Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka Tko će zapravo imati problema zbog oporezivanja nekretnina
Pretraživanje
Dionička društva
Najznačajnije promjene oporezivanja nekretnina samo će neizravno utjecati i na obične građane.
miami 19.8.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Ima li koga - da mi odgovori: Ako fizička osoba kupuje od fizičke osobe nekretninu :

- kuća površine 100 m2
- garaža 35 m2
- dvorište 500 m2

ŠTA SE OPOREZUJE I KAKO , poslije 01.01.2015.? Hvala .

…prodajte dionice…-kupite nekretnine!

Moller 20.8.2008.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

još samo da doznamo, kako će oporezivanje nekretnina utjecati na neobične građane, te kriterije za razvrstavanje običnih i neobičnih

kaufman 26.11.2010.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

@ miami

Ako se radi o nekretnini gdje je od prvog nastanjenja prošlo više od 2 godine, oporezuje se prema zakonu o porezu na promet nekretnina. Znači platit ćeš 5% poreza na kupoprodajnu cijenu za nekretine iz ugovora, naravno ako se PU složi s cijenom iz ugovora . Ako procijene da je cijena iz ugovora premala, onda ćeš platiti 5% na ono koliko ti oni procijene da vrijedi.

deltasplit 28.3.2014.
Korisnik s iskustvom
-

miami
pripremi 5% i miran si!

ubuntu 13.2.2015.
Novi korisnik
-

Pozdrav svima,

potvrdite mi da li sam dobro shvatila. Ukoliko kupujem nekretninu od pravne osobe a za koju je prošlo puno više od 2 godine od prvog nastajanja. U vlasništvu je iste pravne osobe preko 4 godine, plaćam isključivo porez na promet nekretnimama?.
Ostale evenetualne porezne obveze kače isključivo prodavatelja?
hvala unaprijed