Tedeschi: Mi smo dokazali da se može ulagati u Hrvatskoj

Naslovnica Forum Komentari članaka Tedeschi: Mi smo dokazali da se može ulagati u Hrvatskoj

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

bitno se smanjili kriminal i korupcija ovo je doista do kraja bezobrazno, i to od čovjeka koji svako malo daje diskretne signale da je privatni prijatelj s premijerom, koji svim svojim privatnim prijateljima daje poseban tretman.

u medijima se vidi da 10 od 16 milijuna eura čini kredit ebrd. kako će “obični” hrvatski poduzetnik dobiti kredit ebrd, a da nije prije razvio globalni biznis lifranja žvaka? koliko bi radnih mjesta otvorili “obični” poduzetnici da mogu uložiti 16 mlijuna eura? stotine.

kad vidi da nikom ne ide osim njemu, tedeschi bi morao pomisliti da nešto nije u redu, ali pravi se lud i sramno agitira za uništavače hrvatske ekonomije.

da se razumijemo, podržavam svaku investiciju, ali tvrtka veličine atlantica trebala bi investirati 20-30 puta više, a ovo je razina investicije za jednog osrednjeg hrvatskoj poduzetnika, a takav ne može ni sanjati o investiciji u ovako ekstremno nepovoljnim uvjetima. tedeschi bi se trebao sramiti da ovako užasno stanje podržava.

@osi, najlakse je biti kritican sa dinstance i analizirat svaku izgovorenu rijec. Medjutim, Atlatic uredno financira kredit od cca. 300 mio. €, kojeg je podigao zbog kupovine Kolinske, osim toga ulozio je ogromna sredstva, da bi se pozicionirao na rusko trziste. Napravio je novu tvornicu u N. Gradisci i kupio Foodland. Da bi profesionilirao, repozicionirao i ojacao Foodland, potrebna su mu ulaganja od najmanje 10 mio. €. Znaci Tedeschi investira, samo na nasu zalost mnoge investicije su u Sloveniji, Srbiji i drugim zemljama. Sto se zvakacih tice, Bill Gates je poceo u garazi i fingirao papire da bi dobio prvi kredit od pedeset tisuca US$. O prvim novcima Teda Turnera ili Donalda Trumpa da i ne govorim. Znaci, pred Tedschijem, objektivno gledano, treba skinuti kapu do poda. U ovim uvjetima i ovakvom nakaradnom okruzenju, imati pet tisuca uposlenih i redovito isplacivati place, nije mala stvar.

viewer, upadate sam sebi u usta. ja sam rekao da pozdravljam svaku investiciju, ali da zamjeram tedeschiju što hvali naše okruženje – a vi sami kažete da tedeschi najviše investira u inozemstvu! pa upravo mu to ja zamjeram! ne to što investira u inozemstvu, nego što priča “kako se kod nas može”, a ne može ne on sam. ta tvornica je kap u moru u odnosu na veličinu atlantica.

zato mu ne treba skinuti kapu nego raći da se srami što ovakvo stanje hvali, očito iz politikantskih pobuda. on bi prvi trebao reći što je to katastrofalno loše u hrvatskoj što tjera i jednu od najvećih tvrtki da investira poglavito u inozemstvu. a on je odabrao politički oportunizam.

Kod g. Tedeschija se vec odavno zna, gdje je on “politicki doma” ali to ga ne sprijecava praviti business, neovisno tko formira Vladu u Hrvata. Nije istina da g. Tedeschi ne investira u Hrvatsku. Pa zar nije kupio Kalnicke vode od Badela, zar nije repozicionirao Cedevitu i napravio produkt-paletu oko tog branda?! G. Tedeschi je momentalno regionalni igrac, tako se i ponasa. Da sam na njegovom mjestu i ja bih se tako ponasao: nikada sva jaja u istu kosaru staviti i uvijek gledati dalje od ruba vlastitog tanjura!

opet, nemojte izvrtati moje riječi – ja nisam rekao da ne investira, nego da investira u hrvatskoj jako malo u odnosu na veličinu tvrtke kojoj je vlasnik, te da je teška demagogija govoriti kako je kod nas eto dobro i “može se”.

cedevita vam nije baš primjer za pohvalu. neki pametni marketingaši su napravili spekatakularan uspjeh šireći raspon pakovanja i izlazeći na horeca tržišta, ali tu je priči očito kraj – u tehničko-tehnološkom dijelu nisu učinili baš ništa, nula. taj nekad briljantan proizvod vapi za osuvremenjenim formulama, osvježenjem. u prehrambenoj industriji su jako rijetki evergreen proizvodi, čak i coca-colom dominira nova zero formula – osim u africi i na balkanu – a većina prehrambenih divova nema nijedan brand star 10 godina a da nije osuvremenjen, pa i nekoliko puta. osuvremenjen u recepturi, ne u pakovanju.

nisam čuo da je atlantic uložio jednu kunu u neki razvojni centar. možda je kupnja tuđih starih brandova dobra za balkansko tržište, vrijeme će pokazati, no što se tiče jaja u košari, rekao bih da gospodin u hrvatskoj drži pola ljuske, a sve ostalo vani, zato mi se ne sviđa njegova demagogija, pomogao bi i sebi i drugima kada bi uputio poštenu kritiku, ili naprosto razjasnio zašto tako malo ulaže u matičnoj državi.

Zahvaljujući “kreativnoj” metodi primjene pozitivnih zakona ovaj Veliki investitor uložio je više od 200 milijuna kuna u kupnju “ljekarničkih licenci”, ali nikako da počne s proizvodnjom lijekova !!!!

Lako je tudjim xxxxxx poceti biznis i sa podrskom razni struktura. Smjesno je kada se nadju nasih strucnjaci pa krenu usporedjivati pocetak nasih bisera bilo to tedeschi, todoric, vlahovic itd…, sa nekim americkim primjerima. To su kompletno dvije razlicite stvari i nema usporedbe.
Tedeschi nazalost previse pametuje i to se zove ego.

Pliva nije znala s Cedevitom, a on zna, ma dajte, na žvakaćim gumama zaradio dok su drugi ratovali, u Italiji bio , joj, joj, ma kako su danas svi ti pepermintaši pametni zahvaljujući taticama, jedino Nadan zahvaljujući mamici

Sigurno je to odlučeno bilo u Pepermintu uz dobru vibru i dj emila a zoki je čagao..[emo_vrtimise]

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close