Uzroci financijskih kriza

Naslovnica Forum Razno Ostalo Uzroci financijskih kriza

“nekritičko povjerenje u moć slobodnog tržišta”. S duznim postovanjem premu gosp. Cooperu, ali takva tvrdnja je cista besmislica i ukazuje na ekonomsku nepismenost. To je kao da kazete “nekritičko povjerenje u moć gravitacijske sile”. Dezurni pobornici drzave blagostanja ne mogu shvatiti da su financijske krize izazvane izravnim uplitanjem vlade u trziste i za krizu uvijek pogresno okrivljuju slobodno trziste. Otkud zaboga politicarima tolika mudrost da oni znaju bolje od samih potrosaca i poduzetnika kako ti isti svoj novac zele trositi odnosno ulagati?

Prethodni kometar tipični je izraz fanatičnosti pristaša neoliberne dogme, koji svoje mantre ponavljaju poput pripadnika Hare Krišne. Ista psihologija kao nekadašnji zastupnici dijalektičkog i historijskog materijalizma – često se i radi o preobraćenicima. “Ako se činjenice ne slažu s mojim idejama, tim gore po činjenice.” 🙂

Uzroci ove financijske krize jesu u odnosu banaka i realnog sektora, gdje su banke i financijski sektor od sluge postale gazda realnom sektoru.

Primjerice banke u UK sudjeluju tri posto u Gdp-eu i 30% u raspodjeli ukupne dobiti privrede.
Treba li to uopće komentirati?

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

drzavne obveznice SAD-a si pokupovali novonastale svjetske sile tipa Kine i Arapskih zemalja sto je dovelo do presusenja konzervativnog oblika ulaganja, i kao rezultat toga investitori su bili prisiljeni traziti vlastite prinose u visoko-rizicnim oblicim ulaganja (tipa refinanciranje kroz ABS i hipotekarne kredite). to je dovelo do imaginarne svjesti rizicnosti vrlo nesigurnih financijskih proizvoda na trzistu….
takodjer tu su igrli ulogu bug u Basel framework-u, raiting agencije (smanjili su percepciju kreditnog rizika) i dr.

Odnosi između davatelja i primatelja kredita su se „zamaglili“, ali također je maknuta pozornost s sposobnosti primatelja kredita da podmiruje obaveze svojih kredita. Davatelji hipotekarnih kredita su svjesno transferirali (prodavali) rizik kroz kolateralnu kreditnu politiku bez ikakvih poticaja kako bi se zadovoljili standardni davanja kredita.

I onda se desila lancana reakcija……. i eto nas !

Jadna naša domovino

Jadna naša domovino,
Oj propala zemljo mila,
Sad bankrotom ovjenčana,
Da bi vazda dužna bila!

Sistematski opljačkana,
Uboga si, nemaš krila,
HDZ-om pokopana,
Za navijeke na dnu bila!

Nikad nećeš biti sila,
Nikad nećeš biti svoja,
Od korupcije sva si gnjila,
Rasprodana zemljo moja.

Tko nas vodi, taj nas krade,
Laže, pljačka i izdaje,
Vjeruj onom tko ti tvrdi,
Da od glave riba smrdi!

Autor riječi – Sunrise Redeemer a.k.a. Sri Horbaswami Babasutra
Autor napjeva – Josip Runjanin

mislim da se jedan od uzroka financijskih kriza krije iza rapidnog rasta kreditiranja (npr.nekretnine). tako se "hrani" rastuća potražnja za tom imovinom, dodatno se povećavaju cijene i tako te investicije izgledaju još više isplativije, a zapravo su im cijene samo prenapuhane. ako se doda još malo korupcije, lošeg managementa, državnog deficita ili pada BDP-a eto nam krize.

ČESTITAM-PA ĆU DODATI-Imamo hrvatsku imamo demokraciju,čudo nad čudima smo stvorili,imamo dužnu i siromašnu naciju,zato smo se borili.
imamo liberalno sudstvo i strahovladu,niko te uspjehe ne poriče, moralno smo u velikom padu, ali masa nam kliče i kliče
reci grofe svoje moćno ime, titulu koju tražiš da ti damo,gladovat ćemo i ljeta i zime, samo tebe da imamo,Ti si naš razum i jedini spas, sljepo nas vodi na put do slobode,
mi ćemo se bogu moliti- jebo ti nas,nismo zavrjedili ni hladne vode

OVO JE AGRESIJA GORA OD 91.

ČESTITAM-PA ĆU DODATI-Imamo hrvatsku imamo demokraciju,čudo nad čudima smo stvorili,imamo dužnu i siromašnu naciju,zato smo se borili.
imamo liberalno sudstvo i strahovladu,niko te uspjehe ne poriče, moralno smo u velikom padu, ali masa nam kliče i kliče
reci grofe svoje moćno ime, titulu koju tražiš da ti damo,gladovat ćemo i ljeta i zime, samo tebe da imamo,Ti si naš razum i jedini spas, sljepo nas vodi na put do slobode,
mi ćemo se bogu moliti- jebo ti nas,nismo zavrjedili ni hladne vode

OVO JE AGRESIJA GORA OD 91.

MI SMO STOKA SITNOGA ZUBA , TO JE REKAO "OTAC" DOMOVINE,KORUPCIJA JE NAŠA MONETA,VLADA NAS HRANI LAŽIMA I POD CENZUROM SU SVE VAŽNE ISTINE-Vlasti se slatkorječivo obraćaju naciji ali u svoim mislima imaju vječno geslo :punom svješću jake volje izađite na izbore nedaj bože da je bolje imali bi noćne more,dolje radnička klasa,skromne duše i poštenjaci,nema vam na vidiku spasa,sve vas imamo u šaci

OVO JE AGRESIJA GORA OD 91.

hrvatska politika nije nikakva mudrost već koruptivni sustav i većina zakona funkcionira parazitski i u raznim segmentima potkopava ekonomski sustav i egzistenciju države,a u takvoj praksi država nije u službi društva već je u službi reketara i vlastodržaca-građani republike hrvatske se nemogu ponositi niti vladom koja ih predstavlja niti svojom pripadnošću ovoj državi-prava i pravda hrvatskog puka su samo virtualni i teoretski pojam

OVO JE AGRESIJA GORA OD 91.

najbolja objašnjenja cijelog svjetskog reketarenja našla sam na Tarpley.net. 2-3 stranice teksta, o tekućoj grčkoj krizi, sve je rekao…
Većina knjiga koja izlazi kod nas uglavnom je pisana u prilog financijalizmu, a ne dovodi u pitanje principe tog pokvarenog lihvarskog sustava.

Tehnologija je veoma smanjila potrebu za ljudskom radnom snagom, uskoro će samo 2 ili 3% ljudi od ukupne svjetske populacije biti u stanju proizvesti sve što nam treba na planeti. Što će raditi preostali dio čovječanstva u svijetu u kojem je sve samo novac? O zajedničkoj budućnosti bi trebali zajednički odlučiti.

.

pohlepa za novcem je pohlepa za moći
upravo sam vam razotkrio uzroke financijskih kriza
nema drugih uzroka
sve ostalo ma šta ljudi pričali samo su manifestacije jedne te iste pohlepe za moći

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Uzroci su uvjek isti pohlepa odredenih ljudi
http://ketoconazolecream.com

New Report

Close