Vlada uvodi dječji doplatak za svu djecu: Evo koliko bi on mogao iznositi

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada uvodi dječji doplatak za svu djecu: Evo koliko bi on mogao iznositi

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Super. Dakle za sve iznad 5000kn plaće skida se olakšica za 1. dijete u iznosu skoro 500kn da bi nam dali 350. Ma genijalno.

Znači opet pušiona.

mi smo ipak zemlja slučaj

Romel, 02.03.2017. u 11:06
za sve iznad 5000kn plaće skida se olakšica za 1. dijete u iznosu skoro 500kn da bi nam dali 350

Ne vama nego djeci . Moglo bi to biti puno nepovoljnije nego što se na prvi pogled čini. Vrlo je moguće da će se država (centri za socijalnu skrb) petljati u to kako se novac troši.

ja na 5000 plaću i dvoje djece koje prijavljujem kao olakšicu pri prijavi poreza dobijem 4500 povrata,što znači oko 190 po djetetu mjesečno, tako da ne znam što je s onih tvojih 500? Možda je to na plaću od 8000kn.

...shit happens so watch and learn...


ja na 5000 plaću i dvoje djece koje prijavljujem kao olakšicu pri prijavi poreza dobijem 4500 povrata,što znači oko 190 po djetetu mjesečno, tako da ne znam što je s onih tvojih 500? Možda je to na plaću od 8000kn.

sa tako malom plaćom nije poželjno pisati komentare na poslovnom.. ovo je više portal za multimilionere, fin. stručnjake koji imaju svoje firme i tak to..

NHF

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kakav sad povrat poreza, o čemu vi?

Ako netko danas ima prosječnu neto plaću od 5500kn i jedno dijete, bruto mu je 6875kn. Ako mu se sad ukine odbitak za dijete imati će 5018kn neto! To je skoro 500kn manje! Kako će mu biti bolje ako dobije umjesto toga samo 350kn?

Ako se plaće dobro računaju i ne mijenja previše tokom godine nema nikakvog povrata poreza, imao 5 djece ili 0. Nisu vam krivi “stručnjaci i tak to” što pušite prijedloge iz vlade bez da izračunate sami za sebe sta vam je bolje!


Kakav sad povrat poreza, o čemu vi?

Ako netko danas ima prosječnu neto plaću od 5500kn i jedno dijete, bruto mu je 6875kn. Ako mu se sad ukine odbitak za dijete imati će 5018kn neto! To je skoro 500kn manje! Kako će mu biti bolje ako dobije umjesto toga samo 350kn?

Ako se plaće dobro računaju i ne mijenja previše tokom godine nema nikakvog povrata poreza, imao 5 djece ili 0. Nisu vam krivi "stručnjaci i tak to" što pušite prijedloge iz vlade bez da izračunate sami za sebe sta vam je bolje!

I ti si zabrazdio. čovjek govori o 5000kn neto, a ne o 5500.
To je 6250 bruto. Bez olakšice za dijete to je 4660kn neto. Drugim riječima to je 340kn manje.
S dodatkom od 350kn, on je 10kn u plusu.

Neka čovjek govori o 5000kn, ja govorim o prosječnoj plaći. On dobije 10kn, da bi čovjek sa prosječnom plaćom izgubio 132kn? Jako pošteno. A i čuda će napraviti za potrošnju i ekonomiju…

Sori, meni je to sve sr….. Kao da neki ljudi ne moraju plaćati pivo jer eto nemaju novaca. Ajd dobro, neka im plate ostali. Onda jednog dana osvane popust na pivo 10%! Yay! Ali onda netko u vladi zaključi da to nije pošteno jer ovi kojima je pivo besplatno to uopće ne osjete, te da bi im trebalo dati svakom po 10kn! Molim ove ostale da to plate!

I onda se čude kad se maknu i odsele od takvih.


I ti si zabrazdio. čovjek govori o 5000kn neto, a ne o 5500.

Neka čovjek onda samo moli boga da slučajno ne dobije 500kn povišicu jer bi ga ovakva izmjena koštala desetak puta više! 🙂


Neka čovjek govori o 5000kn, ja govorim o prosječnoj plaći. On dobije 10kn, da bi čovjek sa prosječnom plaćom izgubio 132kn? Jako pošteno. A i čuda će napraviti za potrošnju i ekonomiju…

Sori, meni je to sve sr….. Kao da neki ljudi ne moraju plaćati pivo jer eto nemaju novaca. Ajd dobro, neka im plate ostali. Onda jednog dana osvane popust na pivo 10%! Yay! Ali onda netko u vladi zaključi da to nije pošteno jer ovi kojima je pivo besplatno to uopće ne osjete, te da bi im trebalo dati svakom po 10kn! Molim ove ostale da to plate!

I onda se čude kad se maknu i odsele od takvih.

Prosječna plaća je u ovom slučaju loš podatak koji se gleda. Ja bih radije gledao medijan plaće (srednju plaću). Ona je malo više od 5000kn. Drugim riječima polovica zaposlenih imati će nekakvo povećanje. Što se više udaljavamo od srednje plaće, relativno povećanje je veće.
Koliki će to imati utjecaj na potrošnju, meni je teško reći.
Da mi se osobno sviđa, ne sviđa. Ja sam otac troje djece i osjetit ću ovo višestruko više.



I ti si zabrazdio. čovjek govori o 5000kn neto, a ne o 5500.

Neka čovjek onda samo moli boga da slučajno ne dobije 500kn povišicu jer bi ga ovakva izmjena koštala desetak puta više! 🙂
[/quote]

znači, bolje da ima manju plaću, jer će tako manje dati državi? 🙂


ja na 5000 plaću i dvoje djece koje prijavljujem kao olakšicu pri prijavi poreza dobijem 4500 povrata,što znači oko 190 po djetetu mjesečno, tako da ne znam što je s onih tvojih 500? Možda je to na plaću od 8000kn.

A jesam li ja napisao za plaću od 5000 kn ili iznad 5000? Ako imaš 5000 neto (6.842,63 brutto ZG) bez djeteta sa djetetom imaš 5474,10. Dakle gubiš 124,10kn.

Sve 5, oni s manjim primanjima dobe više. Ali opet ćemo popušiti mi “povlašteni” sa plaćama iznad nevjerovatnih 5000kn dok ovo predstavljaju kao mjeru za poboljšanje demografske slike!?

Ovo su takve pizdarije da kad nemaju sta raditi o da opet mjenjaju zakon star godinu dana… I ajde se ti sad pouzdaju u drzavu i primanja..
Pa pustite ovako bar dvije tri godine la da se vidi… Nego je ovo netko isao izlobirati i sad ajmo jovo nanovo… Pa ce poslije toga opet mjenjat..
Banana rebaplik

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close