Tema: Tehnička Analiza - grafovi, savjeti i analize
quark quark 6.4.2006.
Ocjena
poruke -
16.6.2007 20:20

Do sada smo razne analize grafova dionica postali po različitim temama pa zbog toga otvaram novu temu u tu svrhu. Nadam se da će moderator podržati inicijativu a od forumaša očekujem zanimljive analize i argumentiranu raspravu.

Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run!
Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

quark quark 6.4.2006.
Ocjena
poruke -
16.6.2007 20:24

Evo par grafića za sljedeći tjedan i moje viđenje situacija na nekim dionicama. Biti ću vrlo zahvalan ukoliko se i ostali priključe raspravi pa da svi zajedno nešto naučimo.

DDJH – Smatram da primarni up-trend ne bi smio doći u pitanje ali trenutno ga ne bi volio imati u portfelju. Sekundarni down-trend mogao bi spustiti cijenu bliže 200 kn. Probijanje cijene od 300 kn (blow off) je bio odličan trigger za prodaju.

INA – Čini se da je kraj korekciji na INI. Probijanje prema gore linije sekundarnog down-trenda, zaokretanje MACD linije i izlazak RSI indeksa iz preprodanog područja dobri su pokazatelji za kupnju INA-e.

ADRS – Ja bi sa kupnjom još pričekao dan, dva ali sve se čini da je i na Adrisu korekcija pri kraju.

BLJE – Glavni trend rasta traje već dobre dvije godine. Cijena je trenutno na samoj resistance liniji a može se primijetiti i bullish klin uzorak, te smatram da bi vrlo skoro trebala cijena izletjeti iz klina bliže 350 kn.

JDOS – Nakon više od mjesec dana trgovine, evo i prvih grafova za Jadransko osiguranje. Cijena je dotaknula donju boolingerovu liniju i nakon trostruke Doji svijeće nadam se da ćemo sljedeći tjedan konačno dobiti potvrdu promjene trenda bullish engulfing-om.

ELKA – Resistance linija na 150 kn čini se neprobojnom. Klinasti bullish uzorak te pad volumena, plus povoljno stanje pomoćnih indikatora daje naslutiti skoro izbacivanje cijene prema 160 kn.

Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

SLK SLK 1.9.2006.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke -
16.6.2007 20:26

Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju.

DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje.

No respect

quark quark 6.4.2006.
Ocjena
poruke -
16.6.2007 20:33

SLK

Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju. DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje.

Nemam sada vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako gledam grafove.

davids davids 27.3.2007.
Ocjena
poruke -
16.6.2007 20:38

quark

SLK: “ Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju. DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje. ” Nemam sada vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako gledam grafove.

Pusti TA imaš stvarno važnijeg i pametnijeg posla…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

lovac lovac 1.3.2007.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke -
16.6.2007 20:49

davids

quark: “
” Nemam sada
vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako
gledam grafove. "

Pusti TA imaš stvarno važnijeg i pametnijeg posla…

Ma pusti komada kada je novac u pitanju,ako dionice rastu biti će komada,ako padaju,ode komad….. šala….

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

slazic slazic 6.7.2006.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke -
16.6.2007 22:35

Sve pohvale na otvaranju teme Quark.

Za sve one koji bas nisu upoznati s tehnickom analizom, u attachu se nalaze neki osnovni pojmovi i pojasnjena.
Mozda nekome pomogne. Duza (engleska verzija) je u pripremi

Dokumenti u privitku

1. Tehnicka analiza.pdf
  2. TA-Primjeri.pdf

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

lula lula 9.2.2007.
Ocjena
poruke -
16.6.2007 22:58

Super tema. Baš sam unazad par tjedana i sam se počeo zanimat oko TA. Hvala slazicu na pdf-u.

you think your special you do, i can see it in your eyes

plavi plavi 28.2.2006.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke -
16.6.2007 23:57

Je li Quark , možda bi bilo bolje da si nazvao temu BRA analiza?

POUČAK br.3:
“Isplati se kupovati dionice s očekivanim rastom na kojima investitori u budučnosti mogu graditi kule u zraku.Ključ uspjeha je biti tamo nekoliko mjeseci prije neke informacije,objave..”

Vergilije Vergilije 13.4.2007.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke -
17.6.2007 0:08

@quark

zanima me što misliš koliki je utjecaj imala korekcija na trendove? Baš si malo analiziram neke dionice i ne mogu se nikako oteti dojmu da je dosta trendova prekinuto korekcijom, a s obzirom na to da se korekcija cijelog tržišta ne događa svaki dan treba li ju uzeti pod normalno ili ?

When speculation has done its worst, two and two still make four.

quark quark 6.4.2006.
Ocjena
poruke -
17.6.2007 1:13

plavi

Je li Quark , možda bi bilo bolje da si nazvao temu BRA analiza?

