Vlada zbog Agrokora u zakonodavstvo uvodi novi pojam ‘sistemski važna tvrtka’

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada zbog Agrokora u zakonodavstvo uvodi novi pojam ‘sistemski važna tvrtka’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Katastrofa. Ovo je samo dokaz da je država konzum,a mi gradjani stoka sitnog zuba.

Onda bi trebali promijeniti ovaj članak u Ustavu.
Članak 14.

Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.

Svi su pred zakonom jednaki.

Ako netko podigne ustavnu tužbu ovo sigurno pada. Ako je nešto neustavno onda ne vrijede iznimke tipa “od posebnog sistemskog / državnog interesa” itd. Ničiji arbitrarni interes, pa ni državni, nije iznad osnovnih prava drugih, u ovom slučaju vjerovnika.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vlada je nešto pobrkala, za tvrtke s prekomjernim brojem zaposlenih i s nenaplativm dugom oduvijek se koristio naziv “Složena organizacija udruženog rada” tj. SOUR

koji papci u vladi…


koji papci u vladi…

….pa ide im staž! Martina samo kaj ne zaspi…

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

čini se da vlada ima sistemski defekt u glavi

Mislav Kolakušić:

“U HRVATSKOJ živimo po zakonima koji su pisani isključivo za korist užeg kruga pojedinaca.
Sada prelazimo na tamnu stranu svjetske povijesti prava, jer je taj krug sve manji”

“Teško mi je zamisliti da bi najavljeni zakon mogao biti suglasan s Ustavom RH i odredbom da je država dužna osigurati svim poduzetnicima jednak pravni položaj na tržištu.
Spominje se da bi povjerenik otpisivao dugove što je u direktnoj suprotnosti s ustavnom zaštitom prava vlasništva”

“Upravo ove najave govore kako imamo katastrofalne i potpuno nepromišljene zakone, nakon 15 verzija stečajnog i predstečajnog zakona opet idemo u izmjene”

“Razočaravajuća je činjenica da se za neodrživu socijalnu situaciju skoro milijun građana RH ne želi odvojiti vrijeme za kvalitetnu izmjenu propisa kojima bi im se pomoglo i spriječila eksplozija novih blokiranih građana”

Lex Todoric,a svi znamo kako je zavrsio lex Perkovic.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Zanimljivosti koje spominje jedan kolega s drugog foruma. Vrijedi procitati njegove postove na temi agrokor u kojima kaze kako je IPO agrokora pokusan, ali nije bilo interesenata. Znaci li ovo dizanje kredita od strane agrokora alternativni nacin prodaje ? Ako da, gdje su novci ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Čitajući neke detalje predlozenog zakona ne vidim po cemu ide na ruku vlasniku!?…bas obratno,nameće se Uprava da tvrdoglavoscu vlasnika firma ne potone u stečaj čime bi bile ugrozene cak i neke regije (npr Baranja gdje je Agrokor glavni poslodavac i investitor). Lako je nekom sudcu sa strane docirat na portalu koji ionako navija za propast svega sto vrijedi u RH ali Vlada mora štititi stabilnost i zaposlene.

U kakvoj mi to državi živimo? 1990 smo se borili za neko naše bolje sutra, rušili smo komunizam, nastojeći sami sebe uvjeriti kako će sada biti bolje. Međutim, ovo što se događa prevršilo je svaku mjeru. sirotinja zbog par sto kuna biva ovršena, sve im se oduzima, jer nisu mogli platiti što su morali (par sto kuna, ponavljam). No, Todoriću je lakomost izgleda velika vrlina, guza mu je zinula da pokupuje sve što se od Crnog mora do Baltika, iako nema za to novaca, pa mu je Plenković odlučio velikodušno pomoći novcem nas sirotinje, kako isti ne bi došao na biro za zapošljavanje ili možda u pučku kuhinju. Gospodine Plenkoviću, ako ja ne mogu plaćati svoje obveze uzet ćete mi sve što sam pokušavao steći za mojih 69 godina i to je možda, ali samo možda, objektivno ispravno. No, zašto svu Todorićevu imovinu ne rasprodate, otplatite njegove dugove, rasteretite sirotinju, a za njega se ne bojte, jer kako ono pjesma kaže “bogati se uvijek za sebe pobrinu”. Usput, ne bili DORH imao itekako posla da istog “gospodina” spakuju u zatvor, dok ne vrati svoje dugove i isprazni svoje inozemne račune?

Ma što si ova vlada zamišlja. Hrvatima će se dizati cijenu struju, plina, cestarina, opaliti porez na nekretnine (jer to još jedino Hrvati imaju u privatnom vlasništvu) a tu će se spašavati NEZASITNI i POHLEPNI “trgovci”.
Lijepo neka čovjek iz svoje imovine namiri sve dugove (ostane bez prebijene pare u džepu) kao većina Hrvata.

Svi ovi postupci će pokrenuti masovni egzodus preostalog stanovništva (Hrvata jer lo.povima je dobro) iz Hrvatske.

Dok se ljudi ne dignu na oružje protiv Mafije u Hrvatskoj koja ju je opljačkala i strukture na vlasti koji je štite (samo se izmjenjuju) nema slobodne Hrvatske o kojoj smo sanjali.

Robovi Hrvati mogu biti i izvan Hrvatske za puno veće pare i ugled.

Koliko je politika ove Vlade pogrešna pokazuje i ministar Marić koji je i doveo Agrokor zaduživanjem u ovu situaciju.

Vidim (stalnim zaduživanjem) i povećanjem cijena za građane da nastavlja sada uništavati Hrvatsku. Pitanje za čije interese?
Tko je bacio oko na stanove, kuće i zemljišta umirovljenika?
Radno sposobni već odavno nemaju svoje vlasništvo (vlasnici su banke).

Za građane Hrvatske sigurno ne!

Ono što svaki HRVAT može bez problema da BOJKOTIRA kupnju hrane u konzumu i bilo kakvog proizvoda iz AGROKOR GRUPE.

Pa neka prodaje svoje proizvode i gradi proizvodnju u Srbiji.

@hasenfefer “Dok se ljudi ne dignu na oružje protiv Mafije u Hrvatskoj koja ju je opljačkala i strukture na vlasti koji je štite (samo se izmjenjuju) nema slobodne Hrvatske o kojoj smo sanjali.” – tko bi se to trebao dignuti kad cca 78% ljudi živi od proračunskih transfera! Većina tih su kokošsri i uhljebi koje boli briga za pravdu i budućnost! Tako da od toga, kao niti od strukturnih reformi, ništa! A nas manjinu ti paraziti pojedu za dorućak…

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close