Sve legalno, suci dopustili ovrhe

Naslovnica Forum Komentari članaka Sve legalno, suci dopustili ovrhe

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Mene ovo pozivanja suda na Zakon o obveznim odnosima i na Zakon o bankama podsjeća na povijesnu činjenicu prve optužbe za falsificiranja novca.
Kada su prvi put u povijesti otkrili falsificirani novac, počinitelja su kaznili na osnovu Zakona o falsificiranju potpisa, za falsifikat guvernerovog potpisa, jer nije postojao Zakon o falsifikau novca!!!!
Tako i danas, pošto ne postoji Zakon o toksičnim kreditima, ili odredbe o tome što je toksični kredit suci sude kako sude. To nije suđenje na osnovu PRAVNOG UVJERENJA kako se vole hvaliti suci, nego je to suđenje na osnovu dedukcije, odnosno, kako bi rekla profesorica Žaklina Harašić u svom eseju.“Autoritet i sud“, gdje tvrdi da je pozivanje“ na zakon znači ostvarenje načela zakonitosti“ a ne i načelo autoriteta!!!!!!!
Ne postoje niti u Zakonu o bankama, niti u Zakonu o potrošačkim kreditima niti u Zakonu o deviznom poslovanju niti u nizu zakona gdje bi te odredbe mogle biti, što je to TOKSIČNI KREDIT!!!! Upravo stoga je moguće populističko i voluntarističko suđenje i presuđivanje!!!!
I na kraju pitamo skupa sa uvaženom profesoricom Harašić: „ treba li sucu, u slučajevima kada odluka ne može u potpunosti biti pokrivena pravnim normama (“teški slučajevi”) dati diskrecijska ovlaštenja i vodi li to u arbitrarnost?“ Odnosno, vodi li to, kako bi ja rekao u TEMISTOPOLIOKRACIJU , odnosno, kako bi rekao profesor Bačić u – JUSTICIOKRACIJU?????

TORNOS – Poštovani, mi smo udruga sa preko 400 oštećenika austrijskih zadruga – RBA štedionica. Ljubazno Vas molimo da nam se javite na naš mail stopbank@protonmail.ch . Zahvaljujemo . STOPbank

Budući da su u igri – najeminentiniji javni bilježnici i odvjetnici- trpjeli nepravednu osudu
pa i struke, jer je ispalo , da nešto muljaju- meni je jako drago da je to završeno kako i treba.

Neki tenkre se sjetio- da ne bi plaćao kredit, koji je sklopio u Austriji , a imao oko pravnih
problema , podršku ovdje……

I napeli su – da im se takav kredit – ne plaća – jedna perfidna smicalica , kojom su pokušali
izbjeći plaćanje potrošenih novaca ….!

Nema ništa od toga. Novac treba vratiti….SVI Vi koji ste digli nepotrebnu halabuku oko toga,
kako bi Vam maknuli terete…

Kredit je kredit. I naši ljudi u našim bankama ga vraćaju krvavo, a šta ste Vi mislili- da ne morate ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Velika čast i zadovoljstvo mi je što ste me pozvali. Učinit ču to preko posrednika, mog odvjetnika. Razlog je veoma jednostavan: već sam dirnuo u „osinje gnijezdo“ i trpim strašne udarce, osvete, podvale,ucijene,podmetanja itd. itd.. Ne znam da li bi vam to koristilo?
Jedini slobodan prostor je upravo ovaj na forumu i ne bih ga želio izgubiti!

Poštovani, (miami) nikad nije bilo ni upitno vraćanje zajma. Dobiveni novac se mora vratiti. Otvorena pitanja, s kojima očito niste u toku, su nelegalno djelovanje u RH, plasiranje “toksičnih” kredita, potpisivanje (99%) kredita u hrvatskoj a ne u austriji, upad u pravni i financiski sustav RH, preko 1000 ovrha.

U proteklih 20 godina takvog djelovanja, oduzet je velik broj “interesantnih” nekretnina duž obale Jadrana.

Ponavljamo – iznos podignutog kredita se mora vratiti. Što kažete kad dignete kredit od 70.000 eura a morate vratiti 5 puta više a ukupni dug vam je nedefiniran?

Da se razumijemo: TOKSIČNI KREDIT NE TREBA VRAČATI, DAPAČE !!!!! Kako vraćati nešto što ti je otrovalo poslovanje???!!! Kako vračati nešto što te je dovelo do nelikvidnosti, nesolventnosti stečaja, bankrota, likvidacije i pri tome degradiralo, ponizilo, obezvrIjedilo ect???!!!
Dakle, ako ikada i kada dođe do toga da se pravno obznani toksični kredit kroz zakon, kroz pravila, kroz načela,akte ili kako drugačije , može se samo razgovarati o odšteti! Mora se jednom pokazati ontološka i deontološka priroda toksičnog kredita!
Tek nakon toga dolazimo do osnove da se može tražiti odšteta i ona materijalna i ona nematerijalna! Nakon toga toksični krediti mogu „skoro“ i nestati i kao proizvod i kao usluga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mrvicu sam upoznata s tim, jer je u toj gužvi i moja odvjetnica, a već dugo godina ,osim poslovne suradnje,
dijelimo i ostale sudske probleme …..i dileme, diskutiramo i o takvim situacijama, tako da , nadam se smijem reći, zdravoseljački,što se dogodilo…..kad se nađe pametan odvjetnik…koji zastupa
dužnika!
Onaj tko je možda mogao graknuti, su banke,….domaće štedno-kreditne zadruge i sl……jer
im je HNB SVE LIMITIRAO, a inozemna štedionica je za to vrijeme, dobro poslovala…

