Za početnike – RS – BLSE

Smatram da je ovo neophodna tema na ovom forumu.

[smiley2][smiley2][smiley2]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

odmah i da započnem s najčeščim pitanjem…kako ulagati iz RH u RS?

Evo odgovora Eurobrokera iz Banja luke…

Postovani,

Za registraciju klijenta strano fizicko lice za pocetak je potrebno da nam dostavite: kopiju vaseg pasosa, kopiju rodnog lista, punomoc za Eurobroker za otvaranje vlasnickog racuna (u prilogu).

U prilogu Vam dostavljam cjenovnik Eurobrokera. Klijentu moze biti odobren I povoljniji cjenovnik u zavisnosti od intenziteta ulaganja. Vise informacija mozete pronaci na nasem sajtu http://www.eurobroker.ba.

Na Banjaluckoj berzi trguje se svaki radni dan I to :

– aukcijski – unos prodajnih naloga do 09:30; unos kupovnih do 10:00; u 10:00 + random time (max 3 min) otvaranje.

– Kontinuirano – unos prodajnih I kupovnih naloga nije vremenski ogranicen; pre open do 10:30; 10:30-13:00 open market; 13:00 cont close.

Vise o metodama trgovanja imate na http://www.blberza.com.

U toku su promjene pravila tako da ce biti uskoro omoguceno davanje naloga i putem fax-a i putem mail-a, ali trenutno moramo imati fizicki original potpisanog naloga. Mozemo da se dogovorimo za bjanko potpisane naloge ako Vama tako odgovara

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

evo i priloga u attc….
cijenovnik da se znate ravnati te punomoć za otvaranje računa…[smiley2]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


odmah i da započnem s najčeščim pitanjem…kako ulagati iz RH u RS?
Evo odgovora Eurobrokera iz Banja luke…
Postovani,
Za registraciju klijenta strano fizicko lice za pocetak je potrebno da
nam dostavite: kopiju vaseg pasosa, kopiju rodnog lista, punomoc za
Eurobroker za otvaranje vlasnickog racuna (u prilogu).
U prilogu Vam dostavljam cjenovnik Eurobrokera. Klijentu moze biti
odobren I povoljniji cjenovnik u zavisnosti od intenziteta ulaganja.
Vise informacija mozete pronaci na nasem sajtu http://www.eurobroker.ba.
Na Banjaluckoj berzi trguje se svaki radni dan I to :
– aukcijski – unos prodajnih naloga do 09:30; unos kupovnih do 10:00; u
10:00 + random time (max 3 min) otvaranje.
– Kontinuirano – unos prodajnih I kupovnih naloga nije vremenski
ogranicen; pre open do 10:30; 10:30-13:00 open market; 13:00 cont
close.
Vise o metodama trgovanja imate na http://www.blberza.com.
U toku su promjene pravila tako da ce biti uskoro omoguceno davanje
naloga i putem fax-a i putem mail-a, ali trenutno moramo imati fizicki
original potpisanog naloga. Mozemo da se dogovorimo za bjanko potpisane
naloge ako Vama tako odgovara

Ne morate obavjestavati stare vijesti. U medjuvremenu je promjenjeno vrijeme trgovanja koje mozete iscitati na sajtu berze, a u Hypo i Zepter mozete poslove oko naloga obavljati mail-om bez ikakvih potpisivanja i ne znam cega. Mail je dokazan i valjan dokument u posl . svijetu

Lijep pozdrav

Jel može netko preporučiti neku brokersku kuću u RS sa kojom ima dobra iskustva?

hvala

I Believe I Can Fly ...

ovako: svima iz Hrvatske, uopće ne trebate tražiti tamo brokera nego možete sve obavljati preko brokerske kuće iz Slavonskog Broda!

neću je reklamirati, ali javite mi se ako želite!

btw: već je bila spominjana na ovome forumu!

