Zašto se u zemljama EU i regije isplati proizvoditi voće i povrće, a kod nas ne?

Naslovnica Forum Komentari članaka Zašto se u zemljama EU i regije isplati proizvoditi voće i povrće, a kod nas ne?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

A gdje su novci koje smo godinama izdvajali kao poticaje Agrokoru ?
Ah da ! Eno ih u Srbiji i Sloveniji. Zatim u Austriji. Ulravo se ulazu Agrokorovi novci tj vasi poticaji. Daleko od vasih ociju. A sada ce biti i u Rusiji.
Sto se svi prave nemušti ?
Ovo vise nije drzava. Posebno ne Hrvata.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Romel, 17.04.2018. u 13:38
da se skupe pametne glave i pokušaju smisliti kako potaknuti proizvodnju

Pametne glave su se davno maknule od poljoprivrede i proizvodnje.
Zaposlile su se u ministarstvu poljoprivrede , savjetodavnoj službi,selekcijskim centrima , poljoprivrednim,veterinarskim i drugim inspekcijama , agenciji za plaćanja , Agrokorima,konzultantskim tvrtkama itd.

@renči, od tih 40 milijardi kn poticaja, koje je država spiskala u bačvu bez dna, začudila bi se, kako malo je Toda dobio u odnosu na ono, što je iza sebe ostavio. Ima prinose, mlijeka, mesa, luka, pšenice, rajčica… iznad prosjeka EU-a. Todin problem je bio, što je plaćao kamate na kredite od 10%. Tu nemaš šanse preživjeti. Ovi bankari i fond manageri, koji sad preuzmu top PIK-ove i ostale super firme, će za par godina trljati ruke.

viewer – ocito ste pripadnik PR agrokor crony klike..sve sto ste napisali znate da nije istina. Nije istina da su iznad prosjeka proizvidnje u EU. To ste IZMISLILI. Slavonci se iseljavaju i iselili su se zbo Todoriceve neuspjesnosti u proizvodnji !
O cuvenim farmama tovljenika vec je puno puta bilo govora. I o njihovom velikom podbacaju u odnosu na Dansku proizvodnju. Svi PIK ovi i Belja i agrokombinati istina mogu procvijetati, ali ne u crony nazovikapitalizmu u kojem upravljaju slucajni manageri. Todoric je jednistavno upropastio Slavoniju i Baranju i zbog pretjeranog uvoza i zbog neotkupljivanja od kooperanata ljudi su se iselili i napustaju drzavu.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@renči, u razvijenim zemljama, samo 2% radno-sposobnog stanovništva se bavi poljoprivredom. Znači, kad bi u Hrvatskoj bilo 2 mio. ljudi bilo zaposleno a nije, to bi za poljoprivredu značilo četrdesetak tisuća zaposlenih. Kakve stupidne frazetine, da je Agrokor upropastio Slavoniju! Slavoniju je upropastila nesposabna politika u suradnji s nesposobnim poduzetnica. Za vrijeme socijalizma, svi ovi mali seljaci, koji bi sad samo od kooperacije s Agrokorom htjeli živjeti, a poticajima kupovati druge stavri, su imali radna mjesta u industriji a poljoprivreda im je bila dodatni business.
I gle čuda, ne može bez etiketiranja. Sorry, nemam veze s poslovnim prilikama/politika u Hrvatskoj, zanjih 47 godina sam živio vani.

@viewer sami sebi upadate u logicku pogresku. Nesposobni poduzetnici su o tome.o cemu govorimo. Agrokor i Todoric su bili veliki.krupni nesposobni.poduzetnici koji su unistili Slavoniju i Baranju.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kako ste zivjeli izvan Hrvatske, a ja u Hrvatskoj i od tamo sam znam tocno sto se dogodilo.

Status Quo: Roll Over Lay Down

40 000 ljudi koji rade u poljoprivrednoj proizvodnji intenzivirane poljoprivrede je jako puno. I to su visoko placeni profesionallci. Veterinari i inzenjeri poljoprivrede, strojarstva, biologije , prehrambene tehnologije itd.. koji danas masovno napustaju Hrvatsku. Ne znate o cemu govorite.

Status Quo: Roll Over Lay Down


@renči, u razvijenim zemljama, samo 2% radno-sposobnog stanovništva se bavi poljoprivredom. Znači, kad bi u Hrvatskoj bilo 2 mio. ljudi bilo zaposleno a nije, to bi za poljoprivredu značilo četrdesetak tisuća zaposlenih. Kakve stupidne frazetine, da je Agrokor upropastio Slavoniju! Slavoniju je upropastila nesposabna politika u suradnji s nesposobnim poduzetnica. Za vrijeme socijalizma, svi ovi mali seljaci, koji bi sad samo od kooperacije s Agrokorom htjeli živjeti, a poticajima kupovati druge stavri, su imali radna mjesta u industriji a poljoprivreda im je bila dodatni business.
I gle čuda, ne može bez etiketiranja. Sorry, nemam veze s poslovnim prilikama/politika u Hrvatskoj, zanjih 47 godina sam živio vani.

