Za posao u državnoj službi javila su se samo dva kandidata, na testiranje nije došao ni jedan

Naslovnica Forum Komentari članaka Za posao u državnoj službi javila su se samo dva kandidata, na testiranje nije došao ni jedan

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

državna služba i treba biti najmanje plaćena. tako će se i smanjiti državni aparat. tko vrijedi i zna naći će bolje plaćeni posao. ne može zaposlenik državne službe imati duplo veću plaću od radnika koji izdvaja z anjegovo zapošljavanje. jednostavna matematika koju je zapad davno savladao.

nije u tome stvar jer bi samo nepismeni bili u službama i eto šireg problema. problem je u tome što kuhar u restoranu.ima barem 10.000 a češće 15.000 tisuća kn a prijavljen je na minimalac 3.000 kn ako je uopće prijavljen. neki dan sam čuo da policajac ne četnik nego početnik ima 3.700 kn plaću. to je apsurdno, tu plaću bi morali barem udvostručiti jer je prijetnja policijskom sustavu. nije bitno kolika je plaća nego je li odrađena i zarađena a ne svima isto i tako do penzije i profesionalna služba a ne dozivotna. vidiš da se ne javlja nitko za tu plaću


državna služba i treba biti najmanje plaćena. tako će se i smanjiti državni aparat. tko vrijedi i zna naći će bolje plaćeni posao. ne može zaposlenik državne službe imati duplo veću plaću od radnika koji izdvaja z anjegovo zapošljavanje. jednostavna matematika koju je zapad davno savladao.

boljševičko razmišljanje…bit je u tome da bi po tvome sav kvalitetan kadar napustio državnu službu (a to se i događa zadnjih 5 godina) te će tamo ostati samo prosječan i ispodprosječan kadar od kojeg možeš dobivati jedino loše rezultate rada jer oni kvalitetniji će svi otići za boljim plaćama, a ostat će onaj najlošiji kadar koji ne zna i ne može naći bolji posao pa ćemo umjesto kvalitetnog jačanja i razvijanja uprave koja bi trebala prerasti u sve bolji servis građanima imati suprotnost tome, u najgorem obliku

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Plaća sudskog zapisničara je oko 3.700kn, 1.000kn u startu manja od drugih referenata u državnim službama i gradskim i lokalnim upravama sa istom stručnom spremom.
Posao je vrlo naporan i fizički i mentalno, i još ako se radi u kombinaciji sa “zanimljivim” sucem, vjerujte i 10.000 kn ne bi bila velika plaća i da ljudi znaju što ih čeka, ne bi se ni javljali na natječaj uopće. A mišljenje javnosti je da su to sve uhljebi koji bi trebali i volontirati. Probajte gospodo, javite se na te natječaje pa da vas vidim!

Do sad au imali bolje place nego oni koji su im zaradjivali za te place. Jeli usluga bila dobra? Mislim da je bila velo losa. E pa sad neka dolazi na naplatu.
Mislim da je u SAD placa policajca daleko ispod prosjecne place. I da u drzavnu sluzbu idu manje ambiciozni i uspjesni. Drzavna sluzba treba biti za ljude koji predju 50 60 godina, kada vise ne mozemo u privatnom sektoru davati maksimum koji se trazi.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Plaća sudskog zapisničara je oko 3.700kn, 1.000kn u startu manja od drugih referenata u državnim službama i gradskim i lokalnim upravama sa istom stručnom spremom.
Posao je vrlo naporan i fizički i mentalno, i još ako se radi u kombinaciji sa "zanimljivim" sucem, vjerujte i 10.000 kn ne bi bila velika plaća i da ljudi znaju što ih čeka, ne bi se ni javljali na natječaj uopće. A mišljenje javnosti je da su to sve uhljebi koji bi trebali i volontirati. Probajte gospodo, javite se na te natječaje pa da vas vidim!

