U punu starosnu mirovinu ići će se tek sa 67 godina

Naslovnica Forum Komentari članaka U punu starosnu mirovinu ići će se tek sa 67 godina

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Tako će današnje četrdesetdevetogodišnjakinje raditi punih sedam godina dulje nego što rade ili su radile žene koje rođene 1954. godine

Losa vam je racunica. Vecina ce raditi krace. Jer da bi radio moras imati posao.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

problem je ionako u raznim povlaštenim i lažnim invalidskim mirovinama, najmanje ljudi je u starosnoj. Ni puno mlađi nemaju šta raditi, a gdje ovi od 60+

Jos jedna pametna inovacija ministra Mrsica.Ministarstvo rada ce na najnovijoj sjednici prezentirat najnoviju proturecesijsku mjeru pod motom “S posla na groblje”.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ovo je jedna velika prevara koja je napravljena radi jedinog razloga: smanjenje opterećenja na proračun. Svi drugi parametri su loši.
– Ako starci ostanu dugo na radnim mjesima, manje će biti posla za mlade.
– Ako padne populacija mladih, ona generacija koju zahvaća ovo će raditi do kraja života i mirovina će biti nikakva.
– Padom standarda u Hrvatskoj past će i očekivano trajanje života pa će uživatelji mirovine biti malobrojni a pogotovo muška populacija čije trajanje života je znantno manje od očekivanja ženskog života (očekivano trajanje života muškaraca u Hrvatskoj je svega 72 godine što znači da muškarac mora raditi 42 godine da bi u prosijeku uživao mirovinu 5 godina).
– Ako ovo nije pad standarda ja ne prepoznajem pad stndarda kao drugačiju definiciju.


Ovo je jedna velika prevara koja je napravljena radi jedinog razloga: smanjenje opterećenja na proračun. Svi drugi parametri su loši.
– Ako starci ostanu dugo na radnim mjesima, manje će biti posla za mlade.
– Ako padne populacija mladih, ona generacija koju zahvaća ovo će raditi do kraja života i mirovina će biti nikakva.
– Padom standarda u Hrvatskoj past će i očekivano trajanje života pa će uživatelji mirovine biti malobrojni a pogotovo muška populacija čije trajanje života je znantno manje od očekivanja ženskog života (očekivano trajanje života muškaraca u Hrvatskoj je svega 72 godine što znači da muškarac mora raditi 42 godine da bi u prosijeku uživao mirovinu 5 godina).
– Ako ovo nije pad standarda ja ne prepoznajem pad stndarda kao drugačiju definiciju.

Da, ovo je dramatican pad standarda… prosjecan muskarac uzivao bi svega nekoliko g mirovine, a i ona ce vjerojatno biti jos znatno manja nego sada, u realnim iznosima. Mi pokusavam pratiti bogate zemlje, ali tamo muskarac zivi i po 10g+ vise(i prosjecna penzije je 10x veca). Znaci idemo prema sistemu- namjanju penziju u Europi uzivaj najmanje godina!

Problem mir sustava je uzasno stanje ekonomije, nepostojanje radnih mjesta. Umjesto da se opali po jaslicarima i povlastenima, opet ce radini nastradati.
Znam za dosta primjera gdje su inace jako radini ljudi otisli prijevremeno-jer NEMA posla. Znaci odes sa 60 jer nema ni k od posla, i skinu ti 30%. Pa sto su oni krivi sto nema posla?

Sad se sjetite sto sam vam ranije rekao, koji ovdje ostanu, jaosiga ako ce za 20g+imati ikakve mirovine… sve sto ste uplatili ovdje, tesko cete ikada dobiti. Vec sada imamo sirotinje svuda, ovim tempom uskoro ce puknuti savovi…

Ima riješenja.

Ne platiš doprinose za sve te uotpije i neideš nikada u mirovinu. Kada odeš iz firme u kojoj si radio, otvoriš privatni posao i radiš dok si živ.

Novac ide, ušteđevina ide, država nek odj.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ima riješenja.

