Tisuće građana potpisuje: Brak je zajednica muškarca i žene

Naslovnica Forum Komentari članaka Tisuće građana potpisuje: Brak je zajednica muškarca i žene

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sad će sljubljeni šareni kišobrani i crveni babuni za kontru organizirati parade ponosa diljem lijepe naše [emo_vrtimise]

Brak je puno vise od samo “zajednice muskarca i zene” i ne bi bilo zgorega da se aktivisti pobrinu to objasniti ljudima. Danas je ionako vecina “brakova” zapravo interesna zajednica dvije osobe u kojoj jedna pruza seksualne i druge usluge u zamjenu za financijsku potporu. Potpuno je nebitno da li se u toj zajednici nalaze muskarac i zena, 2 zene ili 2 muskarca, ionako su sve nakaradne…

@ ovchica ,

to je jedino kod ovaca , interesna zajednica u kojoj jedna pruža seksualne usluge a druga financijsku potporu-sjeno .

Zajednica muškarca i žene je nešto drugo .

.

@ovchica

Ako tako vidiš brak, to je isključivo tvoj problem. Golemoj većini Hrvata on je posebna zajednica muškarca i žene, a koliko im znači vidi se po tome koliko se brzo skupljaju potpisi.

Zanimljivo je da baš oni koji su desetljećima pljuvali po braku odjednom žarko žele sklapati brakove?! I još k tome posvajati djecu, jer to je kao njihovo pravo. Pitam se koja prava u glavama tih ljudi imaju djeca?! Oni imaju pravo pobaciti nerođeno dijete, imaju ga pravo udomiti u neprirodnoj obitelji koja to dijete u nikakvim kombinacijama ne bi mogla donijeti na svijet i sl. A dijete je tu roba kojom se trguje, bez ikakvih prava. I zato svaka čast onima koji ovo organiziraju!

@abc
Citaj s razumjevanjem, bez predrasuda. Inace, s obzirom na % zlostavljane djece od strane bioloskih roditelja u tradicionalnim musko-zenskim “brakovima”, radije bih djecu davao na posvajanje zajednicama 2 muskarca ili 2 zene, nego musko-zenskim zlostavljacima.

“Prema prvim podacima, u Hrvatskoj su se lani razvela čak 5563 para, što je najviše otkad postoji samostalna Hrvatska. Zbog toga je i odnos sklopljenih i razvedenih brakova najgori do sada. Budući da su 2011. sklopljena samo 19.893 braka, usporedba pokazuje da se raspada gotovo svaki treći brak, odnosno stopa iznosi 3,5.”

A koliko im ZAISTA znaci, vidi se po postotku razvedenih brakova. To su samo oni koji imaju hrabrosti razvesti se, koliki je % brakova u kojima ljudi ostaju jer nemaju hrabrosti ili mogucnosti za razvod, bolje da ne nagadjam. S obzirom da se cca 85% ‘rvata izjasnjava kao vjernici, ispada da je kolicina licemjerja i moralne izopacenosti medju ljudima u nasem drustvu, nemjerljiva (vjerujem da se prilikom sklapanja braka polaze i nekakva zakletva, pred Bogom i svjedocima, nesto o “u dobru i zlu”, “biti vjeran” i sl). Kladim se da su svi ti koji su se razveli kao i oni koji ce se tek razvesti, kleli u “svetost” braka kao institucije, a garant to cine ili ce ciniti i poslije razvoda, i prilikom sklapanja novih brakova.

Koliko mi je poznato, prema jednom istrazivanju u Velikoj Britaniji, 9/10 brakova je bilo sklopljeno iz interesa, tj samo 10% brakova je sklopljeno iz ljubavi. S obzirom na duhovnu i moralnu izopacenost ‘rvata, bojim se da kod nas taj postotak ne prelazi 5%.

