Zagreb od sutra ima prvu tržnicu koja radi do 21 sat i nudi – isključivo domaće

Naslovnica Forum Komentari članaka Zagreb od sutra ima prvu tržnicu koja radi do 21 sat i nudi – isključivo domaće

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“Tržnica je namjenjena ljudima koji zbog prezaposlenosti nemaju vremena posjećivati tržnice.”

Uspjeh zagarantiran!

Kad su nas već preplavili trgovački centri sa uglavnom uvoznim proizvodima, trebalo bi donijeti zakonsko rješenje da sve Tržnice u RH mogu biti javni prostori najmenjeni za isključivu prodaju domaćih proizvoda, odnosno da na njima mogu prodavati samo registrirani OPG-ovi, a sve ostale trgovce, prekupce i nakupce potjerati ili pak usmjeriti da konkuriraju stranim trgovačkim lancima a ne domaćim proizvođačima.
Tek tada bi smo na tržnicama mogli očekivati domaću kvalitetu, konkurentnost ali i “domaće cijene” koje nisu opterećene maržama nekoliko prekupaca i nakupaca!!
Inače sam mišljenja da tržnice, ovakve kao što su do sada bile, treba zabraniti jer su leglo šverc-komerca, utaje poreza, podvala i prevara krajnjih potrošača.


Kad su nas već preplavili trgovački centri sa uglavnom uvoznim proizvodima, trebalo bi donijeti zakonsko rješenje da sve Tržnice u RH mogu biti javni prostori najmenjeni za isključivu prodaju domaćih proizvoda, odnosno da na njima mogu prodavati samo registrirani OPG-ovi, a sve ostale trgovce, prekupce i nakupce potjerati ili pak usmjeriti da konkuriraju stranim trgovačkim lancima a ne domaćim proizvođačima.
Tek tada bi smo na tržnicama mogli očekivati domaću kvalitetu, konkurentnost ali i "domaće cijene" koje nisu opterećene maržama nekoliko prekupaca i nakupaca!!
Inače sam mišljenja da tržnice, ovakve kao što su do sada bile, treba zabraniti jer su leglo šverc-komerca, utaje poreza, podvala i prevara krajnjih potrošača.

a po čemu je to domaće kvaltetno?znaš li gdje se kupuje sjeme za domaće proizvode? znaš li da je neko naše voće bez okusa. bljutavo je u pm. kupio neki dan domaću lubenicu. pa to je odvratno. gdje su one nekadašnje makedonske ili grčke lubenice??? toga nam dajte. gdje su šljive iz srbije? gdje su turski lješnjaci? gdje su orasi? gonite ovo GMO smeće od nas i dajte nam voće i povrće iz država izvan EU i to hitno jer ćemo svi krepati. j..e mi se za nacionalizme, dajte nam kvalitetu.

...povijest se ponavlja...

Ma slažem se da je smeće uvijek smeće makar ono bilo i domaće. Ni ja ne želim jesti npr. crvave domaće jabuke koje reklamiraju kao da “nisu prskane” (Ma tati neka ih prodaju). Međutim zalažem se da tržnice budu prostori koji će poticati domaću konkurentnost a time i kvalitetu. Strane proizvode ionako možeš kupiti u bilo kojem trgovačkom centru, i ne moraš ići na tržnicu.


Ma slažem se da je smeće uvijek smeće makar ono bilo i domaće. Ni ja ne želim jesti npr. crvave domaće jabuke koje reklamiraju kao da "nisu prskane" (Ma tati neka ih prodaju). Međutim zalažem se da tržnice budu prostori koji će poticati domaću konkurentnost a time i kvalitetu. Strane proizvode ionako možeš kupiti u bilo kojem trgovačkom centru, i ne moraš ići na tržnicu.

nisi shvatio, ja i želim strane, ali ne iz italije i nizozemske nego iz bih, makedonije, crne gore, albanije i srbije. to voće i povrće ja želim samo ne znam gdje se to kupuje kod nas? ah da, nigdje. skoro nigdje.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close