Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
THNK 185,00 185,00 185,00 185,00 170,00 199,00 19 3.515,00 2,78%
dionicar 3.5.2019.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

uglavnom se slazem sa Vama g. DATA. poceo sam ulaz u tehniku u 9.mj prosle godine.. nije da imam milijunske iznose ko spomenuti g. Bojan ali imam. ;) samo se nadam da ne bude neka “HR prevara” sa time :))

dionicar 3.5.2019.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

g. DATA taj clanak je vec bio tu objavljen.. i to je jedan od razloga zasto sam se odlucio na rizik…

mirkosl 30.11.2017.
Srednji krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
80%

DATA

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/kinezi-postali-vecinski-vlasnici-tehnike-355312 [poslovni.hr]

Nije mi jasno kako većinski vlasnici pa kupili su samo 20 %
Da bi postali vecinski vlasnici sto Kinezi i obavezno rade kad preuzmu firmu trebat ce kupit jos dionica tko ce im prodat i po kojoj cijeni ne znam moje nece otici jeftino…
Kinezi ce htjeti vecinski dio i platit masno onih par dionica sto ce im na kraju falit …

Nisam pravnik, ali čini mi se da se u predstečajnoj nagodbi dugovi mogu pretvarati u vlasnički udio, a mislim da je bilo dosta vjerovnika voljnih prepustiti dugove za određenu naknadu. Tako da mogu oni dogurati preko 50 % bez malih dioničara, a onda postoje razne metode driblanja kako izvući vrijednost iz firme ako je ima (očito ima, inače se ne bi zajebavali). Također, ako se stekne preko 25% udjela preko predstečajne nagodbe, nema obaveze ponude za preuzimanje.

Uglavnom, da ne ispadne sad tu kenjam drugima jer će oni zaradit, a ja popušit, ja sam svoj gubitak podnio sportski, a vama želim svu sreću u budućnosti. Ali količina muljaže koja se već dogodila oko ove firme je puno prevelika za moj ukus.

Zadnja izmjena: mirkosl (12.7.2019. 12:09)
MSILVESTAR 15.6.2012.
Srednji krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
25%

DATA

Njzanimljivije je da vecina nema dionice Tehnike jer su je kupci konstantno izbjegavali a buregdjije pljucali 90% dionica je zavrsilo kod drugorangiranog vecinskog HORVAČIĆ BOJANA …svi su gledali kako top kupuje mjesecima a nisu sebi sjetili kupiti koju dionicu
nitko nije htio Tehniku ni na 30 ni na 120 kuna sada su dionice u sigurnim rukama i mogo bi se kladit da g Bojan skuplja za kineze…eto placite sad mocan vlasnik je usao u dionicu mislim da govora o stecajima vise nema …
preuzimanje i ulazak Kineza na trziste EU ovo ce im biti jedna od glavnih firmi…
PS dok ste me pljucali i davali jedinice ja sam jeftino dokupljivao sad cemo vidjeti tko ce se zadnji smijat…
ja koji imam hrpu Tehnike ili zorangutan i slicni sa nijednom dionicom…

Ako je samo dio ovoga istina ode Tehnika preko 350 kunića idući tjedan a vikend iskoristiti za razmišljanje koliko još dokupiti.
DATA 6.5.2009.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

mirkosl Iznio si zanimljive info ali sumnjam da ce biti ista od toga skupljanja dionica kroz predstecajnu za sada Kinezi imaju 20% a koliko ce imati kada im ako im Bojan prepusti svoje bit ce tu cca 30 % …zivi bili pa vidjeli no zasad Kinezi nisu većinski vlasnici jos ali bi htjeli sigurno postati zato i upitnik pored naslova clanka.
sada kada su usli u Tehniku nastojat ce postat vecinski vlasnik…dobra prilika za podizanje cjene dionice koje u cirkulaciji na ovoj cjeni ima jako malo

Zadnja izmjena: DATA (13.7.2019. 18:04)

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

pjaca 29.12.2018.
Srednji krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

mirkosl

DATA

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/kinezi-postali-vecinski-vlasnici-tehnike-355312 [poslovni.hr]

Nije mi jasno kako većinski vlasnici pa kupili su samo 20 %
Da bi postali vecinski vlasnici sto Kinezi i obavezno rade kad preuzmu firmu trebat ce kupit jos dionica tko ce im prodat i po kojoj cijeni ne znam moje nece otici jeftino…
Kinezi ce htjeti vecinski dio i platit masno onih par dionica sto ce im na kraju falit …