O braku…nemam komentara.To mi je isto tako sve nejasno , kao i sa burzom..
taman kad se opustiš , jer si miran i siguran, sve krene nizbrdo…
a kad se pomiriš s gorčinom…odjednom zasja sunce….?!…

Činjenica je da muškarci izumiru…možda se zato intenzivno druže…..???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Činjenica je da muškarci izumiru…možda se zato intenzivno druže…..???

Selekciju vrse zene…Mozda to govori nesto i o njima…

Podržavam definiciju braka kao zajednicu 2 osobe različitog spola, tj. muškarca i žene [emo_palacg]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Brak je puno vise od samo "zajednice muskarca i zene" i ne bi bilo zgorega da se aktivisti pobrinu to objasniti ljudima. Danas je ionako vecina "brakova" zapravo interesna zajednica dvije osobe u kojoj jedna pruza seksualne i druge usluge u zamjenu za financijsku potporu. Potpuno je nebitno da li se u toj zajednici nalaze muskarac i zena, 2 zene ili 2 muskarca, ionako su sve nakaradne…

Ja sam vidio razlicitih definicija braka, ali ovo je definitivno najnakaradnija. Ali dobro ljudi rade definicije na osnovu svojih zivotnih iskustava.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ovchica

Znam da je ovo ili rasprava s nekim potpuno neupućenim ili plaćenikom, ali evo zbog par “argumenata” koji se ponavljaju s vaše strane da razjasnim par stvari:

1. Nesretan hetero brak / sretan homo brak

Ovo o čemu govoriš su čiste nebuloze. Apsolutno svako provedeno istraživanje pokazalo je da su homoseksualci daleko, daleko, daleko promiskuitetniji od heteroseks. osoba. Vjernost im je isto slabija i daleko su skloniji preljubima od klasičnih parova. Nisu li to osnove sreće u braku?! Takva dilema dakle ne postoji, jer treba uspoređivati sretne brakove s jedne i druge strane da bi se izvlačili zaključci, a takvim se teorijama nameće mišljenje da je većina hetero brakova nesretna, dok je realnost potpuno suprotna, pogotovo kod nas.

2. Ova statistika koju iznosiš o britanskim brakovima je još besmislenija. Ako imaš loša iskustva, ponavljam – to je tvoj problem! Ne krivi cijeli svijet ako si završio u braku iz interesa i bez ljubavi.

3. Ono što je očito u svim “argumentima” zagovaratelja istospolnih brakova je to da pričaju samo o sebi. Problem je što je njihov krajnji cilj posvajanje djece, a onda treba gledati interese djece. A tu opet baš sva istraživanja ponavljaju da je POŽELJNO okruženje za djecu ono u skladnoj obitelji s dva roditelja različitih spolova. To NE znači da ne postoje obitelji sa samohranim roditeljima i sl., ali je ideal kojemu treba težiti ovo prvo. I zato bi pravilo trebalo biti da se djecu na posvajanje daje isključivo takvim parovima, što je donedavno bilo savršeno normalno.

4. Sumnjam da imaš djecu, inače ne bi ni razmišljao o tome kome ćeš ih dati na posvajanje.


Koliko mi je poznato, prema jednom istrazivanju u Velikoj Britaniji, 9/10 brakova je bilo sklopljeno iz interesa, tj samo 10% brakova je sklopljeno iz ljubavi. S obzirom na duhovnu i moralnu izopacenost 'rvata, bojim se da kod nas taj postotak ne prelazi 5%.

Je li postoji neko znastveno utemeljeno istrazivanje koje dokazuje da su Hrvati 2x moralno izopaceniji od Britanaca? Ili si do tog rezultata dosao samostalno prateci zivote relevantnog uzorka Hrvata i Britanaca?

Ja sam Hrvat koji zivi u zemlji gdje su Britanci (jos uvijek) najveca etnicka grupa. A poznajem i dosta Hrvata. I nista mi ne ukazuje da su Hrvati moralno izopaceniji od Britanaca.

