Vizek: Hrvatska u eurozonu neće ući – nikada

Naslovnica Forum Komentari članaka Vizek: Hrvatska u eurozonu neće ući – nikada

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Svaka čast, treba biti realan!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ko o čemu , gđa. Vizek i njen EIZ o prognozama ! Pa dosad su sve promašili , od rasta BDP-a do rasta industrije ! Bolje se poklopite ušima i šutite. A možda ih je iznenadio , opet , rast Crobexa pa treba malo ¨”prigušiti” , ko će ga znat?

Kako nacija sa 1,2 milijuna zaposlenih,300 tisuća nezaposlenih, 1,2 milijuna penzionera, 500 tisuća iseljenih i 320 stranaka ne bi mogla uvesti €?
I švicarski franak ako treba.

naravno da će ući, kao i sve države u EU i izvan EU, a koje će postati članice EU. EU kao velika država je stoljetni projekt i on će biti ostvaren na ovaj ili onaj način. sada se samo malo pušta da narod vidi kako ekstremisti nisu u stanju riješiti njihove probleme. za 5-6 godina tendencija jačanja spajanja bit će sve jača i onda će biti vrijeme za nove korake unutar buduće megadržave.

...povijest se ponavlja...

Gđa Vizek je realna i sasvim u pravu. Prerano uvođenje može nanijeti puno više štete nego koristi za ovako siromašnu državu kao što je RH. Nikako mi nije jasna mantra Vujčića, zbog čega imam osjećaj da on bulazni svaki put kada govori o uvođenju eura?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Vizek: Hrvatska u eurozonu neće ući – nikada

Kokoš , i šta da radimo , da se svi obesimo ?

Kada pogledam sve pesimističke katastrofičarske bedastoće koje su izašle iz njihovog Ekonomskog Instituta siguran sam da Kokoš opet griješi.

Siguran sam da ćemo ući onda kada će EK htjeti da mi uđemo , bez obzira na sadašnje norme.

.

Nece nikaaadaaaaa!!!!

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

kada bi uveli euro odmah bi kuna pala 30 posto!! ( kod promjene )

Hrvatska ce jednog dana biti razvijena i prosperitetna zemlja. Taj proces se nemoze vise zaustaviti.

Nove generacije ce biti puno obrazovanije. Jer je zemlja otvorenija, jer mladi vise putuju, bolje govore strane jezike i jer internet omogucuje masu jeftinog edukativnog materijala.

Generacije koje vjeruju u represivnu politiku, izolacionizam, plansku ekonomiju polako izumiru. Samo je pitanje koliko ce duboko iskopati rupu iz koje ce mladi morati vaditi ovu zemlju.

Tranzicija je prije svega transformacija mentalnog sklopa. Treba dosta vremena jer tesko je natjerati ljude sa malo obrazovanja i puno godina da se promjene.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

S obzirom na dvostruku negaciju u naslovu da li to znači da već imamo EUR? Ili novinar nije išao u osnovnu?

Romel, 14.01.2017. u 20:20
Hrvatska ce jednog dana biti razvijena i prosperitetna zemlja. Taj proces se nemoze vise zaustaviti.

Hrvati su nepopravljivi optimisti. Tako su razmišljali i za vrijeme Franje Josipa I,Karađorđevića,Ante Pavelića,Josipa Broza , Savke Dapčević,Milke Planinc,Raifa Dizdarevića ,Ante Markovića,Franje Tuđmana (Švicarska) , Ive Sanadera,Plenkovića ,nekog ko se danas rodio ,nekog ko se još nije rodio , ….

