Tržište bivše Jugoslavije mu je premaleno: Atlantic Grupa ide u višemilijunsku kupovinu u zapadnoj Europi

Naslovnica Forum Komentari članaka Tržište bivše Jugoslavije mu je premaleno: Atlantic Grupa ide u višemilijunsku kupovinu u zapadnoj Europi

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

kako ljudima najlakše dočarati prostor istočne europe, nego bivša Jugoslavija, lijep je to osjećaj dok ispisuješ Jugoslavija u naslov članaka, evo i ja u komentaru već dva puta napisao, ma ako bi još jednom, bojim se da me na raspali nostalgija ka novinara, piši brate region, da znamo oklen si

Budalo, rođeni smo u jugoslaviji. Ne treba se stidjeti svoje povijesti.

...povijest se ponavlja...


Budalo, rođeni smo u jugoslaviji. Ne treba se stidjeti svoje povijesti.

vi opet vrijeđate, svi smo mi rođeni iz jednoga organa, što ne znači da se tamo trebamo vraćati

milijunska dvoznamenkasta cijena tvrtke u EUR…uuuuu …to je tvrtka….20-50 zaposlenih (1 radno mjesto 1 M EUR)?



Budalo, rođeni smo u jugoslaviji. Ne treba se stidjeti svoje povijesti.

vi opet vrijeđate, svi smo mi rođeni iz jednoga organa, što ne znači da se tamo trebamo vraćati
[/quote]

Pa oprostite, ali ta paranoja oko juge mi ide na kur.ac. Tu državu osnovali smo mi hrvati, a ne srbi ili ostali. Nemamo razloga pljuvati jer svakako je nama bilo puno bolje nego drugim narodima u toj državi.

...povijest se ponavlja...




Budalo, rođeni smo u jugoslaviji. Ne treba se stidjeti svoje povijesti.

vi opet vrijeđate, svi smo mi rođeni iz jednoga organa, što ne znači da se tamo trebamo vraćati
[/quote]

Pa oprostite, ali ta paranoja oko juge mi ide na kur.ac. Tu državu osnovali smo mi hrvati, a ne srbi ili ostali. Nemamo razloga pljuvati jer svakako je nama bilo puno bolje nego drugim narodima u toj državi.
[/quote]
niste Vi gledali, Ne okreći se sine, budućnost je daleko zanimljivija od prošlosti, o njoj već sve znamo

Širenje na tržišta izvan bivše YU je neminovnost za kompanije poput Atlantica. Već sada postojeći portfolio proizvoda zaslužuje prisutnost na puno širem tržištu. Ulaganje u razvoj i kvalitetu na kraju se ne može isplatiti ukoliko se ne otvaraju nova tržišta.

Atlantic ima dosta diverzificiran portfolio proizvoda. Ipak najveći dio revenue-a dolazi od kave koja je masovno vezana za Balkansko tržište. Balkan voli kavu, ostale regije Europe ne toliko. Isto važi i za Cedevitu.

Ono što Atlantic još nudi su visokokvalitetni proizvodi poput Bakine tajne i Argete koja itekako može naći svoje mjesto na policama u Zapadnoj Europi gdje glavni filter kupnje nije samo cijena nego i kvaliteta.

Tako gledajući jasno se vidi da kava nema rasta pošto je vezana za Balkan koji nema rast populacije dok je izlaz i rast u skupljim proizvodima koji su namjenjeni tržištima Zapada – ne kavi.

O rizicima cijene sirovina kao i rizicima preuzimanja uloge distributera i de facto logisticara za Unilever i Ferrero za CRO bi se dala napisati knjiga.

Suma: širenje na Zapad je dobar potez

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Hvala Bogu, pa o cemu je dosad razmisljao…
Atlantic ima super proizvode i cijenu… Mora biti kao Podravka, da mogu na Marsu kupiti cedevitu i ostale proizvode ( Hrvatske proizvode )





Budalo, rođeni smo u jugoslaviji. Ne treba se stidjeti svoje povijesti.

vi opet vrijeđate, svi smo mi rođeni iz jednoga organa, što ne znači da se tamo trebamo vraćati
[/quote]

Pa oprostite, ali ta paranoja oko juge mi ide na kur.ac. Tu državu osnovali smo mi hrvati, a ne srbi ili ostali. Nemamo razloga pljuvati jer svakako je nama bilo puno bolje nego drugim narodima u toj državi.
[/quote]
niste Vi gledali, Ne okreći se sine, budućnost je daleko zanimljivija od prošlosti, o njoj već sve znamo
[/quote]

gledao sam ja sve pa znam da ni mi nismo cvijeće, kao što nisu ni oni. od rata je prošlo 30 godina. 30 jebenih godina laprdate o tim srbima i jugoslaviji. očito vam fali. ja je se niti ne sjetim. ne smetaju mi ni srbi niti itko normalan i poslujem sa svima.

...povijest se ponavlja...

Ma lako cemo mi za srbe… Neka nama nasi hrvati ponjde soma eur po dionici za inu i imat ce kontrolni bez madjara…

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close