Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka The Banker proglasio Vujčića najboljim europskim i svjetskim guvernerom u 2018.
Pretraživanje
Dionička društva
Ugledni mjesečnik The Banker dodijelio je guverneru Hrvatske narodne banke (HNB) Borisu Vujčiću dva priznanja za 2018. godinu - za najboljega europskog guvernera i najboljega centralnog bankara u globalnim razmjerima, priopćeno je u četvrtak iz HNB-a.
is123456 5.10.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
83%

sva sreća pa mi imamo memoriju ko zlatna ribica od 15 sekundi

mi smo ipak zemlja slučaj

Kirin 9.12.2011.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
75%

The Bankster? Koliko je to koštalo?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

apatero 27.4.2011.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
80%

………ha ha ha ha ha ha …….

Revachevic 4.11.2017.
Korisnik s iskustvom
80%

Koja tragedija…

DonJuan 15.5.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Dobar prosjek ocjena
80%

"Iznimno sam počašćen; veliko je to priznanje za Hrvatsku narodnu banku i mene osobno. Ova nas nagrada dodatno motivira da nastavimo raditi na našim ciljevima - stabilnosti cijena i tečaja, kako bi svaki građanin RH sa sigurnošću znao da ono što posjeduje ili će tek zaraditi neće izgubiti vrijednost. Mislimo i na hrvatske tvrtke i sigurnost njihovog financijskog poslovanja i mogućnosti financiranja. Nastavit ćemo nadzirati banke u cilju održavanja financijske stabilnosti, kao i unaprjeđivati prava potrošača i njihovu informiranost", kazao je Vujčić u povodu dobivanja nagrade časopisa The Banker.

Nevjerojatno. Guverner posreduje pri dovodjenju vulture fonda koji Agrokoru nametne kamatarski i ucjenjivački roll-up kredit, čime sistemski rizik uopće nije smanjen već je samo odgođen (ne zaboravimo da je guverner i predsjedavajući Vijeca za financijsku stabilnost)?!

Time se direktno radi protiv interesa RH i financijskog sustava jer se nije djelovalo na smanjenje sistemskog rizika. Iako je uloga vijeca savjetodavna, ovakvo postupanje guvernera je u najmanju ruku skandalozno i za javnu je osudu, a kamoli za bilo kakvu nagradu?!

http://www.vfs.hr/h-o-vijecu.html [vfs.hr]

Ledica 13.6.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
50%

DonJuan

"Iznimno sam počašćen; veliko je to priznanje za Hrvatsku narodnu banku i mene osobno. Ova nas nagrada dodatno motivira da nastavimo raditi na našim ciljevima - stabilnosti cijena i tečaja, kako bi svaki građanin RH sa sigurnošću znao da ono što posjeduje ili će tek zaraditi neće izgubiti vrijednost. Mislimo i na hrvatske tvrtke i sigurnost njihovog financijskog poslovanja i mogućnosti financiranja. Nastavit ćemo nadzirati banke u cilju održavanja financijske stabilnosti, kao i unaprjeđivati prava potrošača i njihovu informiranost", kazao je Vujčić u povodu dobivanja nagrade časopisa The Banker.

Nevjerojatno. Guverner posreduje pri dovodjenju vulture fonda koji Agrokoru nametne kamatarski i ucjenjivački roll-up kredit, čime sistemski rizik uopće nije smanjen već je samo odgođen (ne zaboravimo da je guverner i predsjedavajući Vijeca za financijsku stabilnost)?!

Time se direktno radi protiv interesa RH i financijskog sustava jer se nije djelovalo na smanjenje sistemskog rizika. Iako je uloga vijeca savjetodavna, ovakvo postupanje guvernera je u najmanju ruku skandalozno i za javnu je osudu, a kamoli za bilo kakvu nagradu?!

http://www.vfs.hr/h-o-vijecu.html [vfs.hr]

Pa i nije tako nevjerojatno kad znamo da je osim Knighthead fonda u priči oko Agrokora sudjelovalo još nekoliko američkih banaka i fondova.
Dovoljno za lobiranje.
A za tu daleku , egzotičnu državicu sa puno dobrohotnih ljudi , dovoljna je i usmena predaja nekolicine njih koji su je nakratko posjetili i dobro se okoristili.
zvonkac 26.11.2009.
Dugotrajni korisnik
66%

Ista fora kao i sa adventom, platiš i proglase te najboljim, pa kaj znaju o bankarstvu nijemci i ostali.

purCo 9.2.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
100%

nismo ga mi proglasili, nego oni, zar to ne govori dovoljno