Realno kuna bi trebala biti 12-12,5 kuna za 1 eur…
Sa takvom kunom bi imali sanse u relativno solidan… Ne brz i snazan jer bi za to kn trebala biti 20 kn za 1 eur… A to je nemoguce zbog vekike eirizacije sto u stednji sto u kreditima….
Da bi prodisalil i oporavili izvoz te imali rast od 4,5-6% godisnje slijedecih 15 godina te na taj nacin otplatli samo neznatan dio glavnice i stvorili barem 200-300 tisuca radnih mjesta te povecanje stanivnistva za 5-7% %….
KUNA MORA NA 12 KN ZA JEDAN EURO.
SVE OSTALO JE POGODOVANJE GAZDI I UVOZNIM LOBIJIMA TE STRANIM BANKAMA. I KORPORACIJAMA KOJE ZARADUJU NA NAMA KUPUJUCI NJIHOVE PROIZVODE A MI APSOLUTNO VISE NISTA NE PROIZVODIMO OSIM STO PROIZVODIMO ULUGE U TURIZMU.
CIJELA EKONOMIJA NAM SE SASTOJI OD TURIZMA..
CIJELA EKONOMIJA NAM OVISI O TURIZMU.
PA AKO HOCETE CIJELA BURZA I TRZISTE KAPITALA OVISI O TURIZMU.
TO NE DA JE LOSE… TO JE PUT BEZ POVRATKA U PROPAST.
SAMO JEDAN TEROSRISTICKI NAPAD I NASA DRZAVA JE MOMENTALNO U BANKROTU….
NEZAPOSLENOST AUTOMATSKI RASTE NA 30-40%,,,,
TRZISTE KAPITALA JE U TOJ SITUACIJI. NEBITNO JER CE SVE OTICI DO NULE… JEDINO RIVP MOZDA SE ODEZI NA KUNU DVIJE I HT DA MENAGERI I DALJE MOGU TREJDATI NA RELACIJI ONI… POSLODAVAC I OBRNUTO…
NE RAZUMJEM OVU OPCU HISTWRIJU ZA TURIZMOM..
TURIZAM JE DOBAR… TREBA NAM… I SAM IMAM 50% PRIHODA OD TURIZMA..
I TO SAM PUNO IZLOZEN..
STO MISLITE KOLIKO DRZAVA IMA PRIHODA OD TURIZMA…
STO BI SE DESILO DA SAMO JEDNA… NE DVIJE… NEGO SAMO JEDNA SEZONA BUDE LOSA ZBOG VREMENSKIH NEPRILIKA… A TKO KAZE DA RECIMO NEMOZEMO IMATI JEDNO LOSE LJETO STO SE TICE VREMENA..
JA SAM GA DOZIVIO BAREM DVA PUTA.
DALJE… STO AKO SE ISILOBCI KOJI SE NALAZE SAMO 3 SATA VOZNJE AUTOM OD ZAGREBA ILI SPLITA A JOS BILIZE DUBROVNIKA.
ZASTO MISLITE DA SMO MI SIGURNI JER SMO MALI… MA MOS MISLIT..
RECIMO SRBIJA AKO HOCE HRVATSKU BACIT NA KOLJENA MOZE POTPLATITI NEKOLIKO TERORISTICKIH NAPADA OD STRANE ISILA U SRCU TURISTICKE SEZONE I CAO… MISLITE DA JE TO NEMOGUCE?
A ZASTO PITAM JA VAS?
ZASTO SVE STO RADIMO RADIMO SAMO ZA TURIZAM.. JER JEDINO TAKO ZNAMO NAORAVITI LOVU TJ. NEZNAMO NEGO IMAMO SRECE STO ZIVIMO NA MJESTU NA KOJEM JESMO..
DA NAM JE KONFIGURACIJA TERENA TJ. DRZAVE KAO BIH ILI SRBIJA PA MI BI SVI BILI GLADNI.
SRBINA JE ZA NAS INDUATRIJSKI GIGANT… PROIZVODNI TAKODER..
MI I. AMO SAMO TURIZAM I TODORIC SVERC KOMERCC…
Nismo ni svjesni koliko visimo i koliko smo izlozeni vanjskim i drugim utjecajima sto se tice nase ekonomije.
Evo npr. Bakic kojem skidam kapu do poda i kojem se klanjam i koji je najveci zagovornik turizma… Covjek ima diverzificiran portfelj ali da mu nije turista u portfelju bankrotirao bi… I on je toga svjestan.
Pa i sam je prodao bec skoro pola rivp jer ne samo zato sto je zaradio 1500%…nego je covjek prwvise izlozen u turizmu da je ostao a i pametan je jer je kupovao kad nitko nije htio… A prodaje sada kad svi hoce… A i dalje ima hvalospijeve za eivo.
Da se razumjemo rivp je odlicna dionica ali je po mom misljenju prwcijenjena… I pri tom nisam ni najmanje ljubomoran na one koji je imaju…. Jer sam je i sam imao i prodao sam je kada sam zakljucio da ke na tim razinama jako prwcijenjena… Ona je od tada narasla jos 25% i neka je… Neka naraste jos 1000%..,
Slusam kako ljudi po ZG prodaju stanove i zemlje te kupuju uz more bilo sto da mogu rentati i zivjeti od turizma jer turizam je sad in…
70% prometa na burzi ostvaruju turisti kao nekad ne tako davno gradevinari koji su dozivjeli kataklizmu.
Nas rurizam nikad nece dozivjeti kataklizmu… Ali bi zato mogla drzava.
Ljudi moji dragi… Samo jedna bomba… Ej… Jedna bomba i odosmo mi u recesiji iz koje se necemo izvuc do 2040 godine..
Od turizma samo neki imaju koristi..
Mi dalmatinci… Primorci… Istrijani…
Sta slavonvi inaju od toga… Nista..
Zasto ne ulozimo 70% svojih potencijala u proizvodnju svega i svacega od hrane…oruzja.. .ma svega.

