The best of prilike svih vremena na ZSE, (ne)iskorišteno, (ne)prežaljeno, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska The best of prilike svih vremena na ZSE, (ne)iskorišteno, (ne)prežaljeno, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na zahtjev korisnika migra:

“vječno čitamo o potencijalno “boljim prilikama” o kojima se rijetko tko usudi javno pa ostaju mistificirane a ova je tema prilika da ovjekovječimo ostvarene “bolje prilike” one koje nisu ostale na potencijalno.vodič i podsjetnik na potencijale burzovnog ulaganja.
u nekima smo i sami učestvovali u nekom dijelu ali nije uvijet za učešće u raspravi.
burza (dionice) su rizično ulaganje za one koji žele zaraditi više riskirajući više.
na burzi ne zarađuju svi,ne zarađuju svi jednako.
strpljivi sa dugoročnim horizintom po potrebi imaju veliku stratešku prednost.
na burzi postoje negativni i pozitivni primjeri.
za mene kao optimistu više pozitivnih,praktično sam to i potvrdio da se može zaraditi i kako se to često kasnije konsenzusom pokazalo sa bitno manjim rizikom od početno percipiranog od večine drugih ulagača.na svim ovdje navedenim primjerima se to može sa sigurnošću dokazati čitajući teme pojedinih dionica unazad u vremenu koje je prethodilo ovdje iznesenim primjerima.
sukladno uloženom trudu svatko može sam naći dokaze za to,
izgledno mu i sljedi u nekoj budućnosti velika naplata za uloženo vrijeme,trud,naučeno.
dapače držim da bi to za nove ulagača trebala biti “obavezna lektira”
iskoristiti tuđe pogreške i odlične poteze za vlastitu zaaradu.

potaknut nekim raspravama na drugim temama na kojima su pesimisti za potrebe svoje argumentacije potencirali najnegativnije primjere iz povijesti zse-a činilo mi potrebnim,poželjnim podsjetiti nas “stare” i sve one nove koji pristižu na tržište kapitala na prilike koje su omogućile velike,ogromne,nestvarne prinose pa nećemo pogriješiti ako ih nazovemo i “jackpot”-ovima jer neki nisu bili daleko od toga.
takve prilike su ono ćemu se svi s pravom nadamo,prilikama u kojima smo u nekom dijelu učestvovali.
cilj mi je bio da se na jednom mjestu sabere što veći broj prilika iz prošlosti kako bi prvenstveno novi ulagači dobili praktične dokaze mogućnosti,prilika kakve su se nudile,pri tome ne mislim samo na davne prilke iz vremena prije 2008.(prije krize) već i one realizirane prilike od 2010 prema danas jer ima nemalo zar ne?
da barem pokušamo razbiti taj mit koji se nameće od pesimista o burzi kao mjestu za gubljenje novaca jer moja su iskustva potpuno suprotna,iznadprosječna a sigurno ima i nemalo uspješnijih.

nije cilj ove teme raspravljati o tome dali se ono što se je dogodilo može ponoviti!
postoji više nego dovoljno dokaza da se i ovdje može izreči “nikad ne reci nikad”
jer povijest pa i na burzi se previše puta ponovila čak i nadmašila tako da je tarasprava bezpredmetna.
drugo je pitanje koliki je vremenski okvir u pitanju i koja će to dionica biti.
svaka dionica ima svoju temu pa…

svatko neka po želji iz glave navede,nabaci primjere kojih se sjeća,naravno da osobna participacija nije uvijet.
kod navođenja primjera ATL i ATH neka bude u to uračunata kupnja prodaje neka reprezentativne,solidne količine od min par desetaka tisuća kn.

lista je duga ali od kuda početi?

moja osobno najneprežaljenija svih vremena je atpl,koju sam imao namjeru kupiti ali me je liparenje na bidu “koštalo”da na kraju nisam uopće ušao,ali i neiskustvo naravno.
i “sveta krava” nedodirljivo božanstvo tog vremena PLVA
bila je to moja rookie year kraj 2003 cijena 25 kn ako se ne varam ATH je bio oko 3600 krajem 2007
što na 1 uloženu kn je davalo prinos 144 kn ili 14.400% na 4 godine angažiranog kapitala.
neka bolje upućeni iznesu točne brojeve za ATL i ATH te izračun.

nastavite niz….”

Suricata suricatta

Bravo za migru i odličnu ideju za novu temu ,te za vjeku za odličan uvod 🙂


Bravo za migru i odličnu ideju za novu temu ,te za vjeku za odličan uvod 🙂

drago mi je da vam se sviđa i da nisam jedini koji drži da postoji opravdani motiv i potencijal za ovu temu,ideju koja mi se motala po glavi duže vrijeme a realizacija je došla u ovo nezgodno vrijeme kada smo svi u gužvi radi objave FI 4Q ali biti će vremena više da ju izvadimo na površinu…..
u planu mi je sastaviti tablicu u exelu i napraviti rang listu najboljih ostvarenih prilika koja bi se povremeno ažurirala sa svježim nadopunama.
pozvani su svi da daju svoj doprinos ako žele.
hvala svima unaprijed koji će uložiti svoje vrijeme i trud u bilo kojem obliku.
makar i kroz davanja ideja i sugestija,podsjetnika na zaboravljene primjere vrijedne arhiviranja po vlastitim mjerilima.
kada ih jednom evidentiramo barem ugrubo i to će biti korak naprijed prema cilju,preciznom izračunu i svrstavanje u točan vremenski okvir.
kad stignete raspalite a posebne zahvale za točne izračune i vremenske okvire ako ih netko ima,zna ili će izvaditi.
kao mala nadoknada i satisfakcija u tablicu će biti unesen i zvor podataka (nick)
pa eto prilike za promociju :-))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dragi dečki, doista velika pohvala za iskazanu kreativnost i želju da na jedan životan način prezentirate dinamičnost i mogućnosti događanja na burzi.Uvjeren sam da će ova tema zaživjeti i biti odlično prihvaćena od većine forumaša, a o čemu će većina nas imati što reći.
😃