Ne platiš doprinose za sve te uotpije i neideš nikada u mirovinu. Kada odeš iz firme u kojoj si radio, otvoriš privatni posao i radiš dok si živ.

Novac ide, ušteđevina ide, država nek odj.

A nije to baš tak jednostavno, šta ćemo pootvarati milijun firmi? Čime će se bavit? Nisu svi za poduzetnike.

Do 2050. godine imat ćemo stanovnika kao što smo imali 1900. godine, s razlikom da smo početkom prošlog stoljeća imali iznimno visok udio mladog i radno sposobnog stanovništva, dok ćemo za pedeset godina imati najviše umirovljenika, predvidio je populacijsku budućnost Hrvatske Roko Mišetić iz Instituta za migracije i narodnosti.

Starost stanovništva, o kojoj smo donedavno slušali kao problemu koji pogađa razvijene zemlje, postala je neizostavna gospodarska boljka i Lijepe Naše.

S nekadašnjih 2,5 radnika po jednom umirovljeniku, sada smo gotovo izjednačeni – na jednog radnika dolazi jedan umirovljenik, a takvu socijalnu sliku, bez priljeva radne snage iz drugih država, ne može izdražati niti jedan sustav.

Da bi se stanje popravilo, rješenja ima – u uvozu radne snage. Trebamo, uz današnji omjer radnik – umirovljenik, najmanje milijun imigranata, smatra Nadan Vidošević, predsjednik Hrvatske gospodarske komore. Samo se tako može smanjiti sve veći sraz između umirovljenika i radno sposobnih građana.

@tramell
To stoji, ali sto ce radit tih milijun radno sposobnih imigranata kad nema radnih mjesta ni za ovo malo radno sposobnog domicilnog stanovnistva.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ma kakva mirovina sa 67 godina?!? Onaj tko bude izdržao i preživio radeći do 67. godine, taj neće imati prilike uživati u mirovini jer će od cjeloživotne isrpljenosti umrijeti prije 70.godine…a to je očito i cilj ove vladine “reforme” – da ljudi cijeli život uplaćuju u mirovinski fond od kojeg neće imati ništa jer će još kratko poživjeti pa će sve njihove uplate ostati državi!!!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


@tramell
To stoji, ali sto ce radit tih milijun radno sposobnih imigranata kad nema radnih mjesta ni za ovo malo radno sposobnog domicilnog stanovnistva.

Eto, mogu odmah navaliti na nas-na EURESU imamo smao jedno radno mjesto! lol.
Realni scenarij je nastavak emigracije, ustvari povecanje, uz niski natalitet. I konacno, slom mirovinskog sustava uopce.

Realni indikator stanja ekonomije su stvarna radna mjesta, ovo sto se nama servira je bajka.

Vrlo brzo će država reći da mora uvoziti radnu snagu radi održanja mirovinskog sustava. Ta radna snaga će dolaziti iz bratske Srbije i opet će kolonizirati Hrvatsku po treći put. Tako se yugosloveni nadaju konačnom slomu hrvatskog naroda.

Kako je ovo dobro kada većina u ovoj državi radi za tu istu državu izravno ili neizravno? Bolje plaćati penzionera 3000Kn nego “radnika” u javnom sektoru za 7000kn.

Jos jedan *genijalan* potez ovih nesposobnjakovica

Jako je lako tako na papiru mijenjati dob za umirovljenje i misliti da si time rijesio problem vlsstite nesposobnosti no ajde da mi je vidjeti profesora,konibara,frizera itd od 67god…Mrsicu daboga te 67.godina stara frizerka sisala !

Ovim potezima samo motiviraju mlade da ni ne traze posao ovdje jer zasto da pocinju prerano raditi kad ce ionako morati raditvaljda do 75te pa bolje onda do 30te *studirati*

Ja sam isto kret*en ostao ovdje u RH u nadi da ce biti bolje umjesto da sam kao 90% mojih prijatelja odselio odmah nakon diplome, no sve se cini da cu i ja ubrzo za njima

...

New Report

Close