Vozači šokirani novim nametom Hrvatske radio-televizije

Naslovnica Forum Komentari članaka Vozači šokirani novim nametom Hrvatske radio-televizije

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nije ovo novi namet jer postoji otkako je i države. U zakonu o HRT-u stoji kako svi poslovni subjekti (znači obrtnici, mali doo, jdoo, opg) moraju plaćati hrt pretplatu za sve uređaje koji mogu primati radio ili tv signal. Tako hoteli plaćaju za svaki radio i tv prijemnik koji imaju u sobama, male tvrtke koje imaju recimo tri servisna vozila za bijelu tehniku na svaki radio trebaju platiti,… Čak su iz HRT tražili od MUPa popis vozila u vlasništvu leasing kuća koje koriste poslovni subjekti i njima su poslali dopis kojim traže da se prijave radio prijemnici u vozilima. Dopis je tako sastavljen da se spominju zakoni, prekršaji, kazne i na drugoj strani podatak o vozilu, broj šasije i reg.oznaka (za koje nisam siguran da li hrt uopće smije dobiti jer je ugrožena privatnost) i da potpisom potvrđujene navedene prijemnike. Nigdje ni slova o tome da možete imati auto bez radio prijemnika. Ako potpišete automatski prijavljujete prijemnik i plaćajte 80 kuna mjesečno. Valjda da bi oni s hrta imali veće otpremnine i plaće.
Ali neće to biti sve! Zaboravili su mobitele! Svaki mobitel ima ugrađeni radio prijemnik pa će s vremenom i na to tražiti plaćanje pristojbe.
Primjer, mali prijevoznik ima dva kamiona i jedno servisno vozilo. Na svaki kamion ima dva vozača i svaki od njih ima mobitel. Računica kaže 2 kamiona * 80 kn, 1 malo vozilo * 80 kn, 4 vozača s mobitelima* 80 kn, gazda s mobitelom * 80 kn i sve skupa mjesečno izađe 640 kn i godišnje 7680 kuna. Dobar im namet! Za ove novce prijevoznik može kupiti 1000 litara goriva! HRT ne mora ništa ni prodavati od emisija, mogu samo od nameta živjeti.
Uz sve to njih ne zanima da li vi radio i tv signal možete primati, plati pretplatu! Godinama im šaljem mailove zbog užasnog signala kod mene kod kuće ali jedini odgovor je: HRT s tim nema ništa, obratite se firmi Odašiljači i veze. Čekaj sad, kako mi plaćamo pretplatu HRTu a oni nemaju ništa sa signalom???
Najgore je što je zakon takav kakav je i izgleda da ga niti jedan saborski zastupnik ne želi mijenjati!
Ja sam svom saborskom zastupniku napisao mail i tražio od njega neka se u svom klubu malo zapitaju kakav je to zakon. Kad bi svi zakoni bili slični (možete primati radio signal ali vi ipak radio ne slušate) tada bi to toj logici stvari trebalo pri svakom polaganju vozačkog ispita u proračun uplatiti 5000 kuna jer možda počinite neki prometni prekršaj a nitko vas ne vidi i policija vas ne uhvati pa ipak platite kaznu!
I ja sam mali poduzetnik, samozaposlen i hranim dva studenta s mojim obrtom. Ovakve nebuloze se pojavljuju cijelog mog radnog vijeka i nikog nije briga. Svi službenici državne, javne i lokalne uprave, svi zaposlenici koji su na proračunu, žive od mog rada i svima je na pameti samo kako nas još nečim oguliti jer “ti si privatnik, pun si para”. Dame i gospodo, možda i imam para ali sam ih krvavo zaradio radom od 12 sati dnevno, i praznicima i petkom i svetkom! Dok vi imate pauze od bar sat vremena za otići na tržnicu i onda još pola sata doručkovati u uredu, ja ili radim ili čekam pred vašim vratima za neku usranu potvrdu koj a mi je potrebna za neku drugu usranu potvrdu. Ili mi porezna uprava ne da potvrdu da nisam dužan državi jer ima 0,07 kuna duga na mirovinskom i 36000 kuna pretplate na PDV. Pa mi neće ni dati potvrdu niti vratiti PDV dok ne podmirim 0,07 kuna duga!!!
I imam vozilo u sredstvima rada firme i neću im plaćati pretplatu jer sam onesposobio na servisu radio aparat. Izvaditi ga ne mogu jer vozilo neće funkcionirati bez radija, ali ga mogu onesposobiti za slušanje. Zato si ja sam pjevam dok se vozim. Mislim lijepo ja pjevam, samo je ružno slušati me…….

