‘Zaradili smo samo 1900 eura, uništili su nas oni koji podrume pretvaraju u apartmane…’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Zaradili smo samo 1900 eura, uništili su nas oni koji podrume pretvaraju u apartmane…’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

nisu vas “uništili” iznajmljivači na “crno”, to je tek traženje krivca za lošu procijenu i/ili nerealna očekivanja, kakve veze sad imaju iznajmljivači na crno u garažama kada uslužujete sasvim različitu kategoriju gostiju u sasvim različitim kategorijama smještaja i opremljenosti!?

prvo, oglašavate se preko booking.com koji vam uzima 15% na cijenu+pdv i nikako ne možete biti konkurentni zbog bezobrazno visoke provizije a još morate čekati bar 30 dana da vam sjednu uplate

drugo, paušal i pristojba su na dvokrevetni apartman 1200kn godišnje što isplatite sa samo dvodnevnim najmom dok ste na proviziju bookingu isplatili najmanje 800eur uključujući pdv

-troškovi poreza i oglašavanja su vam 1000eur
-komunalija, struje(klima) i repromaterijala cca 100eur mj, dakle 300eur
-amortizacija , najviše 300eur po sezoni
-na kraju, zaradili ste 1900eur…

dakle, na bazi 60dana popunjenosti po 65 eur
prihod=3900eur
rashod=1600eur
dobit=2300eur

fakat ne znam što se žalite i što bi htijeli, na samo jednom apartmanu za dvije osobe dobit vam 2300 eur za samo 60 dana, to je visokih 60% a da isključite bookingov reket i skoro 80%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Naši ljudi su vrlo često jednostavno ekonomski nepismeni. ‘Čuju’ na ulici, od prijatelja, od rodbine da je neki biznis ekstra unosan i onda krenu u njega kao muha bez glave, bez ikakve papirnate i matematičke provjere. Stalno računaju prihode bruto(naročito kad zbrajaju tuđi biznis o kojem nemaju pojma) i pretvaraju to u glavi u neto.
Koliko puta sam čak i na ovom forumu vidio nebulozne izjave o primjerice stanogradnji da kvadrat gradnje košta samo 500€, a prodaju nam po 2000€ (banda lopovska)…e takvi laički rekla kazala podaci dovode do ovakvih ‘razočarenja’…
Tako i ovdje ljudi čuju da se nešto iznajmljue po x pomnože to sa 60 dana ljeta i ‘voila’ dobiju prihode koji im se čine kao eldorado…Kad krenu u biznis gle čuda pojavljuju se i rashodi … Pa prihod manje rashod … to nije ono što sam ja mislio…čuo na placu… rekao mi prvi susjed

Efekat plave ribe, tipičan za Hrvate! Činejnica da je ova sezona najlošija nakon 2009. godine!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Koliko bi trebali razarid njih cetvero na jednom apartmanu. Dobro su i prosli

ovi izgleda nisu nikada čuli da poslovanje može biti i s negativnim predznakom, pogledajte malo izvještaje na ZSE, biti će vam jasnije i izdržite tih 60 dana, ako vam to nije dovoljno prodaj i kupuj podrume i garaže

Bili smo u apartmanu s 3 zvjezdice u Privlaci, kuhinja, spavaća soba, dnevna soba, terasa s pogledom na more, do plaže 20 m, u 8 mj. za 35 eura po danu, prijavljeni i sve kako treba. Nikad ne bih dala za dvoje 60-70 eura po danu.


Naši ljudi su vrlo često jednostavno ekonomski nepismeni. 'Čuju' na ulici, od prijatelja, od rodbine da je neki biznis ekstra unosan i onda krenu u njega kao muha bez glave, bez ikakve papirnate i matematičke provjere. Stalno računaju prihode bruto(naročito kad zbrajaju tuđi biznis o kojem nemaju pojma) i pretvaraju to u glavi u neto.
Koliko puta sam čak i na ovom forumu vidio nebulozne izjave o primjerice stanogradnji da kvadrat gradnje košta samo 500€, a prodaju nam po 2000€ (banda lopovska)…e takvi laički rekla kazala podaci dovode do ovakvih 'razočarenja'…
Tako i ovdje ljudi čuju da se nešto iznajmljue po x pomnože to sa 60 dana ljeta i 'voila' dobiju prihode koji im se čine kao eldorado…Kad krenu u biznis gle čuda pojavljuju se i rashodi … Pa prihod manje rashod … to nije ono što sam ja mislio…čuo na placu… rekao mi prvi susjed

Slazem se s ovim komentarom.
Ljudi ne razumiju bazicne stvari, ne razlikuju prihod od zarade(dobitii).

Pogotovo puno novinara to ne razumije (koje su profesije ti ljudi koji se bave nekakvim gospodarskim temama!?)

Gdje su tu u racunici ulaganja u izgradnju i opremanje objekta? Pa nisu ti apartmani i kuce za odmor pali s neba. Netko je to kupio ili izgradio i to se mora amortizirati.
Usporedjuju se kruske i jabuke ovdje. Strasno.

Po meni je situacija upravo obrnuta…taj biznis ima mali povrat ulaganja, RoI je tu od 5-8%, nisko profitabilno, velika sezonalnost, niska utilizacija, pa nije slucajno da kod nas nema vecih stranih igraca i njihovih ulaganja. tek u/oko par gradova na obali se moze nesto ozbiljnije razmisljati.

mali iznajmljivaci sa svojim privatnim ulaganjima su iznijeli sve ove rekordne sezone i prihvatili sve te nove turiste, da nije bilo njih, sezone bi nam bile puno losije

nikakvi hotelijeri ne mogu ozbiljnije uzeti trziste malim iznajmljivacima, mogu mozda povecati par posto taj udio i gotovo. u HR ce mali iznajmljivaci biti i dalje kicma turizma i ne razumijem zasto se radi hajka na te ljudei taj posao. Pa od toga pola drzave prezivljava i funkcionira.

sto mi zelimo u biti? otpilit granu na kojoj sjedimo?

ps
ja ne iznajmljujem nista (i nije mi krivo da ljudi koji iznajmljuju zaradjuju, dapace, mislim da ovo sto nudimo stranim gostima je i prejeftino)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

a koliko košta kvadrat gradnje?

even better than the real thing

a koliko je koštao 1970..? ili 1920.-e?

even better than the real thing

baš su g.lupi ti ljudi, ajmo im prodat dijonice 🙂 i kriptovalute.. .

even better than the real thing

reci brate, svi drugi su g.lupi samo sam ja pametan,ko prava seljačina, a ne “kod nas nisu ljudi financijski pismeni”

even better than the real thing

New Report

Close