Za tu placu sigurno ima onih preko 50 60 godina koji bi rado radili takav posao do mirovine. Samo im treba dati priliku.
A to kakvi su neki suci teski, i kako je tesko raditi s njima, moze reci samo netko tko nije radio kod “pravog privatnika”.
Kada i suci i svi ostali vide da se ne moze vise tako lako naci radnik, olabavit ce stega. Vec sada se i kod privatnika osjeti pad pritiska.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Gospodine “Nalet”,
Iz Vaših navoda o sudskim zapisničarima, proizlazi, da niste informirani i upoznati s poslovima tog radnog mjesta.
Da ste upoznati, nikada ne biste svojoj sestri ili majci od 60-ak godina poželjeli da na njemu dočeka mirovinu za tu plaću, naravno ukolika ima drugu alternativu.
Sudske zapisničarke su sa 50 godina potrošena “roba”, ali vi to ne možete shvatiti jer mislite kao i 99.9% ljudi da one samo napišu zapisnik i idu doma.
A ovo sve piše osoba koja je godinama radila za plaću od oko 3.000kn kod “pravog privatnika” i vjerujte, skoro da i nema razlike.
Nije sve crno-bijelo, nisu svi u državnom sektoru preplaćeni i neradnici, niti je baš svima grozno radit kod privatnika, dok ne shvatimo da nije problem u nama malim “šljakerima” bilo na jednoj i drugoj strani, nikada i nikome od nas neće biti bolje.
Pozdrav!

Slazem se s vecinom napisanog. Nisu svi u drzavnom sektoru neradnici. Ima dosta i pozitivnih primjera.
Vecinu neradnika je stvorio los sustav.
Ja sam za to da placa bude u priblizno istom omjeru kao i u ostalim eu drzavama.
Imate dosta primjera gdje kazu placa mi je 4000kn, ali zaborave napomenuti da imaju 10% dodatka na staz, pa put 600kn… za mene je to sve placa. Pa uskrsnica, regres, bozicnica… i ostale nagrade.
Ja npr.ima bozicnicu 500kn, nemam uskrsinicu, niti regres.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Gospodine "Nalet",
Iz Vaših navoda o sudskim zapisničarima, proizlazi, da niste informirani i upoznati s poslovima tog radnog mjesta.
Da ste upoznati, nikada ne biste svojoj sestri ili majci od 60-ak godina poželjeli da na njemu dočeka mirovinu za tu plaću, naravno ukolika ima drugu alternativu.
Sudske zapisničarke su sa 50 godina potrošena "roba", ali vi to ne možete shvatiti jer mislite kao i 99.9% ljudi da one samo napišu zapisnik i idu doma.
A ovo sve piše osoba koja je godinama radila za plaću od oko 3.000kn kod "pravog privatnika" i vjerujte, skoro da i nema razlike.
Nije sve crno-bijelo, nisu svi u državnom sektoru preplaćeni i neradnici, niti je baš svima grozno radit kod privatnika, dok ne shvatimo da nije problem u nama malim "šljakerima" bilo na jednoj i drugoj strani, nikada i nikome od nas neće biti bolje.
Pozdrav!


Nisam nikad cuo da je neka zapisnicarka dala otkaz ili dobila otkaz. A slicno je i na svim drzavnim poslovima. Kod privatnika ga dobije i prije nego postane potrosena roba.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Što se tiče otkaza, ako radite kod takvog privatnika kod kojeg ste dobar i vrijedan radnik, a on vas drži na minimalcu i daje otkaze šakom i kapom, onda je taj otkaz vjerojatno i najbolje što vam se moglo dogoditi i vjerojatno je vrijeme da uz razne potpore za samozapošljavanje pokušate pokrenuti svoj posao i raditi sami za sebe. Svjedočila sam nekoliko takvih primjera, samo treba ljudima hrabrosti, čak niti novac nije najveći problem u takvim slučajevima.
A što se tiče otkaza zapisničarki, vjerujte da odlaze sa sudova čim im se ukaže neka druga prilika, čak ih nekoliko znam da su otišle i u privatne tvrtke raditi, a velika većina ostaje radi podignutih kredita, djece, čak i neke teže bolesne žene (MS) ne idu na bolavanja ili jako rijetko, jer sa tako niskim primanjima ne mogu živjeti, kad im skinu s plaće.. sve je to kod nas općenito žalosno i naopako, i onda se mi ovako bezveze objašnjavamo- kruha i igara.

New Report

Close