TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DANAS SE DOGODILO ONO O ČEMU VAM JE ZIMZELEN VEĆ DANIMA PRIČAO….
Kupnja – “TNSA-R-A” Prodaja – “TNSA-R-A”
Količina Cijena Količina Cijena
5 komada2.316,00 prodaja: 1H komada /cijena 2.500,00
10 komada 2.315,00 prodaja: 26 komada/cijena 3.000,00
10 komada 2.311,01 prodaja: 5 komad /cijena 6.000,00
5 komada 2.300,02 prodaja: 46 komada/cijena 8.000,00
10 komada2.300,00 prodaja: 312 komada/cijena 10.000,00
prošla baba s kolačima ili nema više jeftine transadrie

Sve je to istina, samo je bilo pitanje vremena. Odlazi ona vrlo brzo prema najmanje book value, koji je milo rečeno smiješan, kad znamo, da je još iz ’91. ****obrisano***. Preporuka Zimzelena još jednom više se ostvarila, no pitam se gdje su sada naši mladi analitičari, koji su najpametniji i skroz jih ima dovoljno. Samo informacija za njih, TNSA stoji za Transadriju iz Rijeke.

Nije na odmet da znate da prvih trideset dioničara Transadrie drže u svojim rukama dvije trećine od ukupno emitiranih dionica, a ukupna emisija je svega 28.755 dionica.

Koliki je BV? Da li se možda isplati prodati danas pa kupiti idućih dana nešto jeftinije? Nakon ovakvog naglog rasta bi mogao biti i pad do 2500 ili malo niže. Prenaglo je to poraslo. Što mislite?

Ne vjerujem da bi sada netko rušio cjenu do 2.500, pogotova kad je bila faza akumulacije na 2.200, tako da ne bi ostvarili neku dobit. A oni koju drže tu dionicu od prije, znaju već dugo vremena o čemu se radi. Samo zapamtite, do kraja godine bit će najmanje book value. Čekamo finansijsko izvješće za 2005, pa ćemo vidjet koliki je book value, ali kako rekoh prije, nekretnine se vode u izvješću po procjenama iz 1991, pa prema tome… Prema JDD broj 5 book value jest 4035.44 hrk.

Čudi me da o ovoj dionici ništa nitko ne piše….Nameće se samo jedan zaključak, da je neočekivano i naglo otišla gore, tako da većina nije stigla kupiti…a da li i na ovoj cijeni obećava dobru zaradu, ja ne bi o tome…ima tu, kako na ovom tako i na onom forumu dobrih analitičara, pa ću pustiti da i oni nešto kažu…a ako i nadalje nitko ništa ne bude rekao na ovu temu to će samo značiti da Transadrija postaje predmetom igre velikih investitora.

Evo da ne kazes da nitko ne pise o TNSA. Predugo sam je promatrao i bio zabavljen drugim stvarima.
Mislio sam uci na 2.000 – 2.100 kn no kako je naglo otisla gore ocigledno sam zakasnio. Ipak sam ja mali investitor. Sad vise ni ne mislim ulaziti, osim ako je veliki investitori ne sruse ( tako da je mogu jeftino dokupiti)
[smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Čudi me da o ovoj dionici ništa nitko ne piše….Nameće se samo jedan zaključak, da je neočekivano i naglo otišla gore, tako da većina nije stigla kupiti…a da li i na ovoj cijeni obećava dobru zaradu, ja ne bi o tome…ima tu, kako na ovom tako i na onom forumu dobrih analitičara, pa ću pustiti da i oni nešto kažu…a ako i nadalje nitko ništa ne bude rekao na ovu temu to će samo značiti da Transadrija postaje predmetom igre velikih investitora.

Ja sam ti na TNSA cestitao na jednom drugom forumu u jedno drugo vrijeme.
Na 2100 sam se malo vratio u klub, jer sam bio ostao samo na minornoj kolicini, a ni ovo sada nije nesto preveliko.
Inace moja povijest bolesti bi isla negdje ovako
kupio na 600
prodao na 650
kupio na 600
prodao na 660
kupio na 800
prodao na 1200
kupio na 1500
prodao na 1300

skoro sve rasprodao do 1600

kupio na 2100

Na kraju bi mogao samo reci ko Danijela u najslabijoj karici, zaradio sam X, a mogao sam 10x.

Ovo je dionica za strpljive, pa se nadam ovaj put izdrzati do davno zacrtanog targeta, koji je ipak ispod jednom davno spomenutog zimzijevog.

Prva prodaja na 2989 sa 5 dionica.


Prema JDD broj 5 book value jest 4035.44 hrk.

Transadria mi je ostala u lijepom sjećanju od prošle godine kad smo je kupovali po 650-700 kn, a izlazili za par dana po 1300-1400 kn. Book Transadrie sa 3Q/2005 = 3.567 kn. Transadria po meni uopće nije tako spektakularna firma kako neki pišu, a to potvrđujem sa dobiti ostvarenom od 183 tisuće kn zaključno sa 3Q. Također, ukupna imovina + rezerve vrijedna cca. 102 miliona kn nije ništa značajno. Vrijednost leži u malom broju izdanih dionica, 28.755 kom. E sad, ne znam kako su ulazili i sa kojom lovom u WTC i pitanje ostaje što će sa svojim dijelom kad se on završi? Ukoliko ga odluče prodati po tržišnoj cijeni sigurno će ostvariti lijepi extra prihod. Tada ostaje na njima što i gdje će ga prikazati u bilanci. Država tu drži dosta jake uzde u svojim rukama i pazi na svako jače kupovanje njihovih dionica. Vjerojatno se boje da netko ne preuzme dio njihovog kolača. Ostaje pitanje što tu od svega toga imaju mali dioničari? Špekulativno se pokazalo kao dobar izbor pa smatram da je to jedini razlog ulaska u tu dionicu. A da vrijedi, vrijedi samo je pitanje koliko preko trenutne cijene!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Rekoh već jednom u svom prethodnom postu, da prvih trideset dioničara Transadrie drže na svojim računima dvije trećine od ukupne emisije tnsa dionica, a kako su na ovim cijenama, a i na čak znatno višim cjenovnim nivoima ponude na prodaju jako male, to je očito da prvih trideset dioničara smatra da dionica vrijedi znatno više u odnosu na trenutačnu cijenu.
___________________________________________________________________________________
Onaj koji je unutra uvijek bolje vidi tvrtku od onoga koji je vani….i čim kupimo samo jednu dionicu neke tvrtke već vidimo smisao ovoga pravila.

prvih pet naloga na kupnji znatno više potražuje ovu dionicu, nego što ih prvih pet naloga na prodaju nudi.

Evo da ne kazes da nitko ne pise o TNSA. Predugo sam je promatrao i bio zabavljen drugim stvarima.
Mislio sam uci na 2.000 – 2.100 kn no kako je naglo otisla gore ocigledno sam zakasnio. Ipak sam ja mali investitor. Sad vise ni ne mislim ulaziti, osim ako je veliki investitori ne sruse ( tako da je mogu jeftino dokupiti)
[smiley1]

***obrisano***.Na 2900 149 kom, a na 2939 još 100 kom na prodaji. Mali su se počeli gurati isprijed sa prodajom.


Još malo pa malih neće biti u Transadriji. Transadria, Janaf i Badel su igra za velike. Vrijeme će to uskoro pokazati.


nažalost, nema

Molim Vas da na forumu pišete jasne argumente za svoje stavove. Poruke ovakvog tipa zaista nemaju smisla, zato su uklonjene.

Igor Prstec, web urednik

New Report

Close