VIDEO: Ivan Lovrinović otkrio kako zaposliti 200 tisuća ljudi i pritom uštedjeti 1,8 milijardi kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka VIDEO: Ivan Lovrinović otkrio kako zaposliti 200 tisuća ljudi i pritom uštedjeti 1,8 milijardi kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ja mislim da bi trebalo sve hrvate zaposliti u drzavnu sluzbu .bas sve .rjesenje je super jednostavno.hvala bogu pa imamo pametne politicare .

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Ja mislim da bi trebalo sve hrvate zaposliti u drzavnu sluzbu .bas sve .rjesenje je super jednostavno.hvala bogu pa imamo pametne politicare .

mogli bi biti administracija za cijelu EU

Gledam i ne vjerujem… Tko njih zaokruži treba mu uzeti pravo glasa, a za one koji ostanu za ubuduće neki test iz osnova ekonomije pa ponderirati svakome glas ili nešto slično.

Da dekan faxa može ovako nešto lupetati…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Sto je jos zalosnije puno glasaca ne vidi koliko gresaka ima u ovoj racunici. Siguran sam da bi ih dosta krivo izracunala PDV.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Je li moguće organizirati peticiju da se ovoga redikula smjeni sa mjesta profesora na fakultetu koji se naziva ekonomski fakultet?
Nije on dekan, bio je dekan koliko je meni poznato.
Nema riječi, ima, ali se ne smiju koristiti na ovom forumu, kojima bi se opisalo što ovaj govori.

A one koji glasaju za ovu opciju .. pa prvo što mi padne na pamet je da eugenika i nije bila tako loša zamisao svojevremeno.

G.lup, g.luplji i najgl.uplji ( ovo zadnje je množina )

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zašto se zaustaviti na 200.000. Zaposlimo 2 milijuna, pa će doći ekipa iz Češke, Slovačke, Mađarske, Srbije, BiH. Koliko ćemo tek onda zaraditi 😀

Lovrinčeviću ovo je daleko najblesaviji kvaziprogram koji sam ikada čuo. Posljedice bi bile: izvanredni rast uvoza i pad izvoza (zbog povećanja domaće potrošnje) što bi rezultiralo manjkom od barem 840 mil. kuna već za godinu dana (najsiromašniji najčešće kupuju u Lidlu a on praktički nema domaće robe), odljev radnih mjesta zbog cjenovnog pritiska na privatni sektor, pad investicija zbog manjka kapitala, lošiji život najsiromašnijih zbog jedinstvene stope PDVa (poskupljenje kruha, mlijeka, knjiga, piva, vina), općeniti pad znanja i vještina (zašto bi učio npr. za zidara ako možeš imati 3500kn bez tog znanja) što bi dovelo do potrebe za uvoznom radnom snagom, to bi se pokušalo spriječiti kvalificiranjem nekih od tih zaposlenih za 3500kn za što oni ne bi bili ni malo zainteresirani čemu učiti za zidara ako možeš biti u administraciji, vlast bi nastojala krivotvoriti uspjeh tih prekvalifikacija i zidali bi poluobučeni ljudi što bi srozalo ionako nisku kvalitetu npr. građevine da ne govorimo koliko bi otvorilo vrata korupciji….. treba li nastavljati?

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Komentatori, jel imate vi neko bolje rješenje?

Lupao,lupao i na kraju potpuno prolupao! Najprije je više od polovice predviđenog vremena govorio potpuno izvan najavljene teme onda nam otkrio genijalnu glupost od koje se već sigurno tresu gaće onom J.Stiglitz-u! Ali od smijeha da se odmah razumijemo! Ako ovakvi uće buduće ekonomiste onda od naše ekonomije ne možemo očekivati ništa!

Nazalost ovakvi likovi uce djecu ekonomiji na Ekonomskom faksu u Zagrebu. Strava i uzas. Njegovo rjesenje naravni nema veze s potrebnim rjesenjem, a ovaj kvazi profesor je samo primjer socijalisticke skole ekonomije iz Zagreba koja rjesenja vidi u drzavnoj potrosnji i dijeljenju novca (treniranju stanovnistva da za lovu ne treba raditi nego je dovoljno dzabalebariti). Porezno rjesenje je u smanjenju poreza na dohodak uz usporedno smanjenje drzavne aparature. Drzavni cinovnici ne stvaraju dodanu vrijednost (sasvim suprotno, u HR, oni unistavaju dodanu vrijednost i poskupljuju poslovanje svojom nekoordiniranoscu i stupidnom kompliciranom regulativom). To treba napraviti i rijesiti. Porezna mora poceti izdavati obvezujuca mjesecna izvijesca poduzetnicima BESPLATNO na trazenje poduzetnika jer se poduzetnici BOJE porezne koja se ponasa kaoticno i nepredvidivo. To treba rijesiti pa ce biti investicija i radnih mjesta. Drzava treba ulagati u infrastrukturu, ne PALITI novce na dzabalebarose i kreiranje LIJENCINA!! Profesore odstupite s ekonomskog faksa jer sramotite struku!!

Svatko zna nešto raditi .Neka se jave sa svojim znanjem , a poduzetnici si onda odaberu onog koji im odgovara .

Dobar je i onaj bez škole , koji nzna variti , a naučio je sam , ili od susjeda .
A mi varioce uvozimo .


Komentatori, jel imate vi neko bolje rješenje?

naravno. za početak neka profesor odstupi sa onih funkcija koje su mu viška pa će se zaposliti nekoliko ljudi. šifra jedan šovjek jedno radno mjesto.

who dares, wins

Jeb.te pored ovakvih profesora ekonomije bolje da nemamo “vladu stručnjaka”

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ovog tipa pod hitno ukloniti iz javnog prostora jer potkopava Hrvatsko gospodarstvo. Mislio sam glasati za MOST ali sada definitivno odustajem.

New Report

Close