“Svi koji imaju kredit u eurima u opasnosti su od rasta tečaja”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Svi koji imaju kredit u eurima u opasnosti su od rasta tečaja”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kamata na kunske kredite je u prosjeku 10-15% veća, tak da uzimajući kunski kredit odmah plačaš 10-15% veći anuitet, a sad ići špekulirat jel će i ako će porast euro isto ko i špekulirat jel će past il će kuna porast il će past…


Kamata na kunske kredite je u prosjeku 10-15% veća, tak da uzimajući kunski kredit odmah plačaš 10-15% veći anuitet, a sad ići špekulirat jel će i ako će porast euro isto ko i špekulirat jel će past il će kuna porast il će past…

pa tko to plaća ? frankovci ?

a što bi se u tom slučaju dogodilo sa kunskom štednjom?
koja i ovako gotovo ne ostvaruje ništa a mogla je na marketu ostvariti mnogostruko više pokazalo se sa vremenskim odmakom.
a ako me megla ne navodi na krivo neki su upozoravali da je baš to vrlo izgledan scenarij.
hoćemo li i za godinu dana imati potpuno istu raspravu,najizglednije da hoćemo ali koga briga dok ima megle.
megle i igara ili tako nekako…
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Kamata na kunske kredite je u prosjeku 10-15% veća, tak da uzimajući kunski kredit odmah plačaš 10-15% veći anuitet, a sad ići špekulirat jel će i ako će porast euro isto ko i špekulirat jel će past il će kuna porast il će past…

Vece su kamate, al nije toliko veći anuitet. Mislim da se ipak treba malo uputiti od čega se sastoji anuitet i kako se ponaša otplatna kvota, a kako iznos plaćenih kamata.

Njemu, izgleda, opet nije jasno kao što mu nije bilo jasno kad je dizao u francima. Govori o rastu tečaja eura za 15%, to je onda oko 8.62, to nikad nije bilo. Nagađanje. Drugo, kunski kredit se konvertira u eure po istom tečaju kao i kunska plaća. Završiš na istom. Treće, nije spomenuo situaciju u kojoj je anuitet u eurima fiksni, a plaća u eurima raste zbog inflacije. Četvrto, u kunskim kreditima postoji fiksni dio kamate i varijabilni dio kamate koji može biti bilo što. Trenutno je taj varijabilni dio nizak. A svi valjda znamo da se ne investira kad je dobro nego kad je loše. Imam neki osjećaj da će se Aleksić za 5-6 godina žaliti da je prevaren i da nije znao…da ga država treba zaštititi… Mislim da treba uvijek raditi suprotno od onoga što ovaj amaterski stručnjak – najpoznatiji po katastrofičnoj procjeni oko franka – predlaže.

Kako da to kraće kažem. Lik će zaglaviti u kreditu u krivoj valuti. U trenutku kad se cijela ekonomija mijenja na euro on predlaže ostanak u staroj valuti da bi prošao 2% bolje. Bit će prosvjedovanja pred Saborom kad mu prebace kunsku kamatu na eurski kredit – pa će Aleksić istovremeno uživati dobrobiti i kamatnog i valutnog rizika.

Pustite nas na miru s takvim hororom.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

franački amater i neznalica prometnuo se u saborskog zastupnika i financijskog savjetnika, nikakvo čudo, pa i Lalovac je bio ministar financija

On savjetuje ljudima koji imaju stambene kredite na rok od 20-30 godina i kredit u eurima s kamatom 3,5% da se prebace na fiksni kunski kredit s kamatom od 4,5%. Šta će se onda desit kad za najviše 5 godina pređemo na euro? Osim što će cijelo to vrijeme plaćati veću ratu kredita, moguće da će tada platiti i konverziju u eure te prenijeti fiksnu kamatnu stopu od 4,5% u trenutku kad nestaje valutni rizik i vjerojatno kamate zbog toga padaju. Mislim, savjetovat ljudima da prijeđu na kunski kredit s većom kamatom u trenutku kad znamo da ćemo uskoro prijeći na euro, svašta.
Imam primjer frenda koji je prošle godine prebacio kredit u fiksni kunski jer su i onda to savjetovali. Imao je ratu 500€ što je po tadašnjem tečaju od 7,7 bilo 3850kn. Kako je kunski kredit veća kamata rata mu iznosi 4000 kn. Rekli su mu da je rata malo veća ali je osiguran od valutnog tečaja sada do kraja otplate kredita. Ja sam ostao u kreditu u eurima, moja rata je bila 500€ isto. Danas on plaća 4000 kn a ja zbog pada tečaja na 7,4 3750 kn. U trenutku prelaska na euro moja će kamata vjerojatno još pasti zbog nestanka valutnog rizika (koji je ugrađen u kamatu) a njegova ostaje ista. Pa nisu banke glupe, izračunaju one to da opet zarade.

Kuna će vrisnut kada zgubimo tužbu od Rusa u slučaju Agrokor!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.


Kuna će vrisnut kada zgubimo tužbu od Rusa u slučaju Agrokor!
kuna -rublja tecaj? a koliki je sad? hvala

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Vaša će kamata možda pasti jer ju niste fiksirali, a kolika je mogućnost da će porasti jer je promijenjiva?

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

ako banke forsiraju kunski s fiksnom kamatom, ne bojte je da je to radi zaštite vas kao korisnika, znaju oni dobro kada, što i kako savjetuju, pogledajte graf tečaja CHF unazad 10 godina, pa onda kažite da oni nisu znali kamo će tečaj
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjKoJDFpuPWAhVCFMAKHa_wAvQQFggqMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.xe.com%2Fcurrencycharts%2F%3Ffrom%3DCHF%26to%3DEUR&usg=AOvVaw3sZRSxaHS72-wE7ScGOtlI
i obrnuto
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjKoJDFpuPWAhVCFMAKHa_wAvQQFgg5MAI&url=https%3A%2F%2Fwww.ecb.europa.eu%2Fstats%2Fpolicy_and_exchange_rates%2Feuro_reference_exchange_rates%2Fhtml%2Feurofxref-graph-chf.en.html&usg=AOvVaw3ZzldCkrgvR9BW9OW9693-

Centralna banka svjesno cilja tecaj Eura, i nista nece biti… uzeti u kunama, kojih uskoro nece biti, znaci smao placanje vecih kamata prije konverzije tih kredita.

New Report

Close