Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Do sada smo razne analize grafova dionica postali po različitim temama pa zbog toga otvaram novu temu u tu svrhu. Nadam se da će moderator podržati inicijativu a od forumaša očekujem zanimljive analize i argumentiranu raspravu.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Evo par grafića za sljedeći tjedan i moje viđenje situacija na nekim dionicama. Biti ću vrlo zahvalan ukoliko se i ostali priključe raspravi pa da svi zajedno nešto naučimo.

DDJH – Smatram da primarni up-trend ne bi smio doći u pitanje ali trenutno ga ne bi volio imati u portfelju. Sekundarni down-trend mogao bi spustiti cijenu bliže 200 kn. Probijanje cijene od 300 kn (blow off) je bio odličan trigger za prodaju.

INA – Čini se da je kraj korekciji na INI. Probijanje prema gore linije sekundarnog down-trenda, zaokretanje MACD linije i izlazak RSI indeksa iz preprodanog područja dobri su pokazatelji za kupnju INA-e.

ADRS – Ja bi sa kupnjom još pričekao dan, dva ali sve se čini da je i na Adrisu korekcija pri kraju.

BLJE – Glavni trend rasta traje već dobre dvije godine. Cijena je trenutno na samoj resistance liniji a može se primijetiti i bullish klin uzorak, te smatram da bi vrlo skoro trebala cijena izletjeti iz klina bliže 350 kn.

JDOS – Nakon više od mjesec dana trgovine, evo i prvih grafova za Jadransko osiguranje. Cijena je dotaknula donju boolingerovu liniju i nakon trostruke Doji svijeće nadam se da ćemo sljedeći tjedan konačno dobiti potvrdu promjene trenda bullish engulfing-om.

ELKA – Resistance linija na 150 kn čini se neprobojnom. Klinasti bullish uzorak te pad volumena, plus povoljno stanje pomoćnih indikatora daje naslutiti skoro izbacivanje cijene prema 160 kn.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju.

DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje.

No respect


Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju. DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje.

Nemam sada vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako gledam grafove.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


SLK: ” Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju. DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje. ” Nemam sada vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako gledam grafove.

Pusti TA imaš stvarno važnijeg i pametnijeg posla…
[smiley2][smiley2][smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


quark: ”
” Nemam sada
vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako
gledam grafove. ”

Pusti TA imaš stvarno važnijeg i pametnijeg posla…
[smiley2][smiley2][smiley2]

Ma pusti komada kada je novac u pitanju,ako dionice rastu biti će komada,ako padaju,ode komad….. šala….

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Sve pohvale na otvaranju teme Quark.

Za sve one koji bas nisu upoznati s tehnickom analizom, u attachu se nalaze neki osnovni pojmovi i pojasnjena.
Mozda nekome pomogne. Duza (engleska verzija) je u pripremi

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Super tema. Baš sam unazad par tjedana i sam se počeo zanimat oko TA. Hvala slazicu na pdf-u.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Je li Quark , možda bi bilo bolje da si nazvao temu BRA analiza?[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@quark

zanima me što misliš koliki je utjecaj imala korekcija na trendove? Baš si malo analiziram neke dionice i ne mogu se nikako oteti dojmu da je dosta trendova prekinuto korekcijom, a s obzirom na to da se korekcija cijelog tržišta ne događa svaki dan treba li ju uzeti pod normalno ili [smiley5]?

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Je li Quark , možda bi bilo bolje da si nazvao temu BRA analiza?[smiley2]

Otvorio sam temu da napišeš nešto pametno a ne da je zagađuješ svojim glupostima. Napiši rađe da li se slažeš ili ne da će se na DDJH formirati support nešto iznad 200 kn a ne ovako.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

gledam (i ne čudi me) da se ovdje sprdate sa TA, oprosti Quark, ali to nije posao za ljude koji nemaju vremena..ako je posao.
ipak, interes je iznenađujuće velik, sudeći po količini downloada-a u tako kratko vrijeme..
pridružio bih se pitanju (SLK) oko odabira ..Chalkin Money Flow-pitam se koliko ljudi ima blage veze što je to ?

za RSI su neki čuli,a mogli su nedavno pročitati na 21 u HAAB analizi da je INA u petak izašla iz oversold područja..

evo i malo TA za HINU (LSE) pa analizirajte..lijepo se odbila iz oversold područja (normalna reakcija na prenagli pad), ali je još uvijek u donjem dijelu downtrend kanala, i ne vidim još (a možda se varam) zašto bi se trend okrenuo..

još nešto (možda nebitno) ali indikativno-moji grafovii (equivolume + RSI (12) i MACD (26,12) izgledaju malo manje optimistično (program WSA, podaci sa 1.gen) od abacusovih..

New Report

Close