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Turizam od 2009-2010 do danas. Neponovljivo. Nisam bio fokusiran. Patio sam od nemogućnosti objektivnog sagledavanja situacije. Bio sam zadojen stereotipima, hrvatskim pesimizmom, jalom… Užas. Ne ponovilo se.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A misliš na ATPL…. Prebrzo čitam….

Moja najvece prilike su korf i vlho, danas spojene u rivp. Ulaz u korf za vrijeme govora o delistiranju na 30-tak kuna, izlaz za manje og godinu dana na 57kn, a ostalo je povijest. Danas korf vrijedi 10x više.

Meni tema baš i nije zanimljiva, jer je previše fokusirana
na prošlost i rekao bih naknadnu pamet od koje nema
koristi. Odlična je za mentalitet kuknjave i samosažaljenja.

Stupanj znanja prosječnog Hrvata o dionicama i burzi…
nije daleko od nule i još kada ga se emocionalno optereti
sa propuštenim i neprežaljenim prilika to nije baš nešto.

FNVC kupljen na prosjecno 130kn i neizlazenje na 300+kn nakon samo nekoliko mjeseci kasnije, nego ocekivanje da ce biti 500. Ah.
Danas umjesto da sam zaradio cca 200% imam minus od 50% (dokupljivanjem). 🙁

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

samo ću jedan vlastiti primjer navesti. imao sam 3300 korf-a kupljenog na 20 kn i prodanog po 60 i 90. to bi sad vrijedilo negdje oko 1,7 mkn. ne znam kako kome ali meni je to stvarno veliki novac. slrs, arnt, miva, belišće i td. i td…. to ne trebam pominjati. sve u svemu promašaji prerane prodaje debelo prelaze sve moje gubitke zajedno. jedina bankrotirana dionica do sada mi je mbtn koju nisam ni kupio već naslijedio. bez obzira što sam juče opet oborio vlastiti ath ostaje mi nekako gorak okus u ustima radi ovih preranih izlazaka.

who dares, wins


Meni tema baš i nije zanimljiva, jer je previše fokusirana
na prošlost i rekao bih naknadnu pamet od koje nema
koristi. Odlična je za mentalitet kuknjave i samosažaljenja.

Stupanj znanja prosječnog Hrvata o dionicama i burzi…
nije daleko od nule i još kada ga se emocionalno optereti
sa propuštenim i neprežaljenim prilika to nije baš nešto.

slažem se, promašena tema…

Ignore: KressoM, delux

Poštovani Verdi, upravo ste mi Vi sugerirali da kupim KORF. 24. ožujka 2009. sjećam se ko jučer
2000 komada, prosječna cijena 24 kune. Hvala Vam…
Ali …..što sam učinila??
preplašila se raznih dobrodušnih savjeta, naslušala se svega, prodala na 40 i nikad se ne vratila….
ostalo povijest
za te novce kupila ATPL i ULPL koji su počeli padati
stalno me boli.
Migra hvala za temu

beti

a možemo li onda dobiti temu i za očite vlakiće?

tipa građevina 1. mj. 2017?

inače jako likvidne dionice i danas 😀

slijedi nam precesija

samo jednu stvar nisam napisao u uvodnom postu kojm se otvara ova tema a dvoumio sam se,nisam htio u startu da se stekne krivi dojam,da ispadne da sam zauzeo anti stav,ograničavanje rasprave,nešto slično a što mi nije nikako namjera već baš suprotno.
(btw temu koju nisam mogao otvoriti sam radi nepoznatih teh problema pa sam moderatora zamolio da to napravi umjesto mene)
a ta stvar je sljedeća:
nije ova tema zamišljena s moje strane kao nešto gdje bi raspravljali oni koji ne vide smisao i za njezinom potrebom, već za one koju shvačaju razloge,potrebu,opravdanost motiva…
a on je u mojem uvodnom postu jasno nazačen:

…”potaknut nekim raspravama na drugim temama na kojima su pesimisti za potrebe svoje argumentacije potencirali najnegativnije primjere iz povijesti zse-a činilo mi potrebnim,poželjnim podsjetiti nas “stare” i sve one nove koji pristižu na tržište kapitala na prilike koje su omogućile velike,ogromne,nestvarne prinose pa nećemo pogriješiti ako ih nazovemo i “jackpot”-ovima jer neki nisu bili daleko od toga.”…

ovo je samo početak a uskoro će ova tema dobiti svoj “plastični prikaz” svrshihodnosti
pa će biti manje razloga za razmišljane o suvišnosti,nepotrebnosti,gubljenju vremena….
samo malo strpljivosti i sve će izaći na dobro.
dajte nama i sebi šansu jer ne košta ništa zar ne?
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close