Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Slovenija (LJSE) TLSG (Telekom Slovenije, d. d. Ljubljana)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
TLSG 75,00 74,80 76,00 75,02 74,66 75,00 810 60.765,18 0,01%
makmik 12.6.2008.
-

Telekomunikacijska kompanija koja pruža usluge fiksne i mobilne telefonije, kao i Internet usluge. Kompanija također pruža usluge izgradnje i održavanja telekomunikacijskih mreža.

James Knox 1.11.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Ima koga ovdje, jel ovo živo?
Kako je najjednostavnije/najjeftinije kupit dionice u Slo?

Hidroelektra Niskogradnja dioničko društvo

megdan 5.12.2005.
-

Odeš iz ZG u Brežice. Tamo ti je najbliže. U poreznoj upravi (davčni ured) otvoriš porezni karton (davčnu številku). Procedura traje oko pola sata. Zatim odeš u neku banku po izboru i otvoriš tekući račun za nerezidente. Ako te pitaju u koju svrhu ti treba tekući, kažeš da ti treba za nakup delnica (kupnju dionica). Sa poreznim brojem i tekućim računom odeš u brokersku kuću (npr. Moja delnica ti je na uglu ulice, a ženska zna hrvatski) i oni ti daju uplatnicu za polog novca koji će ti služiti za kupnju dionica, Odeš na banku, uplatiš i vraćaš se u ZG ili odakle si već. Slijedeći dan nazoveš onu istu žensku iz brokerske kuće i kažeš joj da ti kupi malo Krke po 65 eura.
Ako želiš trgovati on line i imati na raspolaganju market monitor sa 5 najboljih ponuda za kupnju i prodaju, zadavati naloge bez telefonskih poziva, možeš i to, ali ćeš se morati provozati do Ljubljane :)

ivanko 5.2.2010.
-

Jel trguje uopće itko ovdje sa dionicama slovenskih firmi?

penang 4.11.2007.
Dugotrajni korisnik
-

Imam nekoliko slo dionica među njima i ovu. Na 68 eura je mCap 444 mil eura, a najava uprave za ovu godinu je dobit od 55 milja pa ako se to ostvari dobivamo P/E=8.

Ali pravi poticaj rastu cijene bi dala privatizacija. Kada će se ona dogoditi to ne znam.

penang 4.11.2007.
Dugotrajni korisnik
-

Dakle u ove dvije godine TLSG je narastao do 150 EUR ili preko 120%, a HT u isto vrijeme pao sa 210 na 150 kn.

Ljubazno zahvaljujem nekadašnjim prodavateljima na šezdesetak eura i današnjim kupcima na 150.