Otvorio sam temu da napišeš nešto pametno a ne da je zagađuješ svojim glupostima. Napiši rađe da li se slažeš ili ne da će se na DDJH formirati support nešto iznad 200 kn a ne ovako.

mazda mazda 9.2.2006.
Ocjena
poruke -
17.6.2007 1:23

gledam (i ne čudi me) da se ovdje sprdate sa TA, oprosti Quark, ali to nije posao za ljude koji nemaju vremena..ako je posao.
ipak, interes je iznenađujuće velik, sudeći po količini downloada-a u tako kratko vrijeme..
pridružio bih se pitanju (SLK) oko odabira ..Chalkin Money Flow-pitam se koliko ljudi ima blage veze što je to ?

za RSI su neki čuli,a mogli su nedavno pročitati na 21 u HAAB analizi da je INA u petak izašla iz oversold područja..

mazda mazda 9.2.2006.
Ocjena
poruke -
17.6.2007 1:38

evo i malo TA za HINU (LSE) pa analizirajte..lijepo se odbila iz oversold područja (normalna reakcija na prenagli pad), ali je još uvijek u donjem dijelu downtrend kanala, i ne vidim još (a možda se varam) zašto bi se trend okrenuo..

Dokumenti u privitku

1. ScreenHunter_53.jpg
mazda mazda 9.2.2006.
Ocjena
poruke -
17.6.2007 2:12

još nešto (možda nebitno) ali indikativno-moji grafovii (equivolume + RSI (12) i MACD (26,12) izgledaju malo manje optimistično (program WSA, podaci sa 1.gen) od abacusovih..

Dokumenti u privitku

1. ScreenHunter_54.jpg
quark quark 6.4.2006.
Ocjena
poruke -
17.6.2007 3:18

@mazda

burza mi je još uvijek hobi a nadam se da će jednog dana biti i posao. Nema te TA zbog koje bih subotu navečer proveo za komjuterom. Kada više neću biti zadovoljan svojom sposobnošću donošenja odluka otvorit ću account na Forexu i pretplatiti se na neki isprobani robot za koji vjerujem da će puno bolje odlučivati od mene.

@SLK

Trend is my friend pa prema tome najviše pažnje treba posvetiti trendu u kombinaciji sa volumenom. Pritom treba razlikovati glavni (primarni) trend i sporedne (poprečne, sekundarne) trendove. Ne volim popušiti zaradu na poprečnim trendovima pa pokušavam na vrijeme rezati pozicije. Pomoćni indikatori se sa razlogom zovu pomoćni pa ih tako i treba korisniti. Od indikatora preferiram (po važnosti):

MACD - detektiranje promjene trenda i buy sell signala.
RSI - jedan od najdražih indikatora. Oscilator za praćenje prekupljenosti, preprodanosti neke dionice.
OBV - praćenje akumulacije, distribucije
Slow Stochastic - koristim ga slično kao i MACD, samo što je Slow S. brži od MACD pa je dobar i za kratke buy/sell signale.

Od ostalih indikatora često koristim TRIX. Zgodan je za praćenje dužih trendova. CMF je ok za praćenje pritiska na kupnju ili prodaju a zgodan je iz razloga što ne ovisi o tome da li je trend rastući ili padajući pošto za izračun nije bitna cijena nego razlika zaključne cijene u odnosu na minimalnu i maxsimalnu cijenu u periodu (danu)…itd. Sve ovisi o raspoloženju.

quark quark 6.4.2006.
Ocjena
poruke -
17.6.2007 3:28

Vergilije

@quark zanima me što misliš koliki je utjecaj imala korekcija na trendove? Baš si malo analiziram neke dionice i ne mogu se nikako oteti dojmu da je dosta trendova prekinuto korekcijom, a s obzirom na to da se korekcija cijelog tržišta ne događa svaki dan treba li ju uzeti pod normalno ili ?

Definitivno je korekcija prekinula dosta pozitivnih trendova. Nadam se da će sve ostati u okvirima korekcije i da na većini dionica glavni bullish trendovi neće doći pod upitnik kao npr. pred dvije godine na Adrisu. Šteta što smo na Adrisu imali split pa ne možemo iscrtati graf za malo duže razdolje. Možda mazda to može napraviti u nekom svom alatu. Ja se još uvijek zadovoljavam TA na www.abacus-brokeri.hr ili www.to-one.com

magix magix 28.2.2006.
Ocjena
poruke -
17.6.2007 11:14

@quark

nadodao bih još i ADX kao i ROC, dosta su precizni za tajming ulaska (naravno i dalje su samo pomoćni indikatori)

p.s. uploadati ću graf adrs-a zadnjih godinu dana (malo zaštekao u vezi podataka za zadnjih mjesec dana pa kada popunim rupe graf ide gore) software mi preračuna promjene nastale splitom

Never argue with an idiot, he'll take you down to his level and beat you with experience…..

KuciloOro KuciloOro 18.8.2006.
Ocjena
poruke -
17.6.2007 11:34

Evo jedan lijepi graf, kao prilog temi. Ovako izgleda prilika za kupnju ( samo kao primjer početnicima )

Dokumenti u privitku

1. Bzjk-TA.png

Benjamin Graham: “Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili.”
MPT: “Prodali su naše snove Judini sinovi………”

Ocjena
poruke -
17.6.2007 11:39

Evo jedne koje će izgleda još padati

Dokumenti u privitku

1. Ingr-TA-15.06..png

Benjamin Graham: “Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili.”

Ocjena
poruke -
17.6.2007 11:40

I za kraj evo jedne koja odbija pasti ( isto za početnike ). Toliko od mene kao doprinos temi koju je otvorio bljedoliki kolega.

Dokumenti u privitku

1. Hdel-TA-15.06..png