Nisam pravnik, ali čini mi se da se u predstečajnoj nagodbi dugovi mogu pretvarati u vlasnički udio, a mislim da je bilo dosta vjerovnika voljnih prepustiti dugove za određenu naknadu. Tako da mogu oni dogurati preko 50 % bez malih dioničara, a onda postoje razne metode driblanja kako izvući vrijednost iz firme ako je ima (očito ima, inače se ne bi zajebavali). Također, ako se stekne preko 25% udjela preko predstečajne nagodbe, nema obaveze ponude za preuzimanje.

Uglavnom, da ne ispadne sad tu kenjam drugima jer će oni zaradit, a ja popušit, ja sam svoj gubitak podnio sportski, a vama želim svu sreću u budućnosti. Ali količina muljaže koja se već dogodila oko ove firme je puno prevelika za moj ukus.

Ne mogu se dugovi pretvoriti u vlasnički udio ako planom predstečajne nagodbe nije navedeno.
Parica 23.11.2016.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
25%

Zasto nema ponude za preuzimanje????
Pa g. Horvacic i g. Zlopasa su povezani preko zajednickog drustva LTO-ENERGY d.o.o., ocito djeluju zajednicki i presli su prag od 25%????
Nemam THNK niti mi pada na pamet ovo cudo kupovati…zakon se mora postivati…

Rastimo zajedno…

dionicar 3.5.2019.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
11%

tocno, sto znaci da bi dionice trebale rasti…

macro 6.8.2007.
Dugotrajni korisnik
-

Zašto nema ponude?

Zato jer nisu kupljene dionice već ESOP d.o.o. zbog toga se niti ne mijjenja 1-vi u spisku 10 najvećih, kako će i kojim manipulacijama doći do dionica to ćemo još vidjeti, valjda će i HANFA konaćno reči svoje!!!!!!!!

A tko je odlučio prodati ESOP d.o.o. i pod kojim uvjetima to tek treba istražiti, mislim da su napravili grešku u koracima.

Šta će reć postoječi dioničari to jest, dionici ESOP d.o.o.-a???????????????????????????

pjaca 29.12.2018.
Srednji krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
20%

Nakon promjene vlasničke strukture najvažnije pitanje je riješeno tj. da neće biti stečaja. Tu su nekrernine, radnici, know-how, tržište, novi partneri.
Bit će ovdje zanimljivo slijedećih godina.

zvonkac 26.11.2009.
Dugotrajni korisnik
-

Dionici ESOP-a su zadovoljni jer su im isplaćeni udjeli po nominalnoj vrijednosti.

alen 12.1.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

zvonkac

Dionici ESOP-a su zadovoljni jer su im isplaćeni udjeli po nominalnoj vrijednosti.

Odlična cijena.
Uskoro će skupština pa ćemo vidjeti kako će do više od 75%?
Najvjerojatnije dokapitalizacijom.
Kako god, slažem se da će biti zanimljivo, nadam se i isplativo, u ovoj dionici!

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora!
Hvala!

DATA 6.5.2009.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

da su htjeli dokapitalizaciju vec bi ju izveli ….a ne bi se svim sredstvima sluzili da dodju do dionica ..pitanje je zasto su dionice kupovane na ZSE ….vjerovatno zato sto su ih tako jeftinije dobili…mene isto zanima koji postotak zele imati da bi kontrolirali firmu …zato im treba ohoho dionica…da li ih misle ovdje pomalo skupljat

Zadnja izmjena: DATA (18.7.2019. 16:50)

DATA 6.5.2009.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Pravi vuk u janjecem krznu je Interkapital sa 11.256 dionica i 5,94% udjela …
to je novi vlasnik…..bolje receno ne znamo da li iza ovog racuna stoji ista ekipa od Horvacic Bojana“ Kinezi”…posto je vlasnik nepoznat nitko ga ne spominje a dionice ima od nedavno i to vece kolicine zajedno prva tri najveca dionicara imaju 35% dionica
1. TEHNIKA ESOP D.O.O. 37.891 20,00%
2. HORVAČIĆ BOJAN 16.926 8,93%
3. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 11.256 5,94%

Zadnja izmjena: DATA (18.7.2019. 17:53)

dionicar 3.5.2019.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

Interkapital je kupovao dionice za Bojana ;)