Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) ULPL (Uljanik plovidba d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
ULPL 72,00 69,00 75,00 72,16 0,00 0,00 379 27.350,00 -0,69%
joka14 26.9.2007.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

ocito su neki prodali dionice i sad pišu paušalno samo da bih opet mogli jeftino kupit i opet izletit kad cijena ode gore….joj….joj …

Zlatek 10.6.2008.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

tovarish

Mannu

Znači prijedlog je poništenje tk 240m i dionice bez nominale

znači pušing za male dioničare

Upravo suprotno, konačno nešto konkretno.

Zadnja izmjena: Zlatek (23.7.2019. 15:20)

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HBRL, HRDH, RIVP, SLRS, TKPR, ULPL, VART
Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

joka14 26.9.2007.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
20%

Zlatek
pojednici su prodali dionice i sad žele cijenu opet na 40 i niže da mogu opet kupit
zato im kao fol ništa ne paše

jasko 19.8.2010.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Sve u svemu jako dobro odrađeno.
Svaka čast Alpha Adriatic

TROGIR-90 22.1.2019.
Srednji krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

perica222

jasko

Boli me kad ovo vidim.

br. 1 - 68 kom.

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=ULPL-R-A [mojedionice.com]

nema vam to nikakve veze. To što Brajković i Pavletić prodaju je čak i dobro. Puno će zanimljivije biti vidjeti tko ulazi. Ova dvojica su izgubili prihode na raznim razinama, ne čudi me ako i prodaju dionice.
Pavletić je griješio u mnogo toga što se tiče vođenja tvrtke, imao je i dobrih poteza. Vjerujem da će ovaj novi direktor stvari posložiti, a i cijene vozarina bi mu značajno mogle pomoći da se to što bržije provede. FI za 2 kvartal neće biti dobar, bar ne onoliko koliko se nada većina ovdje. Vozarine su praktiči do pred kraj 6 mjeseca bile prilično loše, a i oni imaju ugovore za prijevoz koji su ugovoreni na određeno razdoblje tako da im ovaj skok vozarina tek kod sljedećeg ugovaranja može donijeti odlične benefite.
Ono što će svakako popraviti financijsku situaciju je prodaja tankera početkom 7 mjeseca, a s tim novcem bi se trebao zatvoriti dio duga koji dospijeva uskoro.
Ono što očekujem u sljedećem razdoblju 6 mj do 1 godine. Smanjenje ukupnog zaduženja. Bolji ugovori od povećanih vozarina, samim time i znatno bolji prihodi i profitabilnost brodova. S obzirom na povećanu potražnju u prijevozu za rasute terete s tedencijom daljnje potražnje vjerujem kako će doći i do porasti vrijednosti brodova, pa bi kod naredne revalorizacije vrijednosti imovine uz ranije spomenuto smanjenje duga moglo doći do znatno bolje "krvne slike" samog društva. Nemojmo isključiti mogućnost i eventualnog preuzimanja društva u narednom razdoblju. To je samo moja pretpostavka, ali nije isključeno.
Mislim da nam ovdje predstoji još puno lijepih događanja -samo strpljivo (najgore je iza nas)

Odlična analitika trenutka.
A za budućnost, trebat će nam puno više od (samo) strpljenja…!?

Mannu 6.8.2009.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

Minus 5.7m u drugom kvartalu.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Zlatek 10.6.2008.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
33%

Ne, nego -3.969.810

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HBRL, HRDH, RIVP, SLRS, TKPR, ULPL, VART
Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

zorangutan 10.2.2017.
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
20%

Mannu

loše…sutra nazad na 50 kn…

na ignore: posejdon, migra (spammer), naimxs, MANTE, nabiduasku,plankovic, pific, maratonac (navlakač)…

lapad 19.3.2013.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
16%

Kapital i rezerve - 270 milijuna kuna.
Minus, to vam znaći ispod nule 270 mil kn.

Mannu 6.8.2009.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
75%

Ako zanemarimo bilancu, koja je odavno poznata, izvješće uopće nije loše. Mislim da je ovo prvi put nakon dugo vremena da su povećali keš a da nije bilo prethodnog zaduženja ili uknjižene prodaje broda. Još da ne daju toliko za kamate… Ali nakon najavljenog deleveraginga u q3 i taj izdatak bi trebao biti manji.

lapad 19.3.2013.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Ne znaš osnovne stvari, dobili su predujam casha za prodani brod u lipnju, a ostatak na primopredaji 1.srpnja. Cca 10-ak % predujam.,ostatak primopredaja.

Mannu 6.8.2009.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

"Kao prva faza financijskog restrukturiranja Grupe ULJANIK PLOVIDBA, dana 21.
lipnja 2019. godine potpisan je ugovor o prodaji najstarijeg broda iz flote, tankera za prijevoz
nafte, naftnih produkata, ulja i kemikalija. MR tanker imena “Kastav”, izgrađen 2009. godine
u brodogradilštu 3. Maj u Rijeci. Dana 01. srpnja 2019. godine – odnosno samo dan nakon
zaključenja ovog izvještajnog razdoblja, brod je predan kupcima sa sjedištem u Republici
Maršalovih Otoka, u luci Nantong u Kini, sukladno odredbama kupoprodajnog ugovora
(Memoradnum of Agreement).
Predmetna prodaja broda pozitivno će se odraziti na financijski rezultat Grupe, a pozitivni efekt ove transakcije biti će iskazan u računu dobiti i gubitka za treći kvartal 2019. godine (što će biti slična situacija onoj u prvih šest mjeseci 2018. godine, obrazloženoj u točci 1. ovog izvješća). Uljanik Plovidba nastavlja aktivnosti na financijskom restrukturiranju s ciljem da se dodatno ojača financijska stabilnost Grupe."

Zadnja izmjena: Mannu (23.7.2019. 18:50)

pinball 14.4.2008.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

A BCTI na 478
Već dugo nije bio tako nisko

Barona za moderatora a šefa za direktora … moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

joka14 26.9.2007.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

zorangutan

Mannu

loše…sutra nazad na 50 kn…

postavi se na 10kn sutra i cekaj …i lagano drukaj na pad
pinball 14.4.2008.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
100%

Dioničar br. 1 nastavlja prodaju
Skratio 100 kom
I nadaju se novom dokapu???
Imam ulpl

Barona za moderatora a šefa za direktora … moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica