Pretraživanje
Dionička društva
delboy 9.2.2006.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

mislim da bi mogla do nove godine, a nadam se i prije jer želim kupovati. možda čak i inima još uzmem…:)

…povijest se ponavlja…

jedan_proš 5.12.2005.
-

Mislim da će Srbija sada malo stati, da će druga tržišta jače povući…

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

jedan_proš 5.12.2005.
-

Najznačajnije povećanje planiranih prihoda odnosi se na novac iz republičkog budžeta namenjen kapitalnim ulaganjima i projektima iz Nacionalnog investicionog plana – 2,6 milijardi. Do povećanja je došlo i zbog većeg priliva prihoda od poreza na dobit preduzeća, koji je za četvrtinu veći od prvobitno planiranog, što znači dodatnih 860 miliona dinara. Tokom godine povećan je i republički transfer namenjen za plate zaposlenih u obrazovanju (za 621 milion) i za programe u kulturi na teritoriji APV (za deset miliona). S druge strane, 240 miliona dinara manje nego što je planirano slilo se od poreza na zarade s teritorije APV.

Od rebalansirane 4,3 milijarde dinara, najviše je namenjeno Fondu za kapitalna ulaganja – 3,6 milijarde. Novac je usmeren i na subvencije u poljoprivredi (60 miliona) i novim tehnologijama (50 miliona), za energetiku i mineralne sirovine (37 miliona), informisanje (30 miliona)… Još 86 miliona namenjeno je za plate i socijalne doprinose pokrajinskih zaposlenika.

Kakva sreća za vladu :) Više od planiranog, a dobro i nama što Srbi imaju kulturu prikazivanje dobiti :)

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

jedan_proš 5.12.2005.
-

Država garantuje za uloge do 50.000 €

Ivana Žigić (BIZNIS)

Vlada Srbije povećala je garanciju za štednju sa tri na 50 hiljada evra po ulogu, a razmotriće se podizanje i na sto hiljada evra, rekao je premijer Mirko Cvetković, predstavljajući mere za ublažavanje posledica svetske finansijske krize.

Država će povećati garanciju za štednju sa tri hiljade na 50 hiljada evra po jednom ulogu i privremeno će ukinuti porez na štedne uloge, kazao je juče premijer Mirko Cvetković, predstavljajući nove mere Vlade Srbije za ublažavanje efekata svetske finansijske krize. On je rekao i da će naknadno biti razmatrano podizanje osiguranog štednog uloga i na sto hiljada evra, ukoliko to bude bilo potrebno.

Bez poreza na kapitalnu dobit

- Porez na štedne uloge biće privremeno ukinut do kraja 2009. godine, a takođe će biti ukinut i porez na kapitalnu dobit do 2012. godine, kao i porez na prenos apsolutnih prava na trgovinu hartija od vrednosti - rekao je Cvetković.

http://www.biznisnovine.com/cms/item/stories/sr.html?view=story&id=22663&sectionId=2 [biznisnovine.com]

Zadnja izmjena: jedan_proš (21.10.2008. 11:18)

jedan_proš 5.12.2005.
-

Stigla pošta iz termoelektra enela hoće otkupiti svoje akcije. Ovo tržište mi je jedno od najboljih na kojem sam ikada trgovao. Ovo je čuda i ne želim ga ureći. P/E iz snova, punjenje trezora, vlasnici koji žele biti 100% vlasnici, isplate, za ovaka teška vremena raj :)

julio 21.5.2008.
-

Zezaš ili misliš ozbiljno?

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0–Ho [youtube.com]

merlin 14.8.2007.
-

Evo nas na 497 poena, jbte
Lane moje

Zadnja izmjena: merlin (16.12.2008. 13:40)

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

jedan_proš 5.12.2005.
-

julio

Zezaš ili misliš ozbiljno?

Za termoelektro enel ili?

julio 21.5.2008.
-

jedan_proš

Za termoelektro enel ili?

Na ovo sam mislio: Ovo tržište mi je jedno od najboljih na kojem sam ikada trgovao

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0–Ho [youtube.com]

agalloch 8.1.2009.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

Ako netko prati, može pitanje gdje se mogu naći one promjene dioničara kao kod nas iz sda, za srpske dionice, po mogućnosti na nekoj stranici kao mojedionice.com, da se mogu vidjeti promjene za duži period…

“these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers”

bankrotman 14.1.2009.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

agalloch

Ako netko prati, može pitanje gdje se mogu naći one promjene dioničara kao kod nas iz sda, za srpske dionice, po mogućnosti na nekoj stranici kao mojedionice.com, da se mogu vidjeti promjene za duži period…

idi na beogradska berza,tamo di ti pise hartija upisi oznaku dionice pa klikni strelicu,onda klikni ostalo.nakon toga centralni registar.onda upisi ime firme tamo di ti pise naziv emitenta i onda ti pokaze prvih 10,a ako hoces sve onda u gornjem lijevom kutu klikni onu malu knjigicu i upisi one brojeve i slova te ce ti izici svi dionicari.ako ti zapne reci.sretno
delboy 9.2.2006.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

mislim da je došlo vrijeme za lagani povratak na beogradsku berzu. dionice su zaista prejeftine, ima ih sa p/b 0,1 i p/e ispod 5 priličan broj. još je i dinar pao tako da je ulaz još jeftiniji …

…povijest se ponavlja…

jedan_proš 5.12.2005.
-

Ako ih MMF još ne zgromi. Da im ne uništi tečaj, nije li bolje pričekati još? Da im 137,38 dinara bude za 1 euro?

verdi 20.3.2008.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

http://www.ticktail.com/ [ticktail.com]
Besplatna instalacija za Burzu u BG

who dares, wins

ghjk 4.9.2006.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

i tako ide priča sa EU a market po svome?

herc 25.5.2007.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

G.Glavaš iz Erste Investa:

- Za Srbiju sam umjereni optimist. Naš Total East najveću izloženost ima upravo u Srbiji i ne mislimo se povlačiti. Dapače, vjerujemo da tamo postoji golemi potencijal rasta. Srbija ima aranžman s MMF-om, smanjuje državnu potrošnju i broj državnih zaposlenika za više od 70.000, provode reforme i privlače strane investitore. Došao je Fiat, Rusi su jako aktivni u naftnoj industriji. Sve to obećava. Usto, baze su im niske, a imaju i veliki potencijal u građevini i bankarskoj industriji. Banke još nisu počele znatnije kreditirati građanstvo, Srbija još nije prošla fazu poslijeratnog booma. Ostala tržišta su mala i imaju jako malu likvidnost. Pratimo BiH, ali tamo nismo znatnije izloženi.

herc 25.5.2007.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

D&B: Moguće povećanje rejtinga Srbije

verdi 20.3.2008.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

http://www.intercapital.rs/usluge/pravila-poslovanja [intercapital.rs]
Evo našao sam jednog brokera koji tamo šljaka. Vidim sve je na engleskom ko da si na NYSE. Interesantno u upustvima piše da moraš imati njihov CD u kompu koji služi za kriptiranje podataka.
Ako netko zna još kojeg brokera neka se slobodno javi da to malo razmotrimo jer mi se onako na prvu trgovina razlikuje od ove na ZSE.

who dares, wins

verdi 20.3.2008.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

http://www.belex.rs/ [belex.rs]
Evo link na BB

who dares, wins