Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) The best of prilike svih vremena na ZSE, (ne)iskorišteno, (ne)prežaljeno, …
Pretraživanje
Dionička društva
Ela18 12.6.2017.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
50%

Juka

Da sad kad se gleda ovu cijenu mnogima izgleda skupo i zato je neće kupovati.
I onda ako krene rast nakon slijedecih izvjestaja nekima ce jos biti skuplja nevezano sta ce fundamentalno imati opravdanje za taj rast,zbog psiholoskih barijera mnogima ce biti jako skupa i ubuduce.
Posjedujem adpl i nije nagovor na nista.

Axelrod

Ulaganje je u stvari vrlo jednostavno: "Samo" treba naći firmu ili sektor u kojem će se kroz određeni vremenski rok (2-5g) desiti preokret i koja će uz godišnje povećanje prihoda, generirati i povećavati svoju dobit. Jedna od takvih prilika je bila ADPL…možda još uvijek je, ali je sada cijena puuuno viša..

Da, ali vidis kakve bonuse isplacuju predsjedniku uprave. Meni to izgleda megalomanski, pa kada je Ernt isplatio toliki bonus ikome?
Ela18 12.6.2017.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
100%

Kovacevickin godisnji bonus je 200 dionica.

Juka 8.12.2016.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

Nekome izgleda megalomanski a nekome ne. Zato i jesmo na marketu. Vama nitko ne brani na osnovu ove informacije “kazniti” ili “podrzati” ovu “priču”.

Ela18

Juka

Da sad kad se gleda ovu cijenu mnogima izgleda skupo i zato je neće kupovati.
I onda ako krene rast nakon slijedecih izvjestaja nekima ce jos biti skuplja nevezano sta ce fundamentalno imati opravdanje za taj rast,zbog psiholoskih barijera mnogima ce biti jako skupa i ubuduce.
Posjedujem adpl i nije nagovor na nista.

Axelrod

Ulaganje je u stvari vrlo jednostavno: "Samo" treba naći firmu ili sektor u kojem će se kroz određeni vremenski rok (2-5g) desiti preokret i koja će uz godišnje povećanje prihoda, generirati i povećavati svoju dobit. Jedna od takvih prilika je bila ADPL…možda još uvijek je, ali je sada cijena puuuno viša..

Da, ali vidis kakve bonuse isplacuju predsjedniku uprave. Meni to izgleda megalomanski, pa kada je Ernt isplatio toliki bonus ikome?
Zadnja izmjena: Juka (19.12.2018. 11:56)

TKO VRIJEDI LETI
TKO LETI VRIJEDI
TKO NE LETI NE VRIJEDI

trial 3.3.2015.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Axelrod

Ova tema je malo zamrla, ali prije mi je bila jedna od zanimljivijih koje sam pratio..vječna borba optimista i pesimista :-). Dosta dionica je na ATL ili blizu te razine.. Teško je predvidjeti koje bi mogle donijeti dobre povrate kroz slijedećih 5 god. kao npr. prije turisti koji su donijeli povrat od cca 2000% od ATL, ili ATPL koji trenutno ima povrat od 500% od svog ATL. Koji su još neotkriveni neizbrušeni dijamanti na zse koji će zasjati kroz koju godinu…Ima li tko kakvih ideja? :-)

I G H

Zadnja izmjena: trial (19.12.2018. 17:57)
migra 16.6.2010.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Axelrod

Ova tema je malo zamrla, ali prije mi je bila jedna od zanimljivijih koje sam pratio..vječna borba optimista i pesimista :-). Dosta dionica je na ATL ili blizu te razine.. Teško je predvidjeti koje bi mogle donijeti dobre povrate kroz slijedećih 5 god. kao npr. prije turisti koji su donijeli povrat od cca 2000% od ATL, ili ATPL koji trenutno ima povrat od 500% od svog ATL. Koji su još neotkriveni neizbrušeni dijamanti na zse koji će zasjati kroz koju godinu…Ima li tko kakvih ideja? :-)

krajem godine se nameće samo po sebi neki rezime svega pa i najboljih (ne)iskorištenih prilika.
još par dana iako male su šanse da nešto značajno može uskočiti.
pozivam sve da doprinesu sa podsjetnicima koji su bili među najboljim prilikama,sa najboljim prinosima ove godine.
ovo s moje strane za početak:
HUPZ
ZB
PVCM za kojeg imamo zadnju cijenu samo sa otc marketa ali držim da je to dovoljno relevantno?
posebice u svjetlu isplačene divke od 35% na zadnju ciijenu prije delistinga?
HMST iako tu treba pričekati jer bi moglo uskoro biti promjene.
PODR
tko želi neka nadopuni niz…

THNK iako u downtrendu na višegodišnjoj skali godinu završava pri ovogodišnjoj početnoj cijeni sa koje se je pružila prilika sa 130 na 240 u mjesec dana anualizirani prinos oko 1000%(tisuću)
sa 40 na 140 na 3 mjeseca anualizirani prinos oko 1000%( tisuću)
tu će se naravno opet neki naći….
kada bi se samo pohvalili sa svojim nekim prinosom iz te kategorije ako već ne sa očekivanjem ili prognozom?
to smo da čekamo i da se nadamo da će doći taj dan.
ako ne,sloboda izbora je zakon + srećom nismo svi ovdje da tražimo u drugima krivce za vlastite odluke investicijske,NEinvesticijske i da tražimo dlaku u jajetu na anualiziranim prinosima koji se mjere na skali u tisućama %.
tako je to na marketu gdje se ostvaruju prinosi kakvi se ostvaruju,nema oprosta za…
možda bi anualizirani prinosi koji se mjere na skali u desecima tisuća % bili zadovoljavajući???
osobno nisam baš toliki optimista
uostalom oni koji ne kupuju,što veći prinos njima je teže podnošljivo?
možda i griješim,nebi bilo…

Zadnja izmjena: migra (20.12.2018. 13:08)

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfeler...

snajperist 5.12.2014.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

ATPL sell ko kuca…ib. ostaje bez casha..ide se na 1 support 280 kn..sljedeci 220 kn…budemo se prisjetili ovoga ako moderator ne izbrise…

Zadnja izmjena: snajperist (21.12.2018. 9:40)

molim moderatora da otvori temu BEAR MARKET 2019-2020 godina