni rade kao da ih još toliko fali .
Za 4,5 miliona stanovnika bilo bi dovoljno 50 % postoječeg Javnog sektora .
Sada u ovoj krizi iz Realnog sektora otpušteno je 80.000 ljudi a u Javnom sektoru se zaposlilo 4.000 novih ljudi .
Sada ovi iz Javnog sektora smišljaju zakone za neisplatu plaća a dobro znaju da poduzetnici neisplaćuju plaće zato što nemogu naplatiti svoje usluge a i zbog krize je smanjen obim poslova .
Na koji će način na ovaj Zakon odgovoriti Realni sektor ?
Na jedini mogući , dati će poduzetnici otkaze ljudima i smanjit će obim posla .

Ujedno koristim priliku da kažem nezaposlenima sa burze : vaši najveći neprijatelji su Sindikati koji postavljaju Realnom sektoru nemoguće uvjete te zbog toga poduzetnici neće zaposljavati ljude .

.

Znate li kako problem nezaposlenih rješavaju sve Hrvatske Vlade zadnjih 65 godina ?

1. dio nezaposlenih zaposle u Javnom sektoru na neradnim ranim mjestima

2.dio nezaposlenih pošalju u penziju

Kad će se stat s tom praksom ?

New Report

Close