Mozemo li dobiti link na to istrazivanje koje pokazuje da je 9/10 brakova u UK sklopljeno iz interesa?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@abc
Nigdje nisam iznosio svoje stavove (iako bi ih djelomicno mogao sam izvesti, da citas s razumjevanjem) nego samo ono sto vidim i sto govore podaci. Moja iskustva su nebitna niti ih namjeravam iznositi.

Meni se cini da se ti, kao i dobar dio foruma (sudeci prema kolicini nebuloznih etiketa koje su mi naljepljene) drzis ovoga:
“Istina se može udaviti sa bilo kojom poplavom pogrešnih optužnica.”

Ovako, ja bih oduzeo djecu od 75% danasnjih roditelja (gruba aproksimacija temeljena na zapazanjima iz interakcije roditelja s djecom kao i ponasanja mladezi opcenito) tako da nema dovoljno zajednica roditelja razlicitih spolova koje bi ih mogle prihvatiti. Misljenja sam da ih je bolje dati samcima ili istospolnim parovima, koji su sposobni odgajati ih i biti im uzor, nego ih ostaviti roditeljima koji im nanose stetu SAMO ZATO sto su razlicitih spolova, ili ih ostaviti napustene.


@twixer

To je aproximacija, s obzirom da je podatak iz VB star dosta godina (davno sam procitao, nemam link). Imam samo podatke drzavnog zavoda za statistiku koji govori da se % razvedenih brakova udvostrucio u zadnjih 10-15g.

@ovchica

Hahaha, nema što, prava znanstvena metoda – tvoje promatranje ljudi!

Naravno, na pravim znanstvenim argumentima, zaključio si da bi samci i istospolni parovi automatski bili bolji roditelji od bioloških roditelja kojima bi ti uzimao djecu na temelju svoje znanstvene metode. Takvo genijalno zaključivanje se očito temelji na vrhunskoj logici što samac nema ni partnera, ali bi se bio sposoban brinuti za dijete ili na tome što istospolnim parovima nedostaje jedan od dva spola, koja su po svim istraživanjima poželjna za potpun razvoj djeteta.

Uostalom, nije li nedavno predstavljeno veliko istraživanje koje je pokazalo da djeca u takvim “novim” obiteljima imaju hrpu problema koje ostala djeca nemaju? Znanstvenika su probali diskreditirati svim silama, ali nisu uspjeli – istraživanje je provedeno po pravilima struke. “Problem” je i što je istraživanje provodilo jedno od najboljih svjetskih sveučilišta, što dodatno otežava ocrnjivanje. Evo i linka (baš zanimljivo da ti nemaš nikakvu potvrdu za svoje teorije):

http://www.vecernji.hr/vijesti/kako-zive-djeca-novoj-obitelji-clanak-496860

Lako se mogu naći i originalni rezultati. I pazite – tu se radi o posvojenoj djeci u istospolnim zajednicama, dakle ta djeca vjerojatno uglavnom nisu homoseksualci, ali svejedno se javljaju goleme razlike.

Dosta od mene, nema smisla raspravljati s nekim kome je ionako jedini cilj cijelu raspravu pretvoriti u besmislicu, jer je svjestan da nema nikakve argumente.



@twixer

To je aproximacija, s obzirom da je podatak iz VB star dosta godina (davno sam procitao, nemam link). Imam samo podatke drzavnog zavoda za statistiku koji govori da se % razvedenih brakova udvostrucio u zadnjih 10-15g.

To da se 9 od 10 brakova u UK sklapa iz interesa je vrlo interesantan rezultat istrazivanja. Malo je cudno da se takvo istrazivanje nemoze naci na internetu.

Drugo pitanje je bilo: Na cemu se bazira tvoj zakljucak da su Hrvati moralno izopaceniji od Britanaca?

To ce ti biti lakse naci na netu jer postoje organizacije koje propagiraju teorije kako su odredjene etnicke i rasne grupe moralno izopacenije od drugih. Npr. Nacisti, Al-Qaeda, KKK,…

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close