Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
VIRO 67,00 67,00 71,50 68,90 67,00 72,00 445 30.662,00 -6,94%
naimxs 22.1.2019.
Veliki krug prijatelja
Novi korisnik
Slab prosjek ocjena
-

Mene muči edna stvar ovdje… onako na prvi pogled…

Ad.5.
I. Donosi se odluka kojom se daje suglasnost na sklapanje Ugovora o kupoprodaji i prijenosu imovine temeljem kojeg Ugovora VIRO TVORNICA ŠEĆERA d.d. prodaje i prenosi, a HRVATSKA INDUSTRIJA ŠEĆERA d.d. kupuje i stječe imovinu u funkciji proizvodnje šećera koja se odvija u prodavateljevom proizvodnom pogonu na lokaciji u Virovitici, Matije Gupca 254, a koju imovinu u naravi čine nekretnine (zemljišta i građevine), infrastruktura s priključcima i opremom, strojevi, instalacije te svakovrsne pokretnine, kao i odgovarajuća s time povezana posebna prava i obveze, sve za kupoprodajnu cijenu u visini od 198.260.000,00 HRK (slovima: sto devedeset osam milijuna dvjesto šezdeset tisuća kuna).

Dakle spominje se prijenosa imovine, a obveze kome ostaju obveze?

Zadnja izmjena: naimxs (21.3.2019. 18:34)
naimxs 22.1.2019.
Veliki krug prijatelja
Novi korisnik
Slab prosjek ocjena
-

Naime nije mi jasno sto je sa obavezama koja nisu osigurane tom imovinom? I sto to znaci za dioničare? Jer ovako, kako je sročeno ja ne vidim ostaju li postojeći dionicari suvlasnici novih društava? Osnovac HIŠ-a je Viro.

Aha… Dakle, na ovaj način bi se zapravo izdvojila ta imovina u posebnu firmu. A onda će valjda uslijediti pripajanje IPK ili Termesa. Ne znam…. sve mi je to malo još maglovito. No, u načelu dionicari Vira bi trebali ostati dionicari Vira koji bi pored HIŠa imao i ostalo čime se Viro bavio. + pretpostavljam industrija šećera Osijek.

Zadnja izmjena: naimxs (21.3.2019. 18:52)
joda 8.1.2008.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-
Sadržaj posta bit će prikazan nakon odobrenja moderatora.
Hvala vam na razumijevanju.
naimxs 22.1.2019.
Veliki krug prijatelja
Novi korisnik
Slab prosjek ocjena
-
Zadnja izmjena: naimxs (21.3.2019. 20:37)
naimxs 22.1.2019.
Veliki krug prijatelja
Novi korisnik
Slab prosjek ocjena
-