A BALVANA!!! :) :) :)

BearG,

kako sereš , gori si katastrofičar nego Maruška Vizek.

.

Turizam je dobar… Turizam je in… Turisticke dionice su in…
Gradevina je bila dobara… Gradevinske dionice su bile in…
Naravno da se ova dva sektora nemogu usporedivati nikako a pogotovo u danasnje vrijeme.
Prije smo ostvarivali rast na gradevini..
Danas to radimo na turizmu koje je narem dugorocnije i sigurnije od ciklickih grafevinskih radova na osnovu kojih su rasle bilanve hradevinskih dionica..
Turisti akumuliraju ogromna sredstva te stalno ulazu i sire poslovanje i dobit..
Ali to je pogresna strategija zemlje…
Konobari… Sobarice… Kuhari… Pomocni kuhari… Samo rijetki menageri i voditelji svega toga.
Slavonija od toga nema nista… Nula… Zero..
Najvise imamo mi uz obalu i debeloguzi 60% zaposleni u dezavnoj administraciji u ZG.
Svi su primjer svojoj djeci kao radnici koji rade u uredima i kao sefovi za nesto iako neki ji neznaju za sta su sefovi… I voditelji… agencije za ovo… Agencije za ono… Agencije za pronalazak i proscijenu ucinka odredenih krema na velicinu i smjer rasta hemeroidai i slicno.
Osobno sam vise voljan uloziti u nesto.. Bilo to dionice ili nesto drugo… Peicam o investicijskoj klasi… U dionice koje ostvaruju zaradu… Ili gubitak… Jer ne zaraduje se uvjek kao ni sto se uvjek gubi… U neke dionice koje nemaju veze ni sa hrvatskom… Ni sa brexitom…europom..i svim slicnim sranjima.. Neci pisati kojw su to jwr oni koji prate gdje pisem znaku koje su to dionice..
Jer nemoze nesto rasti eksponencijalno beskonacno…. Rast mora doseci svoj maximum… A ako na njega jos i utjecu vanjski faktori te ako je ta djelatnost izlozena remenskim ili bilo kakvim nenadnim i neprwdvidljivim utjecajima onda on nije najsigurnije ulaganje i ujedno i najbolje kako ga mnogi nazivaju i reklamiraju…
Moja su predvidanja kao laiku da ce turizam jos kod nas rasti… Ali da bi svoj maximum mogao doseci nakon zavrsetka ciklusa ulaganja… Cca 2020-2025…i to bi bilo to draga moja gospodo… Kao i mnoge turisticke zemlje i destinacije… Ovo sto sam napisao sto se tice perioda je najoptimisticniji dio… Prije sam misljenja da bi max mogao biti 2019-2020…
Drzava treba diverzificirati svoj prinos tj. one koje mu donose lovu…. To je napravio i Drevil sa 100000 kuna i podjelio ih na 20 dionica ili laicki receno 20 zaradivaca love.. A Bakic nesto manje..
Drzava hrvatska ima portfelj od tri dionice..
Turizam cini 85% posto poetfelja… Industrija 10%,,,ostalo 5%….
Zar ovo nije prerizicno ljudi moji dragi… Bez obzira sto je turizam trenutno in… Jer kad vise ne bude sta ce onda biti…
JEDNO VELIKO NISTA

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close