Normalna država bi financirala javnu televiziju iz poreza, a ne ovakvih parafiskalnih nameta.
Ali, ovo nikad nije bila normalna država, niti to uopće namjerava biti.

jel im mup dao popis svojih automobila sa radio prijemnicima?

who dares, wins

sve je to siva zona, i uopće me ne bi čudilo da Hanžeković lobi stoji iza svega ovoga

po tome, rtv pristojbu bi trebali plačati i drž. i javne institucije i tvrtke, i policija, i šumari i hac i ministarstva i gradovi, županije…i svi koji imaju službena vozila

također, rtv pristojbu bi onda trebali plaćati i turisti na ulasku u hr ali još nisam vidio hrt kontrolora na granici niti je hrt tražio popis stranih vozila koji su ušli u hr

a tvrtke, uopće ne moraju imati radio u vozilima, dovoljno je imati neki interfejs za mobitel a na privatni mobitel se ne plača rtv pristojba

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

a da stvar bude gora, oni koje je hrt ubacio u sustav naplate, u roku par mjeseci mogu očekivati da im se nakači i zamp

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Harač Rajo Harač!!! Ili je harač bio jeftiniji?

neće uvijek biti ovako.

Sve je to šund!!!!

Nek bude namet .- ali , država mora zaštititi poslodavce . Namet maksimalno – 0,50 kn po tranzistoru!

Općenito, kod nas nek ostanu svi porezi , ako smo ih već izmislili. ALI !
Nek se kreću u rasponima od 0,1 LIPE – ……par kuna! i I svima dobro.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

sreća pa vozači uglavnom sami pjavaju, a manje će i drijemati uz program HRT-a

Treba se sa bandom nametnika igrati mačke i miša! Odjaviti prijemnik, pa za par mjeseci prijaviti ili čekati da dođu i tako u krug! Ostale rekete: HGK i HOK ne plaćati dok ne dođe ovrha (ako se ne ide na natječaje), Šume tražiti obračun (ne predavati) i td.

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Cemu sluzi HRT?

Da li bi Hrvatska bila gora zemlja da nema HRT-a i zbog cega?

Zbog cega gradjani placaju TV pretplatu? Sto dobivaju zauzvrat?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Dobivaju brainwashing i sreću da prehranjuju brdo parazita.

Usporedba Hrvatske i Slovačke kroz RTV SERVIS
—————
–Slovačka
————–.
Državna Slovačka radio televizija
http://www.stv.sk/
FINANCIJSKI IZVJEŠTAJ za 2010g
http://www.stv.sk/chillout_items/3/8…342_a03c1c.pdf
STANOVNIKA 5.4 MILIJUNA
ZAPOSLENI 978 bez honoraraca
dotacije iz proračuna 10% prihoda za prijenose sjednica, poticane programe i sl.
NEMA PRETPLATE
PRORAČUN STV je cca 100 milijuna €, 15 mil € dolazi od države.

—————
–Hrvatska
————–.
Državni HRT
http://www.hrt.hr/
FINANCIJSKI IZVJEŠTAJ za 2012g
http://www.hrt.hr/fileadmin/video/Pr…-a_za_2012.pdf
STANOVNIKA 4.3 MILIJUNA
ZAPOSLENI 3455 bez honoraraca
PRETPLATA + DOTACIJE IZ PRORAČUNA CCA 3 MILIJARDE KUNE
Proračun HTV je cca 3.5-3.8 milijardi kuna cca 500 mil €.

———————-
– Zaključak
———————-
Broj zaposlenih u javnom servisu RTV slovačkom je 441% MANJI PO STANOVNIKU NEGO U HR. Troškovi Slovačke nacionalne TV su 5 PUTA MANJI NEGO HRT-a

Nek mi netko odgovori..zašto beskorisni HTV košta 5x više nego u konkurentnim zemljama…??? Ljudi moji to nije 40-50% više to je 500%

"Only dead fish swim with the stream"

Trebamo peticiju/referendum za ukidanje pretplate ili smanjenje na 20-setak kuna ………. dosta je bilo
Javna TV treba imati 1max. 2 program i 3 dopisništava split rijeka i osijek ….. tako i radio

Nije demokracija lajanje nego odgovornost rad i red …….. inače postaje č iganluk

New Report

Close