USA preporuka brokera

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija USA preporuka brokera

Molio bih preporuku brokera u Americi koji zadovoljava sljedeće uvjete:
-ima web trading
-ima dobar izbor futuresa i opcija
-nema minimalne mjesečne naknade koju si obvezan iskoristiti

Unaprijed hvala.

Trend is your friend.

Pa zar baš nitko?[cry]

Trend is your friend.

firsttrade

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


firsttrade

Hvala mmstanic. Jel imaš kakvih pozitivnih/negativnih iskustava s njima.

Trend is your friend.

Imas flatex u Njemackoj koji i sam koristim – preko njega mozes trgovati na vecini svijetskih trzista. Naravno trebas najprije otvoriti racun u banci (u Njemackoj). Nema mjesecne naknade, mozes trgovati vecinom financijskih instrumenata – uostalom proglasen je i najboljim brokerom u Njemackoj za 2007.

ja pokusavam otvoriti u zecoo.com cini se primamljivo



firsttrade

Hvala mmstanic. Jel imaš kakvih pozitivnih/negativnih iskustava s njima.
[/quote]

Moja preporuka za First Trade također, samo pozitivna iskustva. jeidno što je malo iscrpljujuća procedura registracije na non US citizens, izjave, dokumenti, prvi wire transfer, aktivacija , međutim jednom kad se to odradi radi super. Napomena, ako želiš futurese i opcije potpisuješ dodatan ugovor, EULA je dosta striktna pa predlažem da ju detaljno pročitaš.

Naknade su koliko vidim među najnižima, nema min iznosa, poprilično detaljan i besplatan alat za realtime quote, kao i hrpa alata za TA.

Uglavnom preporuka

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

http://www.thinkorswim.com

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

thinkorswim ima zanimljivu platformu, ja se nisam naviknuo.

Inace i moji prvi trade-ovi su bili s firstrade, zatim TDameritrade koji je najveci US online broker, preko 7 milijuna klijenata, itd..ali kao i nas Investor, zna štekat više nego ostali, kad ih zoves na telefon pripremi se čekat 20-30min do javljanja operatera. Ali sam kod njih zato što koristim Medved quote, a oni kupili Medveda pa…inace mislim da je održavanje računa free, ne moraš imat lovu na računu da bi bio aktivan, ali nisam 100% jer ponekad mijenjaju uvjete. Treba pogledat jel rade s Hrvatskom, i to znaju mijenjat.

Vidim da se dugo nije ovdje pisalo…

Dvojim se između Firsttrade i Ameritrade. Ima li netko još kakav dobar prijedlog a da rade sa klijentima iz Hrvatske?

Thinkorswim, Scottrade i Schwab radije ne bih.

Ima http://www.zecco.com ….. kad im kažeš odakle si samo što ne puknu od smijeha …. eto koliko nas cijene ….. a, i to je dobro kakvi smo …..

Pozdrav svima.

Želim uložiti neke novce u SAD pa bi zamolio nekoga tko ima iskustvo da mi napiše na pm ili na temi koja je procedura. A ako netko ima volje, može mi i javiti broj mobitela pa ću ga nazvati.

Hvala unaprijed!

[b]I ovak i onak![/b]


Ima http://www.zecco.com ….. kad im kažeš odakle si samo što ne puknu od smijeha …. eto koliko nas cijene ….. a, i to je dobro kakvi smo …..

Pitao sam ih i Zecco ne podržava otvaranje računa za stanovnike HR [lol]

Evo preporuka američkog brokera za manje zahtjevne korisnike i za one koji vole aktivnije trgovati.

Sogo Trade
Vaš link

Procedura registracije je dosta brza. Recimo da bi išlo ovako – petak registracija, ponedjeljak odobrenje ograničenog accounta, utorak slanje skenirane dokumentacije mailom, četvrtak odobrenje accounta, petak uplata swifta i u ponedjeljak je lova za trgovanje na računu.

Prednosti i mane:

+ 100 besplatnih transakcija u mjesec dana
+ naknada za transakciju je samo 3$
+ izvršenje naloga je u roku par sekundi
+ stop loss nalozi su izvršeni također vrlo brzo
+ podaci o poduzećima izlistanim na burzi su meni dovoljno detaljni
+ opširan popis dionica za shortanje koji se nalazi ovdje:
Vaš link

– nema trgovanja opcijama
– nema premarket i aftermarket trgovanja u osnovnom paketu, za to treba Sogo Elite
– grafovi nisu baš nešto posebno
– nema trailing stop naloga
– nema OCO naloga

Suma sumarum, nije na razini TDAmeritrade, Scottrade, Thinkorswim i sličnih po broju mogućnosti ali meni razlika ne vrijedi 2 do 3 puta veću cijenu po transakciji. Recimo Firsttrade ima transakciju 6,95$ a nisam primjetio da je po ičemu bolji od ovih.

Ako netko odluči isprobati ih, može iskoristiti moj referral kod 346181, vas ništa ne košta a dobiti ću 25 gratis transakcija i sudbina će vam to vratiti velikom zaradom [cool]
Vaš link

p.s. To što u ovo kratko vrijeme nisam primjetio ozbiljnijih mana ne znači da ih nema.

New Report

Close