Ništa lakše nije drugima zbog švicarca…..

Nitko nije ništa nelegalno djelovao….Šta je problem? Što registrirano društvo pomaže u
pripremi dokumentacije za kredit inozemne štedionice , procjene…vlasničke listove,
daje pravne savjete…??? ovjerava razne dokumente, kupoprodaje u RH.. kod javnog bilježnika
temeljem punomoći ili …???

Nije bio toksičan kredit- dok se sklapao…i dok je kriza učinila svoje…… eto ga na,….

Djeco, svima nam je sve postalo toksično, što se desilo- u uništilo nam je snove …..!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što bi trebali učiniti INVESTITORI Rep.Hrvatske, koji su na Zagrebačkoj burzi i FONDOVIMA,
izgubili svoj NOVAC , poniženi su , degradirani…bankrotirani….. i ostalo..

Da li ih je netko tjerao da investiraju? NIJE.

I što bi trebalo TUŽITI Zagrebačku burzu, Hanfu…..Vladu..BANKE…što su to dopustile…?
TO JE IZA NAS…..
Moramo stvoriti temelje novog ulaganja u dionička društva.
DA LI SMO ZRELI ZA TO i SPREMNI NA PONOVNE GUBITKE ?

Ja nisam. Čekam karticu za direktno trgovanje , što je bila davno obećana……….No, ništa…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Usporedba investicije i kreditiranje je i više nego dobra!!! U svim bankama, na kreditiranje se gleda kao na plasiranje sredstava, ili kao na svojevrsno investiranje!!!! Kao i kod investicije „ulažu su se sredstva u posao u sadašnjosti očekujući profit( povrat plasmana sa kamatama-moja primjedba) u budućnosti.“ U konačnosti, vjerovnik , odnosno banka, kao i Investitor snosi sve pozitivne ili negativne učinke!“ Htjeli to priznati bankari ili ne!
Samo što je do nedavno, za pogrešne plasmane banaka, u konačnosti odgovarala država, ali sa najnovijim promjenama biti će to ubuduće dioničari, vjerovnici i depozitari!!!!!!!!!!!!!!!!!
E pa tek tada možemo vidjeti koliko i kada će banke plasirati TOKSIČNE KREDITE??!!!

Ovi genijalci su mi najjaci.Po ovome ni jedna strana institucija ne bi smjela posudit pare nekome u Hrvatskoj ako nema dozvolu za rad u RH. Pitam se kako se onda Republika Hrvatska zaduzuje vani(nama je dug oko 300 mijardi kuna,a vise od pola duga je uzeto kod banaka i ostalih institucija koje nemaju dozvolu za rad u RH). Kako se velike rvacke firme poput Agrokora, Atlantic grupe zaduzuju vani. Znaci sve je to nistetno u STOPglavama. Jasno da je presuda takva kakva je i samo STOPglavama nije jasno zasto je to tako. Uvaljali su ljude u nove postupke sa Izmjenama i dopunama zakona o kreditnom poslovanju i ljudi masovno dizu te tuzbe na opcinskim sudovima,ovrhe se prekidaju do donosenja pravomocnog rjesenja i onda zupanijski sudovi takve odluke ukidaju jasno jer se sam zakon o potrosackom kreditiranju odnosi SAMO na kredite sklopljene nakon 1.1.2010. i cija je vrijednost manja od milijon kuna. To STOPglava ocito nije objasnila svojim udruziteljima pusionicarima nego dize spomenik odvjetniku iz Rijeke na svaki prekid ovrhe,ali ni rijeci kada se takva odluka ukine na visem sudu. O tome se suti medjutim kad na kraju austrijske zadruge zavrse sa duznicima ovima nece ostati gace na stapu zahvaljujuci STOPglavi i vrlom odvjetniku iz Rijeke. To je cijela istina u ovom slucaju.
Cekam da me STOPglava demantira u ovome sto sam rekao pa da stavim broj presude i clanke zakona.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Bojim se da se tu radi o lopovluku.

A kada radiš s lopovima onda se moraš ponašati lopovski.

Karikirano:

meni se čini da su te banke davale kredite od 100.000 Eura a hipoteku su uzeli na vrijedne nekretnine od 1.000.000 Eura.

