Vlada zamrzava ulaganja u vjetroenergetiku i solar

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada zamrzava ulaganja u vjetroenergetiku i solar

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

To je samo dokaz daljnjeg profiterstva HEP-a kojem je jedini moto: što skuplje-to bolje. A da li je profitabilno, uopće izvedivo, u skladu s održivom razvojem, za njih je posve nebitno nebitno. Gradnja gradnje radi.

ovo je vlada koja nudi građanima besperspektivnost i očaj.

ništa nisu pokrenuli, sve su ”zamrznuli”.

Bezveze. Trebali su samo prepoloviti poticaje.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

upravo tako , bezveze je zabranjivati nego samo maknuti poticaje i prepustiti tržištu…Hr bez solara i vjetro el. i tako ima proizvodnju 60+% iz HE što su isto tako obvovljivi izvori

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Rezultat toga, broj nazaposlenih ce se malo povecati.

Ova Vlada polako gubi kontrolu, oni jednostavno ne znaju kako dalje. Imaju dve opcije, da uvedu tehnicku Vladu koja zna svoj posao radit ili dati ostavku.

Jos su dve godine na vlasti, a vec su se sada pretvorili u elemantarnu nepogodu.

@barbosa
Na žalost mislim da su HE obnovljivi izvori samo u teoriji energetike. Izgleda da su se veliki igrači dogovorili da se one ne računaju u OI. Logično jer uključivanjem HE u OI ove male zemlje sa periferije Europe ne bi trebale ispunjavati nikakve uvjete o sudjelovanju OI u EESu jer već sada proizvode debelo preko 20%. To naravno ne bi odgovaralo ni Njemačkoj ni Francuskoj jer ne bi imale kome izvoziti svoje vjetroturbine. Druga je priča to što su europske firme sada svu proizvodnju tih turbina iselile iz matičnih država. Nije bilo tako kad su se donosili ‘ekološki zakoni’.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

obnovljivi izvori energije su energija vjetra, energija Sunca, energija vode i bioenergija

razlika je u visini tarifnih stavki za isporučenu električnu energiju gdije npr sunčane elektrane instalirane snage do uključivo 10 kW imaju koeficjent 3,9203 dok hidroelektrane (≤10 MW) do uključivo 5000 MWh proizvedenih u kalendarskoj godini imaju koeficjent 0,7957 kn/kWh

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Vrdoljak je debill

...ladies and gentlemen....AC/DC

Vrdoljak pogoduje pajdašu, picamajstoru na HEP-ovu čelu!

Naravno da su smanjili kad se preko OIE kroz cijelu EU pere lova.
Svi bi sada preljevali poticajne eurice u svoje dzepove.

Mozemo jos pricat da sve to ima smisla u jednoj Njemackoj koja sama proizvodi veliku kolicinu OIE opreme, ali u jednoj HR koja vise nema ni mogucnosti pokrenuti neku proizvodnju na tom polju to stvarno vise nema smisla. Fotovoltici su izgubljena prica, to je vec jasno i nijemcima. Vjetroelektrane su ok i cak isplative, ali cijeli taj biznis u HR je maltene monopolizirao bivsi HEP-ovac i par stranaca koji su u dogovoru. Jedino bioelektrane u kombinaciji sa kogeneracijom imaju smisla.

Loki

Naravno. Zašto ulagati u nešto što predstavlja budućnost.
Oni su tu 4 godine. NE trebaju gladati dugoročno… [emo_vrtimise]

Tipično namještavanje poslova velikim igračima za megalomanske, štetne, neisplative, a neke i realno neizvedive (kao Ombla) projekte.

Ne mogu doć sebi ???? !!!
Sigurno svi znate čuvenu rečenicu umirućeg genijalca. ” TEK SAD ZNAM DA NIŠTA NE ZNAM ”
Čovjek cili život uči i kad vidim ovoliko samodopadnih izjava anonimaca , dođe mi da rigam / ilitiga – povraćam – /

Jedna kuća kad se gradi ,uglavnom je problem da bude što veća i jeftinija ali malo tko razmišlja da je kuća rupa bez dna . Održavanju nema kraja. Svako malo nešto treba popraviti. Troškovi potrošene energije rastu…a prije 10 godina sam u Sloveniji vidjela naselje Marlesovih kuća , njih tridesetak napravili kao ogledni primjer. Na svakoj solarni paneli ,višak prodaju distributeru ….čak je i njih iznenadilo rekordna prodaja i interes ljudi za ZELENIJIM ŽIVOTOM. !!!
SLOVENCI. ? SUNCA NEMAJU 11 MJESECI PA IM SE ISPLATI !

A MI ???


SLOVENCI. ? SUNCA NEMAJU 11 MJESECI PA IM SE ISPLATI !
A MI ???

mi imamo milanovića i pusićku…zato se nama ništa ne isplati

možete brisati nick,ali ne možete obrisati ISTINU!

New Report

Close