[smiley1]

Uskoro nece bit potrebe ni za email ni fax jer do polovine juna sve brokerske kuce su obavezne imati E-trading………

25.02.2007 18:56 BANJALUKA – Brokerske kuće u RS od sredine godine biće obavezne da investitorima omoguće elektronski on-line unos naloga za trgovinu akcijama na Banjalučkoj berzi (E-trading) čime će se, ocjenjuju analitičari, smanjiti pojava neravnopravnog tretmana ulagača na tržištu.
U Komisiji za hartije od vrijednosti RS ističu da nova pravila na snagu stupaju 16. juna, te da će tržište kapitala RS biti prvo u regionu na kojem će usluga E-tradinga za brokerske posrednike biti obavezna.
“To je pogodnost za investitore koji često trguju jer će putem on-line pristupa moći pravovremeno reagovati na ponudu, odnosno tražnju akcija na Banjalučkoj berzi”, izjavio je Miodrag Jandrić, predsjednik Komisije.
Praksa pokazuje da se nalozi za trgovinu sada najčešće daju u ličnom kontaktu klijenata s brokerima, dok veći investitori koriste pogodnosti usluga telefona, faksa i e-maila.
Berzanski analitičari pozdravili su nove propise navodeći da se do sada znalo dešavati da nečiji nalozi za trgovinu “čekaju u redu” zbog neažurnosti brokera prouzrokovane velikim obimom posla, ali i privilegovanog statusa određenih velikih investitora, čiji se nalozi unose preko reda. Tvrde, ipak, da takve negativne pojave na tržištu kapitala RS nisu česte.
Borislav Obradović, direktor Društva za upravljanje PIF-om “Polara”, kaže da je on-line davanje naloga brokerskim kućama daleko pravednije, te da se i ranije trebalo propisati kao obavezno.
“Iako mi u ‘Polari’ nismo imali problema kod davanja naloga brokerima, postoje glasine da su drugi imali. Takve pojave su se vjerovatno dešavale kod velike pomame na akcije”, smatra Obradović.
U brokerskoj kući “Senzal” kažu da već rade na uspostavi E-tradinga, te da će na vrijeme ispoštovati nove propise Komisije.
“E-trading je dobar zato što će klijent automatski vidjeti šta se dešava na tržištu i neće biti u milosti ili nemilosti brokera bilo iz objektivnih ili subjektivnih razloga”, istakla je Dijana Ostić, direktor “Senzala”.

Senzal!

[i][b]--TRAŽIM BROKERICU ZA LJUBAVNICU -- -- A MOŽDA I NEŠTO VIŠE--[/b][/i]

KOLIKO SAM JA UPUCEN SENZAL JE SKUPLJI od hypo brokera i sa hypo brokerima cas posla sklopis ugovor, ne traze puno papira. sto se tice brokerske kuce iz sl.broda je istina je moze se preko njih ali minimalna provizija je 350 kn i minimalno ulaganje je 20 000kn i oni ne kupuju u vase ime nego u svoje a markoc5 ti si nevidjeni panicar!

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


KOLIKO SAM JA UPUCEN SENZAL JE SKUPLJI od hypo brokera i sa hypo brokerima cas posla sklopis ugovor, ne traze puno papira…

ne znam koliko je senzal skuplji, nisam poslovao s njima ali vjerujem da bi trebali biti dobri jer to ipak velika brokerska kuca iz srbije koja ima poslovnice na svim trzistima u regiji…

btw. ja imam ugovor s hypo

Ako je sve pod kontrolom, idete presporo. "Mario Andretti"

Za manje iznose su skuplji, ali poslije 8000 KM (mislim) provizija pada na 1%. Ali ja se ne brinem, imam fiksnu proviziju, bilo to 1KM ili 10.000 km kupovine…

Otvoreni su za sve vrste dogovora!

[i][b]--TRAŽIM BROKERICU ZA LJUBAVNICU -- -- A MOŽDA I NEŠTO VIŠE--[/b][/i]

evo wiz je prvi pustio info. a ja je kopiram……od danas možete na službenoj stranici blse vidjeti 5 najboljih kupnji i prodaja….bravo za blse…..[smiley2][smiley2]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Mislim da osvježavanje ide na principu 5 minuta!

Znači malim investitorima može puno pomoći u određivanju visine svog naloga!

Pozdrav

[i][b]--TRAŽIM BROKERICU ZA LJUBAVNICU -- -- A MOŽDA I NEŠTO VIŠE--[/b][/i]

izgleda da se tema treba nazvati samo za početnike RS..
niko niti jednom rijecju nije spomenio SASE a ima i jos jedna tema o RS-razatkrivamo portfelje RS.
ne znam da li znate ali sase ima svaki dan duplo vece promete od BLSE i mislim da je nepravedno zapostavljena..

New Report

Close