I kada ljudi nisu plaćali kredite na vrijeme umjesto 100.000 oni su ljudima uzeli nekretnine vrijedne 1.000.000 Eura.

Lopovski , ali sve po Zakonu ?

.


…I kada ljudi nisu plaćali kredite na vrijeme umjesto 100.000 oni su ljudima uzeli nekretnine vrijedne 1.000.000 Eura.

Lopovski , ali sve po Zakonu ?

Na koju foru?? Oni im ne mogu uzesti nesto sto im ne pripada.Za vecinu tih kredita dana je masna lova tako da je upitno da li se prodajom nekretnine mogu vjerovnici naplatit. Ali da su duzni 100 tisuca,a nekretnina je prodana za miljon onda 900 ide duzniku. Na kraju dana sam je pristao garantirati svojom imovinom tj. nekretninom.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@Frankie,

raspitaj se pa češ znati kako mangupi uzmu nekretninu vrijednu milion eura za kredit od 100 tisuća.

Ako je banka upisana ona i prodaje kuću vrijednu milion svojima igračima za sto tisuća .

I zbog toga se i vode sudovi.

.


@Frankie,

raspitaj se pa češ znati kako mangupi uzmu nekretninu vrijednu milion eura za kredit od 100 tisuća.

Ako je banka upisana ona i prodaje kuću vrijednu milion svojima igračima za sto tisuća .

I zbog toga se i vode sudovi.

A sta cu se raspitivat. Nemoj meni prodavat ove bajke za tematiku koju poznajem do u detalja kao i ove likove iz STOPglave. Na koju foru ide ovo sto ti pises??? Znaci ovo sto ja pisem je zakon i praksa,a ovo sto pises ti i ovi iz STOPglava to su bajke za malu djecu i to onu vrticke dobi (koje odlicno prolaze na fejsu i raznoraznim forumima. Vidis da se STOPglava nisu ni javili kao sto sam i ocekivao. Valjda sada pilaju moderatora da me se obrise i blokira jer kad nema argumenata onda je cenzura najbolji lijek. Jel tako Nevenka?? Ajmo dalje. Znaci netko je digao kredit od 100 kila evra i dobrovoljno zalozio svoj kokosinjac od miljon erla(jer u Krvatskoj obicni kokosinjac mirita miljon evra). Sve vlasnici milijunskih nekretnina,a za koje ne mozes dobit 200 iljada s obzirom na kupovnu moc bogatih Krvata. I onda on ne vrace taj kredit od 100 kila. I sto bi banka/vjerovnik trebala rec. Ma nema problema sve je u redu kralju necemo mi propast radi tih 100 kila sta si ti pofraja. I jasno banka pokrene ovrsni postupak koji u Krvatskoj traje ne manje od 5 godina. Ovaj nista ne vrace jer sta ce vracat on ce izvleslat banku je li tako. Onda dolazi do pada cijena nekretnina pa mu se ona njegova( milijunska nekretnina) procjeni na 600 iljada(sto je duplo od proizvodne i realne vrijednosti),ali kako u Hrvatskoj svaki drugi gradjanin raspolaze sa 600 iljada u cashu,a i da mu se zahebavat sa kupnjom na sudskoj drazbi i cekanjem za uvodjenje u posjed od jedno 3 godine onda on doceka tu nekretninu na trecini napumpane procjene od 600 kila i uzme je za 200. U medjuvremenu je dug prema banci narastao na 250 kila sa kamatama i troskovima i banka jedva ceka izac iz te price i za 200 kila i moli Boga da se iko javi za te pare. I sad se ja pitam tko je kriv ovome kralju s pocetka price sta je uzeo 100 kila kredita. Tko je kriv Bojanu Lakovicu sta je uzeo kredit da bi izdila nekakvu prirodnu viagru i ljekove za rast kose u biljnoj apoteci svoje supruge Jadranke i nije uspio. Tko je kriv Nenadu Koljaji sto je bankinim novcem digao pusto apartmana u Poserdarju(i mislio da ce mu netko platit kvadrat kao da su ti apartmani u Monacu,a ne u onoj pripizdini) i ni jednog nije prodao?? Po meni tu je kriva samo njihova gramzivost. Njima cak ni veliki Toni Eterovic(inace kucni prijatelj Angele Merkel,Obame i niza drugih drzavnika…kakvo je to bilo pozoriste u kuci.Samo od etape sa Eterovicem dala bi se snimit komedija u 5 nastavaka odlasci u Zagreb https://www.youtube.com/watch?v=VeiOcC0jJho ,Bec, pokusaji ubojstava https://www.youtube.com/watch?v=OhdKRGZeZK8 ) i njegova ambasada mirotvoraca s kojim su dosta vremena bili slizani nije uspio pomoc.Tko je kriv ovim idiotima sto su dizali kredite u svicarcima?? Sami su si krivi. oni i njihova pohlepa. Ali ne sada bi banke ili svi mi kao u pravom socijalistickom rezimu trebali podjelit njihov rizik. Ma vidi qrca,a na qrcu zvono.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close