Unajmljivanje stana u Zagrebu postalo nemoguća misija: Cijene garsonjera otišle “u nebo”

Naslovnica Forum Komentari članaka Unajmljivanje stana u Zagrebu postalo nemoguća misija: Cijene garsonjera otišle “u nebo”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

… uzimaju stanarinu unaprijed, moraš platiti i za mjesec, ioako si otišao na pola … Ljudi moji iz redakcije, zašto se ne informirate, kako to izgleda u uređenim zemljama. Potpiše se ugovor, naravno u 90% slučajeva na neograničeno. Prije nego se usleiš obaveno moraš uplatiti dvije ili tri stanarine kao polog/kauciju. Osim toga moraš stanarinu plaćati unaprijed, najkasnije do trećeg radnog dana u mjesecu, mora biti na računu najmoprimca. Sitne popravke do 100 ili 150 € plaćaš sam. Stanovi obično nisu namješteni, ako imaš sreću eventualno kuhinju preuzmeš od onoga, tko je raniije stanovao i naravno platiš mu. Otkazni rok je u najboljoj varijanti dva mjeseca. Ako duže stanuješ, otkazni rok je može biti i do godinu dana. Sve režijske troškove plaćaš ti kao stanar. Čak i održavanje vrta ili troškove čišćenja nogostupa i snijega zimi… Kad dadneš otkaz, možeš iseliti sutradan ali plaćaš sve troškove po ugovoru do zadnjeg dana. Ako imaš sreću te nađeš nasljednika, koji će preuzeti stan, a odgovara/sviđa se najmodavcu, onda se možeš s nasljednikom dogovoriti. Stan se predaje očišćen i od soboslikara uredno obojen, naravno sve na račun stanara.

Samo ću ovo reći. preko 90% podstanara u Zagrebu je ilegalno. Neka država i grad izračuna koliko gube radi toga. A mi kontinentalci kada otiđemo na more ne samo da plaćamo skup smještaj, već plaćamo boravišnu taksu.

Garsonjera za iznajmiti – NEMA. I kad se pogledaju cijene velikih stanova- cijena najma garsonjere
je previsoka, zbog nedostatka istih …..a ne zbog atraktivnosti nekretnina odjedanput u Zagrebu…

Investitori su adaptirali masu velikih stanova po Zagrebu i očekuju visoke dnevne najmove…
shodno tome i mjesečne najmove …….

Pogledajte najmove u Budimpešti ili Beču, Barceloni i sl… pa ćete vidjeti , da mi nemamo kaj ponuditi
u Zagrebu..za takve nebulozne najamnine… U tim cijenama su i REŽIJE !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

viewer
a daj prestani se usporedjivat sa zapadnim zemljama..bugarska..rumunjska..i tako te zemlje tu negdje spadamo..


viewer
a daj prestani se usporedjivat sa zapadnim zemljama..bugarska..rumunjska..i tako te zemlje tu negdje spadamo..

i mi imamo zakon o najmu sa slićnim odredbama koje iznosi viewer u postu prije ali nije samo problem u najmodavcima nego i u najmoprimcima što se za parsto kn manje odriču zakonskih prava i pristaju na sve i svašta.

porez na najam stvarno nije visok, na 2/3 osnovice iznosi 13%+prirez što u konačnici iznosi cca 10% međutim rijetko koji najmoprimac sklapa Ugovor pa tu ispadne svega

inaće, normalno je da se najam plaća unaprijed i da se uzima neki polog, najčešće u visini 2mjesečne stanarine kao osiguranje od šteta ili ne plačanja režija i za 30 dana koliko traje otkazni rok ako dođe do prijevremenog raskida

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Za to što nema dosta garsonjera u Zagrebu su krivi muškarci koji se razvedu……..čim zgibaju iz
obitelji, nađu malu gajbu….za slobodan život……!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ja prijavljujem moje stanare od prvog dana i naplaćujem stanarinu po ugovoru. Porez je u Zagrebu 12% i naravno prirez 18%. To je u redu, samo kad bi iznajmljivač imao mogućnost otpisati dio investicija u održavanje stana i interijera. To je po meni problem a ne visina poreza.


Ja prijavljujem moje stanare od prvog dana i naplaćujem stanarinu po ugovoru. Porez je u Zagrebu 12% i naravno prirez 18%. To je u redu, samo kad bi iznajmljivač imao mogućnost otpisati dio investicija u održavanje stana i interijera. To je po meni problem a ne visina poreza.

za 30% cijene najma smanjuje se porezna osnovica za održavanje, kako nema ?
ne kužim ovo otpisati dio investicija, naravno da nema amortizacije za fizičke osobe, stavi ih na firmu, neki j.d.o.o. i odbijaj amortizaciju


Ja prijavljujem moje stanare od prvog dana i naplaćujem stanarinu po ugovoru. Porez je u Zagrebu 12% i naravno prirez 18%. To je u redu, samo kad bi iznajmljivač imao mogućnost otpisati dio investicija u održavanje stana i interijera. To je po meni problem a ne visina poreza.

može se obračunati ulaganje ali onda moraš voditi poslovne knjige

evo ti link
Oporezivanje najma ili zakupa nekretnina

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Je li ijedna vlast, prije ili poslije Tita, dijelila ljudima besplatno stanove?

Pa onda glasajte za one koji neće da uvedu porez na nekretnine… Prošle godine sam htio unajmiti stan od 80 kvadrata, a onda mi je vlasnica rekla da bi njoj morao prijaviti bilo kakve posjete.


Je li ijedna vlast, prije ili poslije Tita, dijelila ljudima besplatno stanove?

on se samo prilagodio i zakonski riješio stvar, jer je banda već sama počela oduzimati(otimati) stanove i tako je nastavljeno, zaslužnim partijašima dodijeli besplatno stan i on će besprijekorno, bespogovorno podržavati sustav, pokazalo se kasnije da ih očito nije dovoljno podijelio, jer mu se inače ne bi raspao sistem, vidljivo je da pojedini nasljednici i danas moraju odrađivati dobijeno, jer nisu sposobni izgraditi ništa svoje


viewer
a daj prestani se usporedjivat sa zapadnim zemljama..bugarska..rumunjska..i tako te zemlje tu negdje spadamo..

Mislim da ne spadamo ni u tu skupinu … 🙁 Presisali su nas.

New Report

Close