Nemojte se ljutiti, ali Vasi su argumenti lupetanje PR crnoy klike koja je unistila Slavoniju i Baranju.
Da ne lupetate, kao sto lupetate, znali bi da veterinari koji su pokrenuli najuspjesnije farme tovljenika vec godinama rade u Danskoj. Samo Vi luoetajte i dalje. I pocnite uciti Ruski 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Najveći problem je zemlja, hebeš poljoprivrednika bez zemlje, dok je poljoprivrednik bez zemlje onda je seljak, a seljak je hebena stranka, nikakvi dugogodišnji zakupi i slične gluposti ne pomažu, onaj tko se ozbiljno bavi poljoprivredom bilo stočarstvom, ratarstvom, voćarstvom, povrćarstvo, vinogradarstvom, maslinarstvo pa i šumarstvom bez količine površine zemlje pušioničar; na jednoj lokaciji da bi okrupnio 2 ha zemlje morao sam isplatiti 29 živućih vlasnika i nekoliko faktičnih sudova, a sad raščišćujem šumu koja ima 8 ha i 107 vlasnika i zato zemlja je temelj ozbiljne proizvodnje a hrvatska to nema

Prvo,:
– NE VJERUJTE STATISTICI, jer mi imamo nevjerodostojnu povijest prikupljanja podataka, tj.
putem STUPIDNIH obrazaca, koji ni ja koja imam VSS ne znam ispuniti ponekad.
Prikupljanje podataka je toliko krivo organizirano- da mi godinama pogrešno informiramo javnost o problemima u poljoprivredi.
TU JE NAJBITNIJA POGREŠKA našeg sustava . Skupljaju se podaci na obrasce koje ti pošalju
na e-mail…ili preko Agencije za plaćanja u poljoprivredi….UMJESTO
preko OPĆINA I GRADOVA ..i njihovih službenika.
Ajde pokušajte jedanput zadužiti MALU SEOSKU OPĆINU sa cca 3000 stanovnika , da sama
prikupi podatke o proizvodnji poljoprivrednih kultura a posebno voća i povrća u obiteljskim
domaćinstvima / ne u OPG !, nego običnim kućama s okućnicama/ na području gdje postoji.
Vidjet ćete da, pojavom prvog voća i povrća u vrtovima,drastično pada prodaja istog u supermarketima……
/ osim naravno u najvećim gradovima /
To je zbog toga, jer je unatrag nekoliko godina,zbog krize, porastao INTERES za poljoprivredu, a
to ste mogli zaključiti i na osnovu PROMETA / prihoda / poljoprivrednih trgovina…
Nikada nisu bili veći redovi za kupnju sjemenja, pribora i ostalog za uzgoj voća i povrća–
Isto tako, raste prodaja sadnica …

ALI,
Sve je teže, jako je teško..zbog klimatskih promjena ..uzgojiti zdravo voće i povrće…
Iz tog razloga , odustaju srednji proizvođači, znači ne OPG, ne mala domaćinstva, i ne velike plantaže
,nego SREDNJI proizvođači…To zbunjuje statistiku, jer je tu najviše nepoznanica, pokušaja i promašaja, investicijskog ulaganja i zahtjeva na svim razinama….a SREDNJI proizvođači, su
glavni INFORMATORI, stanja u poljoprivredi, tj. to su uglavnom manja i srednja trgovačka društva, veća
OPG – domaćinstva tj. obveznici za dostavu podataka Državnom zavodu za statistiku…

Znači, promijeniti način prikupljanja podataka.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

..radije bih da uvezemo pšenicu i kukuruz, a da cijela Hrvatska sa manjim posjedima uzgaja
voće i povrće i cvijeće….
Jedan naš lokalni fenomenalan rasadnik, prošle je godine, prvi put dobio narudžbu iz Nizozemske..
Uzgajaju drveća za drvorede …nemam pojma koja vrsta….Za početak je to bilo oko 30 tis.eura…ali,
to je tek početak,zadovoljni su …treba za to uzgojiti drveća…ne,?…. Uspjeli su tek nakon sigurno 25 godina mukotrpnog rada…..a pogledajte fragariju..oni rasturaju…ili Milića..sadnice su mu ,uBauhausu,
o čemu mi govorimo……situacija je bolja nego prije, a podaci -fakat, bezvezni..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

DubaToo potpuno ste u pravu da je kljuc zemlja. Ali niate u pravu kada kazete da,Hrvatska nema zemlje. Nemate Vi DubaToo zemlje, alinveliki poduzetnici poput Todorica imaju. Imaju oni na DESETKE tisuća hektsra zemlje. To je upropastilo i iselilo slavoniju i baranju.
Agrokor s Todoricem i klikom su odgovirni za iseljavanje stotine tisuća ljudi iz slavonije i baranje.

Status Quo: Roll Over Lay Down

…jučer cijeli dan sustav CEZIH nije radio. Pacijenti nisu mogli podizati lijekove, a neki su pri kraju s terapijama….. neki su liječnici pisali pisane recepte , neki nisu… Pacijenti su bili živčani i ogorčeni,
i bespomoćno su gledali u djelatnike…s jednim pitanjem: Što sad ????…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close