Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka Uzlet dionica Applea nakon što su Windowsi stigli na Macove (objavljeno 07.04.2006.)
Pretraživanje
Dionička društva
Nakon godina rivalstva u svijetu tehnologije, dogodilo se nezamislovo: Apple comuputers napravio je PC verziju ...
shogun 6.12.2005.
-

ha,ha što bi sada rekli naši “DTP-aši” , ovo je poraz kao kada je mercedes napravio a klasu

Drol 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Ja bih rekao da je ovo za Apple slamka spasa.

Apple je elitisticki proizvod i kao takav zbog odnosa cijena/mogucnosti nema neke sanse na sve konkurentnijem trzistu. Ja npr kao firma zelim poslovati uz sto manji trosak i naravno da je Apple rjesenje koje mi dize cijenu proizvoda/usluge i smanjuje konkurentnost. Za istu lovu dobijem puno jaci i funkcionalniji Win/PC.

Sigurnost na Macu? To su floskule za naivne. Znam puno velikih sustava koji rade na PCu i sigurnost nije uopce upitna i kompromitirana.
Meni se osobno cak ni Mac design nesto posebno ne svidja.

stjepan 3.12.2005.
-

A meni je bas zgodno surfati internetom bez antivirusa, antispywarea i firewalla. Jer mi na Macu ne trebaju, a doma na PC-ju imam instalirano sve zivo e da bi “prezivio” na netu.

No, na stranu religijski ratovi PC vs Mac, prijelaz na Intel i omogucavanje XP-a na Macu jedini su nacin da Apple proda vise hardvera jer se samo na iPodu ne moze zivjeti, a iPod hallo efekt ne funkcionira.

Stjepan Skramic
urednik IT rubrike

Drol 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Zato se kod PC sustava koriste hardverski firewalli koji u jednom uredjaju stite cijeli set racunala bez dodatnog opterecenja resursa svakog klijentskog stroja.
Svakom useru se daju user, a ne admin, prava bez mogucnosti instalacije bilo cega na racunalo.
Sav promet ide kroz proxy. Sav mail se skenira te cisti ili brise na mail serveru.

U takvom sustavu virus vrlo tesko prolazi (da ne kazem skoro nemoguce jer nista nije nemoguce).

stjepan 3.12.2005.
-

Ma ja se slazem, samo mi je blesavo imat' doma zastitu k'o da sam NASA. Jednosavno mi se ne da gubiti vrijeme na to. (Inace, moj prijatelj ima doma bas to: hw firewall pa iza njega svoje racunalo)

Stjepan Skramic
urednik IT rubrike

ppeco 30.3.2006.
Srednji krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

cim ne koristi internet exploder vec si 100 puta sigurniji na netu

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama…

stjepan 3.12.2005.
-

u dvije rijeci: firefox rulez!

Stjepan Skramic
urednik IT rubrike