TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam od danas opet u ovom brodaru, iako priznajem čisto špekulativno, odnosno vjerujem da je Tankerska današnji kupac 245.000 komada Jadroplova po 200 kuna, a usto vjerujem i da će bez obzira na neke otežavajuće okolnosti financijski izvještaj za 2005. biti Ok

po mojim proračunima, zadnji kvartal bi trebao nositi iznad 70mio kn, samo treba baciti oko na graf afromaxa i preračunati WS u $, sa troškovima cca 8000$ po brodu, dok su suezmaxi pod godišnjim ugovorima.
Ja sam izašao iz ove dionice, jer sam očekivao iskrcavanje jednog od igrača, danas je potegla ali promet nije značajan.

Ovo su stvarno fantastični rezultati !!

Neto dobit u 2005. 419 milijuna kn , odnosno 47 puta vise nego prosle godine (2004.= 9 mil kn)
EPS 670 kn
700 mil. keša na računu !!

Doista, ima li podcjenjenije dionice na našem tržištu? [smiley2]

nadam se da ovo nije navlakuša

Navlakuša?!?!? Pa pročitaj sam ako meni ne vjeruješ! [smiley2]

http://www.zse.hr/financ/TNPL-fin2005_31-12-2005.xls?sessionId=3d86b8dec2ed41b6b6caf2519e9ddefc

ok, ok ima svega na ovome forumu.
***obrisano***

Ovo je ugodno iznanađenje, nadam se da će se dugi negativan trend preokrenuti, pogotovo jer se očekuje također dobro izvješče za prvi kvartal, meni se i dalje čini da se netko od velikih dioničara iskrcava, zato ću postati današnji top10. problem je što onaj paket od JDPL nije završio u rukama Zadrana i to se neće svidjeti fond menagerima. Primjetan je lagani pad prihoda, pogotovo jer brodovi za suhi teret nisu zaradili kao prošle godine.

Pazite, gotovina na računu prelazi tisuću kuna po dionici (1117kn)!
Vrlo izgledna dividenda, (tradicija isplate).
Ako u pon. ostane ovih 170 kom možda skinem malo…..

bice jagme za TNPL u ponedjeljak.

a kako mozes biti siguran da paket nije zavrsio u rukama Zadrana. Puno mi je vjerojatnije da se ekipa samo skriva

ako bude sreće i ne maknu tih 170 kom sa prodaje i ja ću ih skinuti malo, da dokupim…..rezultati su opasno dobri, samo što to kod nas na žalost nije garancija za rast

Nakon malo vremena evo mene. Naime kupovao sam dionicu TNPL-a u petak krajem dana na 2750 kuna. Nisam bio uz kompjuter, već sam iz auta zvao brokera da mi kupi dionice. On mi je rekao da u tom momentu još nije bilo istaknuto izvješće TNPL na http://www.zse.hr

Imam jedno važno pitanje:

Da li je fin. godišnje izvješće TNPL za 2005 godinu izašlo prije ili nakon zatvaranja burze u petak ?

Pozdrav

Ja sam gledao 10 minuta prije 16.00 i nije ga bilo, pa je vjerojatno objavljeno NAKON zatvaranja burze, iako sam uvjeren da je bilo dostavljeno puno ranije

Nisam bas pozorno pratio TNPL, ali mislim da je izislo nakon zatvaranja. barem je to do sada bio njihov obicaj. Pozdrav

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Ako je tako moglo bi u ponedjeljak biti burno trgovanje.
Malo sam proučio izvješće i mogu reći da sam prezadovoljan. ( ogromna dobit, veliki cash na računu )

Dionica je u posljenjih godinu dvije pala sa 4000 kuna, a zarada ove godine je cca 600 kuna po dionici.

Mislim da je teško naći potcijenjeniju dionicu u ovom trenutku na tržištu. Ako će tržište reagirati kako treba na ovaj izvještaj samo na osnovi zadnjeg kvartala dionica bi trebala rasti za 6%.


ako bude sreće i ne maknu tih 170 kom sa prodaje i ja ću ih skinuti malo, da dokupim…..rezultati su opasno dobri, samo što to kod nas na žalost nije garancija za rast

slažem se da treba biti oprezan, moguće je da će netko od velikih oskoristiti dobre rezultate za izlazak.
također institualci za znatniji pomak cijene (preko 3000) trebaju još jedno dobro izvješće (1Q).
Inače, vrlo sam siguran da oni nisu uzeli paket, jer ne vjerujem da bi ga dijelili sa investicijskim fondovima.

Što se tiče malogpada u prihodima, treba naglasiti da je i prošle godine i ove bilo velikih izvarednih dobiti, a također i rashoda. Još jedna stvar je da je TNPL dijelom izložena tržištu SUHIH TERETA.
Inače se za tankersko tržište predviđa još jedna upješna godina, ali sa manjim prihodima. Dosta toga ovisi i o uraganima.

New Report

Close